bugün

sene 2009. travian oyununda kürt olan kadir munzurlu tarafından kurulmuştur.

toplam 800 tane baltacısı olan devleti internet cafeden yönetmiştir. benim arkadaştı.

edit: bir yazarın özel ricası ile düzeltmek istiyorum. kürtlerin kurduğu ilk devlet, ace of empires oyununda 2000 yılında o yazar arkadaşın tekin adında bir kürt arkadaşı tarafından kurulmuştur.

daha öncesi varsa mesajla iletirseniz düzeltebilirim.
(bkz: türklerin yıktığı kürt devlet ve beylikleri)
sanırım kuzey ırak kürt yönetimi.
(bkz: simcity 2000)
crack'ini yapamadıkları için çökmüştür. *
günümüzden geriye doğru bildiklerimi sayacam:
kuzey ırak bölgesel yönetimi, 1946 mahabad cumhuriyeti, eyyubiler, mervaniler. bunlar kürt oldukları kesin olarak bilinenler.
bunun dışında hurri-mıtaniler, medler, urartular ve asurlularında kürt oldukları söylenir.
404 not found bana med imparatorluğu demeyin medler fars ırkına mensuptur isterseniz vikipediye bir yazın med imparatorluğu diye öğrenirsiniz ayrıca med imparatorluğu kürttü diyenler sizde o kadar büyük devlet kuracak anüste göremiyorum ben kusura bakmayın siz kesin devleti kurarken birbirinizi keserdiniz.
edit varmı kürtlerin kurduğu devlet göster bir tane eksiliyorsun bari göster bende öğreneyim hangi devleti kurdunuz ?
DEVLET VEYA BEYLIK KURMAMISLARDIR. DIREK IMPARATORLUK KURMUSLARDIR. KURDU IMPARATORLUGU BATIDA ÇiN, DOGUDA BARCELONA KUZEYLERINDE HINDISTAN GUNEYLERINDE RIVER PLATE.
(bkz: molotof imparatorluğu)
(bkz: papua yeni gine)
(bkz: kaçak elektrik devletler birliği)
eyalet sistemini iyi uygulamış bir devlettir.
eyyubiler, medler, urartular ve asurlular'dan geriye kalan kürtçe eserler ile iddia sahibinin bahse konu devletlerin kürt olduğunu ispatlaması gereken listedir.

vay arkadaş, utanmasalar evreni biz yarattık diyecekler.
Minibüsçüler ve Cep telefoncular imparatorluğudur.
devletlerini bilemiyeceğim de kurdukları bir şey vardır o da çadırdır amk. (bkz: çadır kurmak)
ostrogötler.
türkiye dir. kürtlerin kahraman bir ırk olması ve türkoların kendilerine yardımetmesi ile kurulan türkiye cumhuriyetidir.
(bkz: mahabat kürt cumhuriyeti)
ikinci dünya savaşı döneminde ilkbahar mevsiminde sovyetler iran'ı işgal edince sovyetler tarafından kurulmuş, sonbahar mevsiminde sovyetler çekilince yıkılmıştir.