bugün

erdal bakkalın yardırdığı, mecnunun düşündürttüğü, ismail abiye doyamadığımız bu güzel bölüme sahip olan dizi.
fuzili'nin yazdığı, leyla ile mecnun adlı mesnevi;

Ya Râb belayı aşk ile kıl aşina beni
Bir dem belâ-yı aşktan etme cüdâ beni
Az eyleme inâyetini ehli derdden
Yani ki çok belâlara kıl mübtelâ beni
Oldukça ben götürme belâdan iradetim
Ben isterim belâyı çü ister belâ beni
Gittikçe hüsnün eyle ziyâde nigarımın
Geldikçe derdine beter et müptelâ beni
Öyle zaîf kıl tenimi firkatinde kim
Vaslına mümkün ola getürmek saba beni
Nahvet kılıp nasib fûzûlî gibi bana
Ya râb mukayyed eyleme mutlak bana beni...
tvden dizi izlemiyorum L&M yeni izledim ve
diyebilirim ki türkiyede sinema filmi yapıyoruz
diyenler bir haftada ortaya çıkan bu bölümü izleyip
utanmalılar helal olsun
oyunalara,yönetmene,senariste ve tüm ekibe 80.
bölüm en iyi bölümdü sanat budur.
en güzel bölümlerinden biri olmuştur. hüzünlendiren, güldüren düşündüren bir bölümdü.
80. bölümde korku filmlerine şahane göndermelerde bulunmuştur.
son sezonu bir türlü belini doğrultamamıştır, dünkü bölüm çok çok kötüydü, bu iyi yorumları yapan arkadaşlara sesleniyorum daha yeni bu sezon mu izlemeye başladınız, ilk 50 bölümü bir izlermisiniz hiç yanından geçiyormu dünkü bölüm.
''her insanın korkularıyla, acılarıyla, tüm geçmişiyle ve gerçeklerle yüzleşmesi gerekir. bunu ne kadar geç yaparsa, kendisindeki değişimi de o kadar geç fark eder. acıyı ve üzüntüyü paylaşmak daha da yakınlaştırır insanları. yüz yüze konuşamadıkları şeyler olsa da birbirleri için ne kadar önemli olduklarını bilirler her zaman. ne istediğini bilen biri daha hızlı yol alır. daha çabuk çıkar düştüğü kuyudan. ne olursa olsun yalnız olmadığını bilmek ister insan. üzerinde durduğu ayakları ne kadar güçlü olursa olsun, birinin elinden tutmasını ister. kendisiyle yüzleştikten sonra bile hayatında hiçbir şey değişmez bazısının. onların hayatında değişime yer yoktur. her şey olduğu gibi kalsın isterler. kiminin de kendisiyle yüzleşmeye hiç mi hiç ihtiyacı yoktur. birine tüm geçmişini anlatmak, ona seni seviyorum demekten daha zordur aslında. bazıları işte bunu yapar. sevdiğini söyleyemez belki ama alır tüm geçmişini avucuna bırakır. bazen de bir yüzleşme hiç de iyi bir sonuç vermez. ve ne olursa olsun insan yüzleşmeli kendisiyle. hatalarını görebilmeli. yaptığı her hatadan ders çıkarabilmeli. çünkü hata insanlar içindir."

imza: burak aksakallı *
bir bölümde kaç filme selam çakılır sorusuna verilebilecek en güzel cevabı vermiş dizidir

--spoiler--
testere: nisanla eylül ün banyomsu bir yere zincirlenmesi ve bölümün sonuna yakın ismail abinin gelip "mevsimler karşı karşıya oturmuş dedikodu yapıyorlar"demesi yarmıştır
erdala musallat olan rüyaların gerçek çıkması ve odaya kamera taktırmalarının ardından top sakallı dedenin kameraya hareketler yapması ve iskenderin "dedeee kameraya oynama" demesi
top sakallı dedeye musallat olan zombilerin sonradan gelip mecnuna silah çeken uzaylıyı alıp götürmesi ve dedenin
"mavi gözlü olan yengen olur" demesi
mecnunun ruhunu şeytana satması için şeytanın ona 2,5 lira uzatması şimşek çakması* ve mecnunun "adam mı kazıklıyonuz siz" demesi
erdal bakkalın para ödemeyen canavarın * peşine düşmesi
bilgisayarda yazı yazan dedenin sürekli olarak irkilmesi ve sonra gidip airwick i kapatması yarmıştır *
hidayetin "kendi kendime musallat oldum iyi mi" demesi de inceden yarmıştır
--spoiler--
evet bir 18. bölüm değil ama yinede en iyi ilk 10 bölümün içine girecek bölüm olmuştur
hidayetin pembe pijamalarıyla biraz acısamda benjamine uyduğu için her seferinde mecnunun kazanmasını istediğim bir bölüm yayınlandı 80. bölümde. yinede hidayetin ölmesini istiyorum adam sevgisi uğruna hertürlü kötülüğü yapabilecek durumda.
80.bölümü kesinlikle en iyi ilk 5 bölüm arasına girebilecek bir bölümdür. Hatta ilk 3.
--spoiler--
Bir çok filme gönderme yapmaları çok iyi oldu film kalitesindeydi o yüzden bu bölüm.
Hidayet'in leyla ile yemek sahnesi fenaydı. Hep hidayeti desteklemişimdir zira kendimden bişeyler görüyorum hep onda. Tuvalette ağlayış sahnesi falan oyunculuğunda da gelişme var.

Son olarak mecnun şeytan'ın teklifi reddetti ama şeytan paspasın altına anahtarı bıraktı.
Demek oluyor ki ilerleyen bölümlerde (belki finalde) mecnun atar yapıp o kapıdan içeri girecek.

--spoiler--
ne zaman kendimi vererek izlesem beni bana geri vermiyor.sıkışıp kalıyorum bu amına koduğumun hayatında.unutmayı,unutmak istediğin şeyleri her defasında getirip önüne atıyor.öyle derinden çıkarıyor ki onları ilk günkü gibi herşey aynada.utanıyorum,yüzüm kızarıyor bakamıyorum.gerçeklerle yüzleşmekten bu kadar korkarken en olmadık yerde aparkatı alıyorum yüzüme.nakavt..topla toplayabilirsen bunca yılın yaşanamamışlıklarını.

bir anda yıkıldın ama bir anda kalkamıyorsun ayağa,olmuyor.karşılık vermen zor.hem hangi yüzle karşılık vereceksin ki.kendi hayatınla beraber başka hayatları da yerle yeksan et ee sonra ? sonrası yok koçum.sonraları tükettin sen.çıkar o kelimeyi dağarcığından.alıyoruz senin elinden her şeyi.sana ait olduğunu sandığın ne varsa bırak git.sana vaat edilen mutluluğu beceremedin.milyonlarca insanın arayıp da bulamadığını, sen elinin tersiyle ittin.hem de defalarca.şimdi ne var ne yok teslim etme zamanı.bütün bunlara karşılık sahip olacağın,hayatının her anında, zihninin en kapalı yerinde saklayacağın üç cümle veriyorum sana.bu senin hayatının özeti.yerin en dibindeki gerçeklerin.kaçış yok,başın her sıkıştığında yapacak hiçbir şeyin kalmadığında tekrarla bunları.

birine tüm geçmişini anlatmak,ona seni seviyorum demekten daha zordur aslında.bazıları işte bunu yapar.sevdiğini söyleyemez belki ama alır tüm geçmişini avucuna bırakır. l&m

http://fizy.com/#s/3pg3yj
"lan dizi karşıtı bir dizi 80. bölümünü çekiyor olur mu mk, salak mısınız da izliyorsunuz" diye seyircisine seslendiğim dizidir. ilk sezonu al gerisini komple çöpe at... salak dizi izleyicileri yüzünden adamlar prodüksiyon şirketi kurup seri dizi çekmeye başladılar bile ve hatta film bile çektiler.

bölüm 80 olmuş hala bir grup salak "yok ben beğenmedim", "yok bu bölüm kötü olmuş." diye sözleniyor.. ve hatta daha kötüsü "leyla ile mecnun'un hastasıyım" diye dolaşan salaklar da var dünyada...

"adamlar sizle dalga geçiyor kanmayın mk, saf mısınız?!" diyerek son bir kez taraftarlarına küfredip bitirdim.
Anlamadığım bir leyla kavgasıdır gidiyor. Yok Zeynep çamcı ilk leyla olsaydı daha çok sevilecekti, yok ezgi asaroğlunu özledik, melis birkan çok uzun ve o role
yakışmıyor, çok ciddi bir duruşu var... şahsen ben leyla için izlemiyorum o diziyi. kireçburnu çakalları yeter.
aşkları dillere destan. diziside çekilen ve komedi bir dizidir.
çıkartabildiğim kadarıyla;

az sakallı dede: resident evil
yavuz: ring
hidayet: mirrors
erdal baggal: a nightmare on elm street
yatak muhabbeti: paranormal activity
nisan&eylül: saw

ama iskender'le ömer'in olayını anlatan filmi çıkartamadım.

ayrıca yine geldi tipini sevdiğimin nedir baggal bey?

edit: iskender'le ömer'in olayı i know what you did last summer imiş. mirgun adlı hocama teşekkür ederim.
ana kadro mükemmel ama az sakallı dede ve benjamin görüldüğü an yüzlerde güller açtıran dizidir.
klişeleri yıkan ortada dolanan aşk adı altında toplu çakışma dizilerine çakıp geçen bir dizidir. ayrıca absürt komedi kategorisinde bakıldığında türkiye de benzeri yoktur. bi halta yaramayan dizilerle dalga geçilmesinin bazı kesimlerce istenmemesi şaşırtmamıştır.

kısaca izlenesi bir trt dizisi.
Şöyle bi dizi bu ; anlaman için bütünü izlemen lazım parçayı değil , yani parça tek başına aşırı saçma gelir . Bütünü izleyenler sayesinde de zaten 80 bölüme geldi.
Herkesin anlamasını, benimsemesini beklemediğimiz muhteşem dizi.
3. sezonda artık absürt komedi değil absürt trajedi haline gelmiştir. artık az gülüp çok ağlıyoruz lan!
türkiyenin en boktan dizisi, en çok kenar mahallelerde rağbet görüyor.
bittikten sonra değeri anlaşılacak olan dizi.
üçüncü sezonunda bozmuş olan dizi. 1. ve 2. sezonu pek bir keyifle izler idik. dizi popüler olmaya başlayınca esprilerde genel olmaya başladı, akasya durağı tadı vermeye başladı.

--spoiler--

bilmem kaçıncı bölüm geçen izledim. ismail abinin çocuğu parka götürmesi ve kaybetmesi.

--spoiler--

yakında umarım final yapacak olan dizidir. * *

edit: yanılmışım sözlük...
hala hakkında ''bozdu'' diyenlerin olduğu dizi.
he,tamam, 3. sezonu beğenmezsin. izleme o zaman.
neden final yapmasını istiyorsun bu dizinin?
severek takip ediyoruz efenim.
insanlar dürüst davrandığında akasya durağı minvalinde olaylar yaşandığını göreceklerdir. en azından akasya durağında dilek var gözümüz gönlümüz açılıyor.