bugün

kafayı bozduğu kesin olan matematikçidir. oğluna da integral ismini koyması muhtemeldir.
(bkz: erkek çocuğunun ismini gerçek koyan matematikçi)
muhtemelen ilerleyen yıllarda küfürlerinde üslü sayıları kullanarak tepkisini gösterecek olan kızın uçuk babasıdır.
kızının değişimini almak isteyen matematikçidir.
kızının ileride kişilik problemi yaşaması muhtemeldir.
''okulda ne yaptın kızım
ya sorma babacığım tersimi aldılar fitil oldum lavuklara''*

'' bugün türevi işliyoruz. türev gel bakiyim kızım. Osman, mehmet, ali, erdem sıraya geçin evladım''
erkek çocuğuna da tümlem ismini koyması beklenen matematikçidir.
(bkz: erkek çocuğunun ismini hammurabi koyan tarihçi)
iyi ki bir tesadüf eseri edebiyatçı olmamıştır bu matematikçi. Yoksa kızının adını divan ya da halk koyabilirdi ki bu da pek hoş olmazdı. Halk beni istiyor dendiği zaman fuzuli anlamlar çıkardı mesela.
Bu zihniyette ki bir insan yatıp kalkıp bevliyeci olmadığına dua etmelidir.
kızının adını dalga koyan fizikçinin ağbisidir.
kafayı sıyırmış matematikçidir.
(bkz: kız çocuğunun adını sanal koyan bilgisayarcı)

var böyle biri.
her ne kadar hayal edilerek açılmış başlık olsa da mersinli bir matematik öğretmeninin uygulamasıdır. aynen kızının adı türev, oğlunun ki integraldir.
aydin lisesi matematikçilerinden biridir. adini hatirliyamiyorum lakin oglunun adi turev dir. sanirim emkli olmustur. tanidigimda 95-96 yillariydi. turev de universiteye gidiyordu.
diger entrylerde bahsedildigi uzere amca kafayi matematikle siyirmisti.
(bkz: başlık açıp yanlışlıkla entry i silmek) *
(bkz: oldu gözlerim doldu)
"senin türevini alıp sıfıra eşitlerim" şeklinde bir laf duydu mu kavga çıkarması mühtemel matematikçidir.
matematikçi midir bilmiyorum ama oğlan çocuğunun adına türev koymuş biri elimizde mevcut. *
(bkz: oğlunun adını gay koyan kimyacı)
(bkz: gay lussac)
kızına simge ismini koyan insan evladından daha anlamsız bir iş yapmamaktadır.
kızının ismini mutlak değer a koyanların da bulunduğu güruh. *
iki ihtimal vardır eğer öğretmense bir öğrencisi bir türev sorusu sormuştur ve yapamamış, kafaya takmıştır... ya da kafası güzeldir...
muhtemel olarak 2. kızının ismi integral olur.
ikinci bir kızı olursa ikinci dereceden türev koyarsa şaşırmamak lazım. kendi ismini de einstein olarak değiştirsin sonra ülkeyi terketsin mümkünse.
olursa diğer çocuklarına tanjant ve kotanjant isimleri vermesi muhtemel matematikçi.