bugün

bel altı espriler yapılmadan ve müstehcen sahneler olmadan da gençlik dizisi yapılabileceğini cümle aleme göstermişlerdir. takdir edilesidir.
Her pazartesi saat 10.00 civarında trt1 de yayınlanan gençler arasında popularitesi git gide artan dizi. Zannedersem saatine rağmen Trt'nin en çok reyting alan dizisidir. Dizinin kendine has bir dili olduğu için sonradan izlemeye başlayanların anlaması 1-2 bölüm sürebilir. Dizide kesinlikle alkollü içeceklerin veya sigaranın adı geçmez. Sigara yerine sakız. Alkollü içecekler yerinede üzüm, mısır, erik, incir gibi meyveler kullanılır.
Yavuz:Mecnuuun !
Mecnun:Efendim abi
Yavuz:Bi şe dicem kafama bi şey takıldı sen hakkaten demin Sezar’a gider mi yaptın?
Mecnun: heee
Yavuz:Jül Sezar’a
Mecnun:hee
Yavuz:Roma imparatoru olan..
--spoiler--
mahallede takılırdım dokuza kadar
herşey götürürdüm sakıza kadar
kafamdan başka yüküm yok
yoktuuuu o kızı bu kıza kadar bu kıza kadar

lalalaplaplaplap

sırtımda hırkamla yaza kadar
annemle giderdim pazara kadar
ferdiden başka gücüm yok
yoktuuuu bu kızı kadar bu kıza kadar bu kıza kadar

lalalaplaplaplap

o gemi gelmedi kadar limana kadar
iş arar dururdum sızana kadar
sebep sebep sebeeeep
ağzımla çıkanla kulağım duyduğu yok
helal olsuuuun
yoktuuuu bu kıza kadar bu kıza kadar bu kıza kadaaar

lalalaplaplaplap

kapı kapıyı açardı yetene kadar
yürü beee
görüntü hep vardı tüpü bitene kadar
ben böyle bir adam mıydım?
mıydım? bu kıza kadar bu kıza kadar bu kıza kadar

derdimiz vardı bize kadar
şimdi oldular dize kadar
laylalaylalaylay lallaaaaaa
bu kıza kadar dize kadar bize kadar
lapalaplaplaplaplap
--spoiler--
-Aaa bu nedir ya.Hadi buyur dakka bir gol bir y le z çıktı karşıma ya.Bütün okul hayatımı yediniz be okul hayatım boyunca sizi aradım.Sizi arayıp bulamadım ben sizi.Ben böyle olduklarını bilsem bulurdum ama ben ne bileyim bunları ya.Bunların bi de xleri vardı xi hiç bulamadım xi gördün mü x ne tarafta x.Sarıbaaaş x nerde acaba ?O da böyleyse çünkü onu bulalım ya.
Mecnun : Hiçbir yere gitmiyorsun! Burada durup beni dinleyeceksin! Yaa ben, senin karşına çıkabilmek için neler çektim ben yaa.
Leyla : Bağırma bana!
Mecnun : Bağırmıyorum! Ba-ğır-mı-yo-rum! Seviyorum seni be! Köpek gibi seviyorum! ilk gördüğüm andan beri seviyorum ben seni Leyla! Yaa ilk gördüğüm andan itibaren beynimden vurulmuşa döndüm be! Ayakta duramadım senin karşında Leyla! Yani gözlerinin içine bakıp tek bir kelime etmek için kainatı yakarım be!
Leyla : Mecnun…
Mecnun : Mecnun falan yok! Dinle, bitmedi.Bitmedi! Seninle karşı karşıya gelip, sana ‘seni seviyorum’ diyebilmek için her şeyi yaparım.Sırf bunun içindi yaa! Sadece şuan için!
Leyla : Eeehhh! Yeter be! Ne bağırıp duruyosun? Sen erkeksin tabii böyle yolun ortasında bağırıp haykır duygularını, ben de kadınım diye durup dinleyeyim değil mi? Çok romantik(!) Hayır yaa! Ben de seni seviyorum ulan!
Mecnun : Ulan mı? E sen niye bağırıyosun?
Leyla : Sen bağırıyosun çünkü!
Mecnun : Ben sevdiğimden bağırıyorum! Ben niye bağırdığımı da bilmiyorum ayrıca.Bu bağrışma işini çözmemiz lazım.Şuan ne yapacağımı bilemiyorum çok heyecanlıyım! ilk kez biri bana seni seviyorum dedi!
Leyla : Bana da ilk kez yolun ortasında ilanı aşk etti biri.
Mecnun : Çok heyecanlıyım! Napsak ki?….Bakma aşağı! Bakma aşağı! Yürü bana doğru gel…sesime gel! Gel bana! Bana doğru yürü!
asla dinlemeyeceğimi düşündüğüm arabesk şarkıları alakasız zamanlarda dilime dolayan, olmayacakları oldurtan dizi.
oda arkadaşım sayesinde içerisinde barındırdığı bütün aptalca replikleri ezbere bildiğim dizimsi yapım.
insanların farklı zevklere sahip olabileceğinin yanında, beğenmekte olduğum şeyin başkaları tarafından beğenilmeme zorunluluğunu herhangi bir burukluk yaşamadan öğretebilen dizidir.başkalarının anlam veremediğini görmenin öz güven arttırıcı etkisi de cabası.
bkz:http://www.uludagsozluk.c...rtt%C4%B1ran-%C5%9Feyler/
Çakma Sakallı Dede : Mecnuuuun! Mecnuuun! Baksana buraya.
Mecnun : Ne oldu dede vurdular mı seni? Ne oldu?
Çakma Sakallı Dede : Yok yok, gel hele gel. Gel bi bak.
Mecnun : Uuu! Yuh! Bu ne olmuş böle yaa? Aaa.. Buraya noldu böle? Yemin ediyorum burada tarantula vardır ha!
Çakma Sakallı Dede : Turan Tula mı?
Mecnun : Hee. Turan Tula. Annemlerin avukatları yok mu? Turan abi. Orda içerdedir kesin ya.
Çakma Sakallı Dede : Hee.
pazartesi sendromunu hafifleten tek şey. acaba şu diziyi cumartesi akşamına koysalar nasıl olur?
gerçek aşkın sembol olmuş objeleridir.
--spoiler--
Elindedir Bağlama
Kara Gözlüm Ağlama
O Günkü Sözlerimi
Cavır Annene Söyleme
Haydendi Deyzem Dayım
Gurusun Donuz Huyum
Ableni Ben Gaçırcem
Enişden Olcem Gayrı
Hop Diri Diri Dat Diri Dit Diri Dom
Ben Yarimi Seviyom
Ben Yarime Ölüyom
Sarı Çizme Giyelim
Bizim Dama Girelim
Annen Buben Duyarsa
Tav Boşanmış Diyelim
Haydendi Deyzem Dayım
Gurusun Donuz Huyum
Ableni Ben Gaçırcem
Enişden Olcem Gayrı
Ben Yarimi Seviyom
Ben Yarime Ölüyom
--spoiler--
yılbaşında kızakla kaf daf kağına giderken söyledikleri türküdür.
--spoiler--
Kalbim artık kapalı aşka inanmıyorum
Bir kez daha sever miyim birini bilmiyorum
Aldattım aldatıldım ama son kez ağlıyorum
Her bitişte aslında yeniden başlıyorum
Her bitişte aslında yeniden…
Gün doğmadan neler doğar diyolar, korkuyorum
Pes etme sakın sen devam et diyolar, yoruluyorum
Yazın susuz kalan nehirler gibi kuruyorum
Zaman gerek bana bekliyorum
Her seferinde yeniden küllerimden doğuyorum!
Her bitişte aslında yeniden başlıyorum!
Her seferinde yeniden küllerimden doğuyorum!
Her bitişte aslında yeniden!
--spoiler--
yavuz abinin gitar ve mızıka çalarken söylediği mükemmel şarkıdır.
adam performansını sergiledi.
--spoiler--
ben erdal bakkalım
burası bakkal
ben yaşadıkça
burası bakkal olarak duracak
ben erdal bakkal olarak doğdum
erdal bakkal olarak ölürüm
--spoiler--
(bkz: solsun çiçekler ölsün böcekler)
"leyla ile mecnun" asıl itibari ile aşkın maneviyatından bahseder. bugün aynı isimle yayınlanan dizide ise aşkın zavallı hallerini görüyoruz. yarı çıplak leylalar. alkol içen bir kez dahi alnı secdeye gitmeyen, allah'a dua etmeyen mecnun... dede koymuşlar bir de nasihat versin diye. nasihatleri ne helal olana yönlendiriyor ne haram olandan alıkoyuyor. azgınlığı artırmalarına yardımcı oluyor sadece. kafana taktığın sarıktan utan be, ahlaksız.

asıl hikayede geçen bir kısım. koyu işaretlenen yerlere bir baksın bu ismi kullanıp aşkın dizisini çeken zevat, yaptıkları işte neden bunlara zıt kavramlar güzelleniyor.

"...babası en iyi doktorları çağırır, mecnun'u iyileştirmeye çalışır; ama başaramazlar. babası mecnun'u Kabe'ye götürür ve bu dertten kurtulması için Allah'a yalvarmasını ister. gittikçe leyla'dan çok aşkın ilahi olanına yaklaşan mecnun ise tersine derdinin artması için dua eder..."
metonya kralından geliyor;

--spoiler--
mecnun: eee bizim aşağı mahalleden gelen ekmekler vardı ne oldu onlara?
metin amca: aşağı mahalle değil, onlar komşu ülkeden gelen erzak yardımıydı...
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=2EAjquGTbdc
49. bölüm fragmanı..
efsaneleşmiş gerçek bir aşk hikayesi...
Pazartesi akşamları TRT1'de yayınlanan dizi.
Bu akşam, evde henüz internet ve tv yayını olmadığı için, çataldan yapacağım antenle izlemeye çalışacağım diziyi.
başlasa da izlesek dizisidir.
laf söylenmesine dayanamadığım absürd komedinin babası süper dizi.
an itibariyle başlamakta olan güzel dizidir.
büyük iskenderin duvarda asılı olan sünger bob posterini işaret ederek ''o peyneride astım oraya '' demesi ani bi aydınlanma akabinde gülümsemeye sebep oldu.