bugün

(bkz: önce güldüm sonra bastım eksiyi)

zaten 1000 yıldır bizim olan şeyde yaşadıkları için orayı onların zanneden kişilerin söylediği zırvadır. savaştınız da mı aldınız ki sizin oluyor? biz bir anlaşma mı imzaladık diyarbakır'ı veriyoruz diye?

kendi götünüzden atıp tutuyorsunuz sonra ayarı yiyince yorgan altında ağlıyorsunuz. sıkıyorsa alın. hadi biz gasp ettik diyelim sizden. gelin alın?
hayırdır ya ülkeyi bölüyo muyuz? bu çok ciddi bir suçtur. adamın götünden kan çekerler haberiniz olsun.
türkiye türkler'indir. fazla uğraşmanın anlamı yoktur.
diyarbakır diyarbakırda yaşayanlarındır deyip, ters yüz edilesi cümle.
kürtler kendilerinden nefret ettirene kadar nefret eden yoktu. ülkeye kıl gidiyorsan aynı şekilde siktirip de gidersin. diyarbakır türklere aittir, sen kendini türk olarak göremiyorsan diyarbakırı da sahiplenemezsin.
mesele o topraklardaki egemenlik hakkı ve yasal meşruiyettir. şimdi efendim malum medya organlarında türklerin o bölgeye geldiğini kürtlerin onlara kucak açtığını fakat sonrada türklerin ihanet ettiğini beyan eden andavallar yok değil. fakat olayın aslına bakacak olursak türklerin geldiği vakit buralar bizans topraklarıydı. bunun üzerine bu toprakları almak uğruna savaşmış, tabii ki kürtlerin yardımı da olmuştur, ve almıştır ve kürtlere bizansın altında sefil gibi yaşamak yerine türklerle beraber insanca ve kardeşçe yaşama fırsatı doğmuştur. nitekim de bunu takip eden 1000 yılda bu durum ufak pürüzler de olsa geçerliliğini korumuştur. fakat unutulmasın ki hakimiyet verilmez alınır ve türkler de bu toprakları bileğinin gücüyle almıştır. bunu takiben kimseye kuyruğuna basılmadıkça zulm etmemiştir(12 eylül benzeri dış kaynaklı emperyalist dayatmaları dışarıda tutuyorum). yani burada klavye delikanlıları yok halkların kardeşliği diyarbakır diyarbakırda yaşayanlarındır diye anırmasın. kimsenin sen kürtsün ne biçim ırkın var diye saldırdığı yok. 1000 yıldır birlikte bu millet sana mı soracak kardeşliği.

"Hakimiyet ve saltanat hiç kimseye ilim icabıdır diye, müzakere ve münaşaka ile verilmez. Kudretle ve zorla alınır.(...) Burada toplananlar, Meclis ve herkez, meseleyi tabii görürse, fikrimce çok iyi olur. Aksi taktirde hakikat gene usülü dairesinde ifade olunur.Fakat ihtimal bazı kafalar kesilecektir"
''o zaman izmir, istanbul, ankarada ki kürtlerin hepsini oraya sürelim'' denilebilir.
kendisine ait olanı başkasına vermek istememe içgüdüsünden başka bir şey değildir. sanki diyarbakır' da adım başı petrol yatağı var. aç kalırsınız lan devlet kurdum deyip gitmek kolay mı? * ayrıca 2011 - 1000 = 1011 . emin misin? **
diyarbakır türklere aittir o yüzden doğru bir söylemdir. daha birbirinizle geçinemezken orası benim burası sizin gibi toprak paylaşmanız gülünç oluyor. siz önce dağda askerlerimize saldırıcaz diye kendi kardeşlerinizi vurmamayı öğrenin. pkk yüzünden ölen askerlerin çoğu kürt, anaları babaları kürtçe ağıtlarla uğurluyor çocuklarını. sonra gelip burda konuşuyorsunuz vay efendim bilmem ne. kürtlerden nefret ediyorsak çok haklı sebeplerimiz var ama sizdeki bu özgüven nerden geliyor anlamak mümkün değil.
(bkz: bir siktir git cay koy)

diyarbakirda kürtler yasiyor dogrudur ama diyabakir türkiyede olan bir sehir. zaten verilmez.hem ne alakasi var almayadada cok fazla türk oturuyor hatta berlin türkten gecilmiyor ne yani orda oturuyoruz diye komple bizimi sehir.
bir yürü git kardesim oruc kafana vurmus
kürtler artık istanbul'da daha fazla. diyarbakır'ı kürtlere versen de istemezler zaten.
"diyarbakır'ı vermem" dedim.(nokta)
şimdi; kürtlerden nefret etsem de vermem,
kürtleri çok sevsem de vermem,
kürtlerden banane desem de vermem,
tayvanlılara bayılıyor olsam da vermem,
papua yeni ginelilerle selamlaşmış olsam da vermem.

şunu anlayamıyor olmanız bile sizin "devlet" kavramından bi-haber olduğunuzun resmidir. vatan toprağı kıstaslarla ölçütlenen bir şey değildir. "kürtlerden nefret ettiği halde", gibi bir argümanın geçerliliği yoktur. götün yiyorsa almaya yeltenirsin, cevabını alırsın. "ama" "lakin" "fakat" ı yoktur. tartışarak sonuca bağlanacak bir durum değildir.
(bkz: kürt düzeneği)
ifadede ve entryideki bir çelişki de şu ki kürt dediğiniz millet 1000 yıldır olsaydı bunların 1000 yıllık ulus olduğunu kanıtlayacak belgeleri,tarihsel dökümanları olurdu. ama baktığımızda bir iki boş laftan öteye gidemiyo. 1000 yılmış, güldürmeyin. dünya hiç kimseye kalmaz. ne bize ne de kürtlere. sağa sola havlayıp diyarbakır bizim ankara sizin demenin hiçbir manası yok günümüzde.
alabiliyorsan götün yiyorsa al.
ben 1 haftalığına veririm efendim.zaten bu 1 hafta içinde çoğu açlıktan kimisi tartışma sonucu ateşlenen keleşlerden ölür.sonuçta 1 haftaya hiç bir kürt kalmaz.yorgan gider kavga biter.lafın özü şu biz olmasak bir bok değilsiniz.