bugün

bazen şaka amacıyla kullanılan belirtilerdir, yemeyin efendim. *
Hoşlanılan kişinin gözlerinin içine bakamamak.
vayy be. ne kadar da çok tecrübesi olan insan varmış. ben bunların hiçbirine şahit olmadım. ne terleyen hatun, ne bakan hatun, ne gülümseyen vs vs.
ama hayat devam ediyor.
nefes alıyorsa bu bir işarettir. nefes almayan kız sizden hoşlanamaz çünkü.

şimdi benden hoşlanma ihtimali olan kızların listesini çıkarıyorum;

plajdaki kız.
sebepler: yüzerken bana su sıçrattı kesin seviyo amk!

ilkokul arkadaşım pelin.
sebepleri: geçen gün beni feysbuk'ta ekleyip dürttü. kesin hoşlanıyor.

karşı apartmandaki teyze.
sebepleri: gülerek bana uzun uzun baktı. kesin seviyo olm!

alt kattaki abla.
sebepleri: gürültü çıkardığım bahanesiyle benimle iletişim kurdu. kesin seviyo amk!

burgerking kasiyeri.
sebepler: bana ne yersiniz diye sordu. yediğim yemekleri öğrenmeye çalışıyor muhtemelen.

vodafone çalışanı kız.
sebepler: durmadan mesaj atıyorlar çeşitli bahanelerle. seviyo ama söyleyemiyo.

bizim sınıftan hatice.
sebepler: ayağına bastığımda "ayağına dikkat et oç!" diyerekten bağırdı. uğraştığı için seviyor.

karşı komşunun kedisi.
sebepler: uzun uzun anlamlı anlamlı bakıyor. yanına gidince kaçıyor. kısaca beni istiyor yhaaa!

karşı sınıftan jale.
sebepler: benimle hiç ilgilenmiyor. utandığından dolayı ama, kesin seviyo amk!

bu liste böyle uzar gider. demek ki neymiş? her boktan bir "hoşlanma belirtisi" çıkarmış. demek ki neymiş? her kızın sizden hoşlanma ihtimali varmış.

şaka maka bu başlıktaki bütün entryleri sıra sıra okuyanlar var. hoşlandıkları kız onlardan hoşlanıyor mu anlamak için. kimse bu başlığa farklı bir amaç için girmiyor. hoşlanmadığımız kız bu alametlerin hepsini göstersin yine ruhumuz duymaz. ama hoşlandığımız kız gösterir gibi olsa bile "kesin seviyo knk!" moduna gireriz.

demek ki neymiş? burada önemli olan size hoşlanan kız değil, sizin hoşlandığınız kızmış. gidin açılın amk, burada zaman kaybediyorsunuz.

not: bende kaybediyorum amk, ama nasihat vermek çok zevkli... *
mal bir surat ifadesi ile erkeğe bakmak.
başkaları yapınca kaldıramadığı, gerildiği durumlarda, o yapınca tepkisiz kalma, rahatça o halini kabul edebilme durumu..
umrunda değilmiş gibi davranmaları ve her söylediğiniz söze gülümsemeleri.
bulunduğun ortamlarda bulunması, yakın arkadaşların sürekli muhabbet etmesi.
Böyle bir durum sözkonusu değildir muhtemelen taşşak geçiyordur. Zira bana bakıp saçlarıyla oynayan ve sürekli bakış atan kızların hiçbiri benden hoşlanmıyor. Bir gerizekalılık belirtisi olabilir.
(bkz: en azından benim için)
boşuna yormayın mesajla "senle aramızda bir etkileşim olduu hissedebiliyoruumm bunuuuu çok güzeel bi elektrikk vaaar" diyen bir kıza teklif edip "kusura bakma sen beni yanlış anlamışsıınn canıımm ben seni arkadaş olarak görüyoruuueeeaaemngmsagasmmmm" diyen çok kız gördüm.
içgüdüsel bir $eydir. anlayamazsınız, hissedersiniz.
Saçmalamasıdır efendim.
formülize etmek zor ama dışarıdan bakıldığında rahatlıkla anlaşılıyor. muhatabına daha bir başka bakıyor. tabi muhatabı için anlamak zor olabiliyor, dışarıdan birisi kadar net göremeyebiliyor. orada sıkıntı var.
Kadınları anlamak güç. Eğerki sen gidip hoşlandığını söylemediğin sürece anlayamıcağın bi konu.
-bir ortama girdiyseniz sizi ilk o fark eder ve gülümser.
-yanınızda salak salak sırıtır.
-her sözylediğinize komik olmasa bile salak salak güler.
-devamlı gözünüzün içine bakar saçıyla falan oynar
-sizin yanınızda IQ seviyesi yerlerde sürünür. bu kız embesil mi dersiniz.
-tabi en önemli iç güdüseldir anlarsınız hissedersiniz. yukarıdaki saydıklarıma gerek bile yok.
saçlarıyla oynamamaları.**
bir kız olarak yaptıklarımızın sıralanmış hali;
-eğer hoşlanılan kişi kızla konuşuyorsa kız gözlerini bir dakika bile konuşanın gözlerinden ayırmaz, pür dikkat dinler.
-konuşan erkek komik bir şey anlatıyorsa kız aptal bir biçimde her söylenilene gülmek zorundaymış hissine kapılır ve şuursuzca güler.
-saçıyla oynamaz.
-konuşmalar da erkek eski sevgilileriyle olan anılarından veya çok yakın kız arkadaşlarından bahsederse kız bir anda fare görmüş kedi moduna girer ve ciddi bir yüz ifadesiyle dinlemeye başlar.
-erkek ortama girince direk farkeder.
-bazen yapamayacağı kadar aptal konuşmalara girer ve sonra toparlamaya çalışır.
-ortamdaki başka kızlarla konuşuyorsa erkek bariz bir biçimde konuşmanın bitmesini bekler ya da araya girmek için fırsat kollar.
vermesi.
(bkz: ayaş yolları)
gözünüzün içine bakıp konuşamaması hatta suratınıza bile bakamaması. işte bilin ki o hatun size aşık.
isterlerse belli etmeleridir.
osuruğa bile gülebilecek kıvama geldinde bu başlık görevini yerine getirir.
Her mesaja 30bin tane gülücük koymaları.
Siz bişey anlatırken her an gülümsemeleri.
verdiğiniz her pası -ya da en azından çoğunu- gole çevirmeleri. bu tabiri açıklamama gerek yok, kıza yavşarken ister istemez anlayacaksınız.
yalan hocam yalan dalga geçmek için sırf bunları uygulayanları tanıyorum...