bugün

(bkz: cegerxwin)
(bkz: ahmet erhan) (bkz: ahmed arif) ya da en iyisi bakma, mallık sana yakışıyor.
(bkz: Molla Ahmed-i Cezirî)
(bkz: Ahmed-i Hani)
(bkz: Feqiyê Teyran)
(bkz: Nalî)
(bkz: Ahmad Hardi)
Rojan tekkaşi
Yes here is the entry.
Türkçe sözlükte giriye entry demek...
(bkz: Şêrko Bêkes) ve yazmakla bitmeyecek eski ve moderm zamanda kürt edebiyatı ile ilgilenen yüzlerce şerefli insan.
olm hiç bişey bilmiyorsunuz bari götünüzden milliyetçilik yapmayın

türkiyenin kitabı en çok satan şairi.
(bkz: Ahmed arif)

şimdi sıktır git amk.
(bkz: Pîremêrd)
(bkz: Ahmed Şamlu) (bkz: ibrahim halil baran)
edebiyat mı? edebiyat ne ara la kürtte?
La bunların edebiyatı şairide mi varmış allah allah haykırdım.
şüphesiz ki tıvorlu ismaildir.

(bkz: vela vela velvela)
(bkz: Ali Hariri) ve (bkz: Yunus Rauf) Yunus Rauf ayrıca sonradan bestelenip kürt milli marşı yapılan (bkz: ey raqip) in de yazarıdır.
ulan barbarlar şiiri bizden öğrendiniz. sizin şiirlerinizi de edebiyatınızı da yine kürt ler geliştirdi yalansa yalan deyin.
Bak keko kardeşim en basitinden bi yunus Emre desem herkesin ağzına pelesenk olmuş bir sürü dizesi gelir. Hadi şimdi desem ki yunus Emre çok büyük adam hani olmadı bi Orhan veli ayarında bi şairiniz var mı o da yok.

Ulan yutuba kürt şiir yaz "dj keko bilmemne" çıkıyor. Onun da polis götüme jop soktu, esrar almaya param yoktu bali çektim kafam bozuk temalı yarrak kürek bir şiiri var.

Şimdi ben sana desem ki dünyaca ünlü kürt şairin dediği gibi vıttırıvıtzıt senin bile kulaklarına inanasın gelmiyor değil mi çok zorlama duruyor orda dünyaca ünlü kürt şair tabiri işte biz bunu kastediyoruz.
(bkz: aram tigran)
artik ne kadar sevilmesede kürt halkı tarafından (bkz: Şiwan Perwer)