bugün

isminin yeni yeni duyulduğu zamanlar...

-messi gole doğru gidiyor. messi.........messii....messiiiiiii bu kimin nessiiii.
bu kadar abartılmasına anlam veremediğim ve hiçbir şekilde sasa ilic gibi futbol duayeni ile versus gösterilemeyecek olan sıradan futbolcumsu.
an itibariyle ligde 13 maçta 9 golü 5 asisti , şampiyonlar ligi nde 4 maçta 1 golü vardır.
9 aralık 2009 dinamo kiev barcelona maçında 90 dakika dayak yiyen futbolcu. adamın yediği tekmeleri, dirsekleri ben sayamadım. ama helal olsun çaktı frikikten golünü aldı maçı.
9 aralık 2009 dinamo kiev barcelona maçında kievli futbolculardan, özellikle 3 numaradan resmen dayak yemiş, gene de mücadelesini sürdürmüş ve 86'da serbest vuruştan golü tıkmıştır. koçumdur valla...
nasıl basketbolda allen iverson yeni bir michael jordan değilse, messi de yeni bir ronaldo yada herhangi iyi bir yaşlı futbolcu değildir. apayrıdır messi, 9 aralık 2009 dinamo kiev barcelona maçında da gördük bunu zaten.
bugün attığı frikik golüyle takımının gruptan lider çıkmasını sağlayan futbolcu.

bilerek mi yapıyor da ronaldocu'ların eline veriyor anlamıyorum. dün cristiano topa dümdüz abanıp frikikten gol atınca orgazm olup messi işte bunu yapamaz diyenlere kusursuz bir teknikle attığı golle cevap vermiştir.
cristiano ronaldo'nun dun attigi frikik golunden sonra hayranlarinca "gordunuz mu olum ronaldo'yu. iste buyuk futbolcu frikikleri boyle takar. hadi messi'den de gorelim" tarzi babalanmalarindan sonra bugunku kiev macinda "kavisli frikik nasil atilir" isimli dersinde gereken kapagi ozenle yerlestirmistir.
kro ronaldo ve severlerine kapağı çivileyivermiştir.
tartışılmaması gerekendir. gereksiz bilek dansı yapmaz. artist değildir. takımın başarısını düşünür, bencil değildir. şu an için en iyi futbolcudur.
abartılma konusunda boku çıkarılan futbolcu. süper futbolcudur, ona lafımız yok. ama adama tanrı gözüyle bakmak saçmalıktır. hadi tamam tanrı gözüyle de bakarsın. hangi birimiz efsane olduğunu düşündüğü birine tanrı gözüyle bakmadıki? amma ve lakin yaptığı her hareketi sanki daha önce başkası yapmamış gibi abartmak saçmalıktır artık. adam futbolu yeniden keşfetmedi. ya da futbolu keşfetmedi. artık neyse... adam sırf alçakgönüllü diye bu kadar abartılıyor. bırakın dostum bunları. messi ve diğerleriymiş... arjantin milli takımının durumuna bak bakalım ne görcen.

+ hasstir olm gördün mü lann!?! messi çalım attı!! uzaylı olm bu!
- çalım ney lan?
+ bilmiyom olm. messi yaptı ama.
sevenlerinin ronaldo'ya bok atmadan övemediği futbolcu. arkadaşım tamam messi dünyanın en iyi futbolcularından ama her yaptığı harekette "ronaldo bik bik" diye zırıldamanın manası ne? ezik misiniz? fenerli gibi davranmayın.
kainatın en iyi futbolcusu. tek eksiği frikikleridir, ona da 9 aralık 2009 dinamo kiev barcelona maçında attığı golle yeşil ışık yaktı.
dinamo kiev maçında oynadığı futbolla ve attığı golle tartışılmaz dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu kanıtlamıştır.
rıdvan dilmenin de dediği gibi;
(bkz: messi ve diğerleri)
çok fena.
dün akşam ronaldo'ya nazire yapan bacaksız. ama benim anlamadığım niye bu kadar ronaldo ile ısrarla kıyaslanmaya çalışılıyor. şöyle ikisine bakıyorum; stilleri tamamen farklı. frikik atma stilleri bile. gereksiz bir durum. şu an en iyi iki oyuncu bunlar. seyredin keyif alın.
40 yılda bir frikik golü attı diye hayranlarının frikik ustası ilan ettiği kişi. bi de frikiklerini c. ronaldo'yla karşılaştırmıyorlar mı... güler misin ağlar mısın?
messi o neyin nesi.
ara transfer döneminde fenerbahçeye tranferi gündemdeymiş. *
6. dünya kulüpler şampiyonası final maçının 110. dakikasında estudiantes'e göğsüyle gol atarak insan olmadığını bir kez daha kanıtlayan futbolcu.
pes serilerinde takımım olan barselonayı aldığımda keyifle çalımlar attığım adamdır. altın gibi kalbi vardır. ha birde altın ayakkabısı.
dünyanın en iyisi.
artık normal futbolculardan öte anakin skywalker, obi-wan kenobi ile falan karşılaştırılması gereken sempatik oyuncu.
pc ve ps oyunlarında durdurulamıyor*.çok hızlı koşar çok iyi geçer ama asla cr gibi toplara vuramaz.kontrolü muhteşemdir,adeta top ayağına yapışmış gibi koşar.
altın top ödülünden sonra şimdi de FIFA dünyada yılın futbolcusu ödülüne layık görülen süper yetenek. ne diyelim yakışır.

kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/id/25034705/