bugün

hayır efendim kıro kadınlarla karıştırmayın. seda sayan ya da ayse arman türü dişilerden bahsetmiyoruz.

popüler kültürün esiri olmuş, neyin kendisine yakıştıgını düşünmeyen, moda diye converse giyen ve abartıp pantolonun paçalarını ayakkabısının içine sokan kızlardır.
her konuda eşit olunduğu gibi bu konuda da kızlar erkekleri yakalamaya gayret göstermektedir.mütemadiyen yolda elinde sigara yada yola tüküren bir bayana rastlamak mümkündür.
kadın erkek eşitliği varsa kro kadın da olmalıdır. erkeklerin kroluğunun ölçütleri az buçuk vardır ama kadınların kroluğunun ölçütü ne olabilir ? düşünelim. .
1- silinmiş harap olmuş ojeli tırnaklar
2- ağda zamanı gelmiş ama yapılmamış bacaklar
3- kalemle saç toplayanlar
4-kırıtamayanlar
5-hanzo gibi yemek yiyenler
varın gerisini siz tamamlayın . .
uzun beyaz corap giymeleri muhtemeldir.
(bkz: kıro kadın modeli)
bir gun msn iletime asiklar pazarinda anani satarim sana da babani alip gitmek duser yazdim. aylardir listemde duran ama bir kere bile sanal ortamda konusmadigim kro kizimiz bir anda benimle ilgilenmeye basladı.

-ah symecigim msn iletin ne kadar da guzelmiş.
+senin kadar guzel olmasın nalancıım, ama sana bişiyi itiraf etmem gerek,
-beni seviyosun dimi symecigim, sonsuza kadar beni kıskanacaksın degil mi?
+bebegim seni daha once cok begenmiştim, guzelligin karsısında dilim tutulmustu...
-ben de seni seviyorum.
+msn iletimi sevdiysen ben seni sevmiyorum nalan, kronun onde gidenisin sen, defol, gormek istemiyorum seni bir daha...
-ühühühü syme, yapmıcaktın bunu bana, sevgilimden senin icin ayrıldım, okuz defol. bes kurusluk adama deger vermişim ben ühühühü...
+krosun nalan kro, istemiyorum seni. o kadar krosun ki sevgilini bes dakkada sattın. ask nedir bilmezsin bile...
terminolojiye "keçiören kızı" şeklinde geçmişlikleri vardır, keçiören'lileri tenzih ederek söylüyorum tabi.
iskender kebap yiyip,etrafta kökü kokan,argo konuşan kızlardır.
"kıro" kürtçe'de "erkek çocuğu" anlamına gelir. "kıro kızlar" ne demek, ben çözemedim. "kıro" kelimesini bir hakaret gibi kullanan densizlere selam olsun!
yemekten sonra bulunulan ortama aldırmaksızın geğiren kızlardır.
(bkz: abaza).
genelde adanalıdırlar, mersinli olanlarıda vardır.
favori şarkıcıları ismail yk dır.
burada isim zikr edipte bazılarını rencide etmek istemediğim durum.
dışarıdan güzel, naif, şirin ve tatlı görünenleri de olsa konuşmaya başladıkları an 'fatma gız bi sigara ver de yanak la' gibi konuşma tarzları ile insanın tüylerini diken diken yapabilen kızlardır.
kaynağı belirsiz özgüvenleri tavan yapan kızlar.
petek dinçöz onların başını çeker.
genelde düğünlerde ortada yalnız başına kolbastı yapan, ve titreyen kızlardır.
türban takıp, pantolon giyip güneş gözlüğünü baş larına takmaları bu kıro kızların işidir. o nasıl örtünme ki örtünmese dikkat çekmez o kadar.
Kibarlıktan ödün verip ağız burun dalınası tipler.

Arkadaş olmak istersin ben ben der 7/24 kendini över anlamsız triplere girer uzak durursun arkandan konuşur tuhaf bakışlar atar.

Kafa daima ergence çalışır.
Düştüyümde gülenin kalktıyımda hayatını s.kerim diye poz verirler.