bugün

bütün kızlardan güzel olan kızlardır. buna karşı çıkanlar olabilir ama bu benim fikrimi değiştirmez. diğer kızlar çirkin mi? hayır bence güzel.
kendilerine özgü kokularıyla anılırlar. böyle kürt kürt..
kürt olmayan kızlardan farkları olmayan kızlardır.
iki yerine tek kaşı olan kızlardır.
(bkz: rojin)
Kendilerine bakım yaptıklarında değme mankenlere taş çıkartan yurdum güzel kızları.
Kürt olduklarını söylemedikleri sürece diğer kızlardan hiç bir farkı olmayan kızlardır.

(bkz: Yalan mı ama)
ırkı ne olursa olsun neticede bir anne ve babanın evladıdır. sırf kürt diye öteki kategorisine konulmaz, eleştiri hak etmez. demem o ki had bilmek güzeldir, haddi aşmamak lazım.
dağlara çıkmalarındaki yegane amaç erkek militanların cinsel isteklerini karşılamaktır, zaten diğer şekilde pek çok harekatta grubu yavaşlattıkları eski militanlar tarafından dile getirilmiştir. tabi terörist olanlarından bahsediyoruz, diğerlerine saygımız büyük.
genelde
genelde dedim ama genelini bilmiyorum aslında.
ama zaten bok atmak için bilmem de gerekmiyor.
kıllı oluyorlar. oysa bazı kızlarımız bebek gibi, her ay ağdaya parayı ben döküyorum.
kaşları kalın. oysa usturayla kazıtma modası bile var.
koca ağızlılar. oysa benim başka yerlerim koca.

üzülüyorum gerzekçe genellemelere konu oldukları için. beyaz türkler yani bildiğin elfler kaka buluyor bunları. en türk halimle türklüğümden utanıyorum.
kürt kızı Güzellik yarışmasından bir kesit:

http://images.superonline...haber/2008/05/22/6870.jpg
(bkz: yavru kurt)
(bkz: asena)
dağdaki pkklılara bakıp aşağılayanları vardır. çünkü genellemek tereyağından kıl çekmek gibi basit, sıradan.

karaköydeki kerhanede çalışanlar genelleme konu olursa hepimiz orospu çocuğu olma yolunda ilerleriz.
türk, rus, japon, fransız kızlarıyla ortak noktaları insan olmalarıdır, ne üstün ne de aşağıdırlar. dış güzellik parayla da elde edilen bir şey artık. kimse kimseyi bunla yargılamasın. insanlık satın alınamaz.
bazıları her 8 mart dünya kadınlar gününde yüksekova da gösteri yürüyüşü yapar slogan atarlar. ha attıkları sloganlar kendi hakları için değildir o ayrı bir konu. okula gönderilmezler, küçük yaşda evlendirilirler, kız çocuk doğurdukları için hor görülürler, yanlarında çocukları ile gösterilerde en önlere konulurlar.
bu ortamdaki ironik şahısları ortaya çıkaran kızlardır. bu kızlar hakkında atıp tutan, genelleme telaşı içine düşen yazarlar gerekçe olarak türk kızlarının da aynı abazanlığa, karalamaya maruz kaldığını gösteriyorlar.

iyi de, şimdi türk kızları hakkındaki komik düşünceleri eleştirirken aynı yanlışı senin kürt kızları için sergilemen hangi mantığa sığar? mantık demek yanlış olur aslında, mantığı gerçekten insan olmayı başarabilmiş bireylerde aramak gerekir. hele bir de iki-üç link verip onların güzellikleri hakkında yorum yapmıyorlar mı o da ayrı mevzu...

şahsi fikrim ise türk, yunan, çerkes, ingiliz kızlarından hiçbir farkları yoktur. nazım ustanın dediği gibi, hepsi

bizim kadınlarımız
korkunç ve mübarek elleri
ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle
anamız, avradımız, yarimiz(dir)
bütün zorlukların üstesinden gelebilecek kızlardır. en azından çıt kırıldım değillerdir, tırnağım kırıldı, makyajım bozuldu, fönüm dağıldı diye tikky kızlar gibi dert yanmazlar. ve güzellerdir.
bazıları sarışındır.
hepsi olmasa da, büyük bir çoğunluğu bildiğin çirkindir.

%90'ı çirkin
%5'i idare eder
%5'i güzel

diyebiliriz. ayrıca; kıl bakımından oldukça bereketlidir bunlar.

sakal, bıyık, favori gibi olanaklara sahiptirler. kolları da kıllıdır.

(bkz: kolları kıllı kızlar)
bacılarımızdır falan diyeceğim de, o bıyıkları görünce bi tuhaf oluyorum aga ya.
(bkz: kro kızlar)
ka$ ve gözlerinin apayrı bir güzelliği vardır. saçları genelde kızıl, belleri ise ince olur. lokum gibidirler.
türk kızlarına göre daha kara kuru ve kıllı oldukları bir gerçektir.
(bkz: sabahat tuncel)
bilhassa halay çekerken dişiliğin tüm alegorik tanımlamaların ötesinde ifadenin vücut dilinde yarattığı ahenkin ortam ışığında çıkarabileceği düşüncenin beyin fonksiyonunda yarattığı hayal dünyasının tam karşılığını veren kızlardır.
türk kızları adına başlık açılınca hiç garipsenmeden iyi,kötü,aşşağılık her tip yorumun rahatça yapılmasına karşılık kürt kızları başlığı açıldığında bir takım yazarların,durumda hemen ayrımcılık kokusu hissetmelerine sebep olacak kızlardır.
türk kızlarına yapılan her tip yorum aynen burdada yapılabilir sonuçta kötü söz sahibinindir,veyahut anasınındır...