bugün

üstüne bir de alay eden berberdir.

bugün rastladım. benim saçlarım afro tarzı ve uzun sayılırlar, kıvırcık... aklıma esti ve gidip biraz "uçlarından kısaltmaya" karar verdim. gittiğim berberde benden önce bir adam varmış ve namaza gitmiş, gelip ben oturucakken oturması ve namaz bahanesini duyunca söve saya çıktım ve karşı berbere geçtim. az kısalt dedim. ibne herif önce fön attı (ilk defa ömrümde böyle gördüm kendimi) sonra her yanını eşit kesti. oysa mala her yerini eşit kes demiştim, eşit boyuta getir dememiştim. sonra ara makası attı ve zaten limanlarım açık olduğundan üstler kısacık ense de upuzun kaldı, 7.5 lira aldı ve geçmiş olsun diyerek yolladı..

soluğu küsüp kalktığım o berberde aldım. 2.5 lira verdim, derdimi anlattım ve ensemi de kestirerek, yaz tatilinde saç uzatan ergenlere döndüm.. sanırım 5-6 ay berbere gitmem.

siz siz olun güvenmediğiniz berbere gitmeyin. bir de genç olanlara asla kestirmeyin çünkü kendi stilini size uygulayıp saçlarınızı mahvedebilir..
-kısaltsam olur muuuuu?
+kısalt abi...
-abi mi? saygı duyarım... yardırayım da gör...
+yok ablacım, yanlış anladın...
-abla mı?!
Başlığı görene kadar sadece kadınların yaşadığını sandığım en illet problemlerdendir. Bütün sene saçınızı uzatmışsınızdır, nitekim saçlarınız yıpranmış, uçları çatal kırık vaziyettedir. Kuaförünüze gider ve "sadece kırıklarını alın." dersiniz fakat sonuç çok üzücüdür. Ama artık yapacak tek şey ağlamaklı gözlerle, sadece kuaförün görebildiği kırıklarının alındığı yeni saçınıza bakıp, ona alışmaya çalışmaktır.
sen 2 cm dedin ama ben 5 cm aldım hahahaha.
mahalledeki yeni açılan berbere ilk gidişim;
-şöyle bir toparlayıver.
-sıhhatler olsun abi.
-naptın lan kabak gibi oldu kafa.
-neyse abi bi daha ki sefere uzun bırakırız.

ikici gidişim;
-çok kısa olmasın.
-sıhhatler olsun abi.
-naptın olum şimdi de asker gibi oldu.

üçüncü gidişim;
-uçlarından al.
-sıhhatler olsun abi.
-kafanı skym öğrenci traşı oldu.

dördüncü gidişim.
-hiç kesme aynen böyle kalsın.
-sıhhatler olsun.
-dördüncüde ancak yapabildin len.
-ayıpsın abi öncekilerin nesi vardı?
-bir şeyi yoktu işte saç bırakmadın kafada.
-olur abi o kadar.
-sen ne zamandır berbersin?
-6 ay oldu abi.
-nasıl yani yaşın var bayağı nasıl oldu.
-bu dükkan benim, önceki kiracım berber dükkanı yaptı burayı sonra hapse girdi bende baktım hazır dükkan, elimden de geliyo başladım kesmeye.
-%&?&%??&%
şerefsizdir. hayvan herif. bir de para ister.