bugün

insanın gözlerini dolduran sahneydi. Ama babam bekle dedi iskender abi demeseydi beklemezdim.
Akm de seyrettigim en basarılı baleydi..

şaka bir yana Türk televizyonlarında yapılmış en farklı dizilerden biri gerçekten. Ben izlemeye başladığımda 85 bölümü falan yayınlanmıştı, şu an 102 bölüm olmuş ve ben 76 bölüm izledim. Sezon finaline yetişmeyi umuyordum ama kısmet olmadı. Neyse, 4. Sezonu televizyondan izleyebileceğim için mutluyum.
Huznuyle beni benden alan dizi. Sanirim cok samimi olmalarindan. Yasadiklari o ask ve duygu acisini oyle guzel yansitiyorlar ki sanki o aci benimde icimde nefes aliyor gibi. Bravo!
bugün inanılmaz boş bir bölüm yayınlayan dizdir. seneye de melis birkan ile yola devam edilecek ise bu sezon bitsin lütfen.
pazartesi akşamları bölüm başına 200 - 250 entry aldığı günlerden artık çok uzakta olan dizidir. bunu söyleyen bininci kişi olacağım belki ama ilk 30 bölümün yanından geçemiyor şimdiki bölümler.
iskerder abiyi niye üzdün ki sayın senarist Burak aksak , oldu mu şimdi bu. ismail abi de yine adamın amına koydu. Seviyorum sizleri. O mezar taşında mecnun yazarsa sayın senarist bey üstüne Polat'ın adamlarını salacağım bilgin olsun.
--spoiler--
yüz ikinci bölümünde ölen kişi mecnun değil, leyla zaten, yavuz değil, ismail ağbi yok artık aman diyeyim, kim öldü kim ?
babası mı ölmüş ???
--spoiler--
uzun zamandır böyle sarsmamıştı.
"biri gelmicem dedi mesela onu beklemiyorum ben."ah ismail abim yalanina kurban olayim.
Leyla ile mecnun denildiğinde birbirine aşık efsanevi kahramanlar yerine trt1 dizisinin akıllara gelmesine sebep olur. Başlarda bu ne kadar saçma bir dizi desem de sonradan zevkle izlediğim dizidir. kendimi mecnun gibi konuşmaktan alıkoyamadığım durumlarda yanımdakilerden aaa sen de mi izliyorsun ? Gibi tepkiler aldığım oluyor.
Bir an ismail abi olduğumu tekrar hatırladım o gemi bir gün gelecek...
Gelecek hafta yayınlanacak bölümün final olacağını tahmin ettiğim dizi. 91.bölümde erdalın evinin altındaki zaman ayarlı makineyi biraz kurcaladıktan sonra son 12 bölüm mesajı gizliden gizliye verilmiştir.Tamda denk geliyor 103. bölüm.Kimin öleceğini tam kestiremesemde bi yandan mecnun oldugunu (leylanın arkasından ağlaması ve duygusallığı) bir yandanda eylül oldugunu düşünüyorum( yavuzun tavrı) bence her ikisi bile olabilir(yavuz neden mecnunu gördüğünde şaşırmadı). Mecnun eylülün ölmesine neden oldu desem yavuz bu kadar az tepki vermezdi gibi geliyor. Haftaya gösterilecek bölümde bence yavuzla eylülün düğünü var cünkü nikah tarihini almıştı zaten yavuz. bu arada yavuzla mecnun gelecekte karşılaştıklarında bilmiyorum dikkat ettiniz mi ama yavuzun boynunda bir yara vardı mecnunun da dikkatini cekmişti o konuyuda cok merak ettim doğrusu(düğünde silahlı bi olay olup yavuzun boynunu sıyırıp eylül ölmüş olabilir).Haftaya final olacagını tahmin etmemin nedenlerinden biri de mecnun leylayı sormaya leylanın ofisine gittiğinde oradaki kadın yurtdışına cıktı baya oldu demişti buda olayların diğer sene bitmiyeceğini düşündürüyor.Çünkü baya oldu demezdi kadın olaylar diğer sene bu zamanlar gerçekleşseydi.Bir dizi için bu kadar üzülebileceğimi tahmin etmezdim ağlayacak moddayım. inşallah tüm söylediklerimde yanılırım ve 1 sezon daha izleyebiliriz :'(
gelecek haftaki sezon finalini iple çekmemize neden olacak bir bölüm sonu oldu. gelecekte yaşanan olaylar acaba bu sezon finalinde mi yoksa 4. sezonun finalinde mi yaşanacak, orası da merak konusu.
iskender baba ve ismail abi' nin sahnesi net duygulandırmıştır. ah be ismail abi, o gemi mutlaka gelecek bir gün.

http://www.youtube.com/watch?v=b_2CROUdL0I
Neymiş efendim boykot edeceğlermişde leyla ile mecnunu izlemeyeceğlermişde yalancının annesi babası ölsün hadi bakalım ben diyeceğimi dedim izleyinde görelim. ERDAL BAKKAL.
nasıl boykot edileceği merak konusu olan, trt de yayınlandığı için reyting kaygısı olmayan zaten izleyicilerinin çoğunun internetten takip ettiği bir dizi.Ne yaparak boykot edeceksiniz hacı?
Bir gün mecnuna sormuşlar ;
- senin leylayı gördük o kadar güzel de değil, nasıl aşık oldun ona ?
mecnun büyük adam tabi, öyle hemen parlayıp karar alan tiplerden değil, mecnun düşünmüş düşünmüş düşünmüş dönmüş demiş ki ;
- senin ananı sikerim orospu cocugu
(#20087798)
şirin ve sedefin oynadığı bölümlerin daha güzel olduğu trt1 dizisi. ayrıca IMDb'nin seçtiği dünyada ''en beğenilen diziler'' arasına girmeyi başaran tek türk dizisi.
biraz iddialı olacak ama gelmiş geçmiş en mükemmel dizidir. saf saçmalıktır. sürekli kahkaha atmaktan takip edilemeyen dizidir. tüm bölümlerini 2şer kere izlediğim dizidir.
--spoiler--
-102. bölümdeki mezar taşıyla ilgili accayip bi spoiler gördüm az önce ekşide..

görsel

--spoiler--
bence nasıl rte istedi diye Sakarya Fırat finale girdiyse bu dizi de gezi olaylarında ki destekleri nedeniyle bitecek.
Bu dizi benim umudum, canım sıkkınken bazı replikler geliyor aklıma gülümsüyorum. pazar günlerinin sıkıcılığını yarın leyla ile mecnun var diye geçiriyorum bu dizi biterse galiba gülmeyi unutacağım.
+ alemlere akalım mı mecnun?
- alemden kastın nedir ismail abi, gidip kahvede çay içeceğiz değil mi?
+ elma da içeriz.
sezon finali bu aksam 19:50'de başlayacakmış.