bugün

insan kendine kıymet veren birine aşık olamayınca gerizekalı mı oluyor ya da kıymet vermeyen birine aşık olup, uzak duramayınca? eğer öyleyse bu başlığı açan kişi de gerizekalıdır, belli ki hak etmeyen biri yüzünden acı çekmiş.

tanım:saçmalıktır.
bu düşünceye, unutulan o gıcık bkz ile cevap verelim;

(bkz: oğlum bak git)
(bkz: seksistleşiyorum muntazaman)
aklı başında her erkeğin katılacağı önerme.
--spoiler--
sıçıyor olmaları benim de çok zoruma gitmişti öğrendiğimde. alışırsın zamanla, için yana yana.
--spoiler--
(bkz: true story)
katılmadığım önerme. kızların çoğu çok akıllıdır ama gerizekalı numarası yapar.
(bkz: sevince kör olunurmuş)
bunun hakkında çok araştırma okudum. istatistiklere göre toplumda iqsu 145, yani yarı dahi olan 8 erkeğe karşı 1 kadın düşüyormuş. iq yükseldikçe bu zeki kadını bulmak da zorlaşıyor. ilk çağlarda kadınlar toplayıcılık yaparken, erkeklerin avcılık yapmasının günümüzde beyinlerini geliştirdiğini ileri sürmüştü bir ingiliz bilim kadını. ayrıca böyle olmasının nedeni de cinselliği kolaylaştırmak bir yandan. yani evrenin bir oyunu. erkek hem güçlü, hem de zeki taraf. kadın da doğurgan taraf. ve kadınların iki karakteristik özelliği var zaten. erkekleri baştan çıkarmak ve çocuk yetiştirmek. (ansiklopedilere hatta wikiye "kadın" yazıp bakabilirsiniz) benim de kadınların hayal gücü dikkatimi çekmiştir hep ama muhabbetleri bir noktada neredeyse cinselliğe bağlı diyebiliriz. Ve yüzeysel. hayatları boyunca baba olacak adamı ararlarmış gibi bi halleri var. bir de adet oluyorlar o kadar, prolaktin hormonu salgılıyorlar hamile olmak için, düşünmeye vakitleri olmuyor da olabilir. kadın beynine sahip olmadığım için yorum yapamayacağım ama çoğu gerizekalıdır evet. ama bu cinsellik için böyledir. yine de o çoğu, hiç beklemediğin fikirler sunabilir. ayrıyeten "çoğu" dedik. zeki kadınlar da mevcuttur. sonuç olarak önerme doğrudur efendim. ama cinsiyetçilik yapmak için söylemiyorum kesinlikle. objektif bakıyorum.
akademik araştırmalar haricinde kişisel gözleme dayalı bir yorum olarak,
tamamiyle yalan, ego tatmin edici, kendini kandırmacalı bir tespit. *
erkek kendini ne kadar zeki görürse görsün, her halükarda, erkeği alttan alttan yöneten kadındır, hükmeden kadındır. *
ortalamaya vurunca kadınlar çok çok daha zekidir, karakterlidir.
en zekiler genelde erkeklerden çıkar ama bu istisna sayılır, genel durumun aksi bir argüman sayılamaz.
evleri yöneten kadındır, köpek gibi çalışan erkektir, burdan hesap yapın.
not: erkeğim, kadınlara yaranma gibi bir durumum yok, istisnayım.
(bkz: gelin kızlar oltayı attım)
(bkz: geri zekalı)
kimi zaman doğrudur. birini sever. aklını, kalbini, sevgisini, kendisini verir. sonra o biri aniden çekip gider. kız da b*k gibi kalır. gerizekalılığına doymasındır.
provoke eden başlık. senin anan bacın gerizekalı mı? diye karşılık verilir.
tahminimce uzun zamandan beri aleti eline alıp hedef arayan fakat yaklaşma usüllerini bir türlü beceremediğinden,yoluna el arabası yardımıyla devam eden ergen önermesidir.
kimbilir hangi kızdan kazık yedi,kıyamam.
üstüne alınan yorum yapar deyip kaale alınmaması gereken başlık.
katılmadığım önerme. aksine bu yaptıkları ve karşısında gördükleri muamele yüksek egolarından kaynaklanır. insanoğlu sevilmek beğenilmek ve takdir edilmek ister her fırsatta.
bu durum kızlarda biraz daha fazladır. hatta bir çoğu boyut atlayarak, girdiğim insanın hayatına öyle etki edeyim ki herkesten farklı olayım düşüncesindedir. kısacası hayatına girdiği insanı değiştirmek ister kızlar.
tabi balık ne kadar büyük olursa değişecek insan ne kadar zorlu olursa onlar için o kadar değerlidir. yani sessiz sakin kendini seven bir insanla uğraşmak, piç olarak tabir edilen insanla uğraşmaktan
daha kolay olduğu için pek umursamazlar. her biri içlerinde ben piç adamı akıllı uslu hale getiririm fantazisi taşır. hatunların efendi erkek yerine piç tercihi bundandır.
ha çok büyük çoğunluğu bu uğraş sırasında tekmeyi yer ve ağlamaya başlar.
peki başarırsa ne olur? muhtemelen ertesi gün yakın arkadaşına:
-çok karaktersizmiş ya,
-insan her şeyi kabul eder mi?
-çok değişti
gibi bir cümleye ayrıldığını bildirir.
değillerdir. taklit yaparlar. erkekler zeki kız sevmezler. zekasını erkekten daha geri plana çekerler ki erkeğin gururlanacağı bir şey olsun. ha bazıları var hakkaten gerizekalı onları saymıyorum.
gerizeka kız yoktur. paralı erkek vardır. paran varsa kız bişey bilmiyormuş gibi salaga yatar saf saf davranır biz erkeklerde her zaman yeriz bu numarayi.
Böyle bır düşünce sallamaktan ibarettir.
gerizekalı erkeklerin yansıtmasıdır.
kızlar erkeklere göre gerizekalıdır bu bir gerçek. bilim insanlarının çoğunluğunun erkek oluşu mucidlerin hep erkek oluşu kadınların en usta olduğu iş olan yemek yapmakta bile erkeklerin üstün oluşu gerçek. yaradan böye yaratmış kadının işi çoçuk doğurmak büyütmek.
(bkz: entry ve nick uyumu)
olmayanlarda kimi zaman gerizekalı taklidi yapar. fakat bizim kızlarımızdır fazla üzmeye gelmez yinede.