bugün

hakan pekerin güzel ve eğlenceli bir şarkısı.

dere aynı, tepe aynı
gece gündüz hep aynı
yaşamak bir işkence oldu sana
senin isteklerinden anlarmı bu sahte dünya
duramazdı artık buralarda.

bir gün köyden çıktı artık
şehirli olacak aklına takmış
giymiş basma mor fistanı
yanaklarında güller açmış
ahhhh....

ellerine kına yakmış ellerine
gözlerine sürme çekmiş gözlerine
dillerine mersi düşmüş dillerine
sosyeteye girmiş köylü güzeli.
hilal cebeci gibi yüce bir zeka küpünün de çıkış şarkısıdır.
hakan peker'in, yillarca dinlenilse de biktirmadigi tek parcasi.
hakan peker'in akilda kalan tek sarkisi.
klibi de mükemmel olan, hakan peker in en iyi şarkılarından birisi. ''90 lar'' ın unutulmazlarından birisi olup, aradaki keman melodileri de harikadır.

(bkz: camdan cama)
(bkz: bir efsane)
(bkz: ateşini yolla bana)
edalı ve işveli olduğu bilinmektedir.
klibinde cüce mevlüt ünde oynamışlığı olan eski 90lardan güzel bir hakan peker şarkısı..
bundan öteye gidemeyecek kapasitedeki insanlar sırf birilerinin çevresi diye geliştirilmeye çalışılıyor ya, benim en katlanamadığım durumun ortaya çıkmasına maşa olan canlıcıklardır.
köyde yaşayan, şalvarlı, çeşmeden su taşıyan genelde gözleri güzel hatun kişilere denir.
taşra seksisi.
(bkz: yasemin ünlü) zamanın seks ikonu.
ahhh...
tanrım büyüksün...

şimdi ben bu entryi neden yazıyorum? neden geçmişe dönüp o masum halimi, hayatta hiçbir pisliğe bulaşmamış, kimsenin canını yakmamış, kimsenin ahını almamış o zamanlarımı neden anıyorum?...

şunun için sözlük. masumiyete dönüşümün şarkısıdır bu. ben çocuk, sevgilim çocuk. ilk aşk, kalpteki ilk heyecan, arkası daha şiddetli olacak o ilk çarpıntı. o ilk sarsılış ve o ilk sarılış, o ilk temaslarımız ve o ilk aşk tabii ki.

özlem ne güzel şey... çocuk kalbiyle sevmek ne güzel şey. baştan ayağa olabildiğince masum, olabildiğince dürüst, olabildiğince kaygısız, olabildiğince çıkarsız, olabildiğince sevecen... dürüst her şeyden önce. bildiğin safça. saf. tertemiz.

alabildiğine ölümü hayal edip özlediğim şu günlerde "hani bir çılgınlık yap kurtul bu hayattan, zaten buraya ait değilsin" derken kendi kendime beni masumiyetime döndürdü akşam akşam. ölüm mü?... onu hala özlüyorum kavuşucaz yakın zamanda inşallah.

https://www.youtube.com/watch?v=zp9_ysQCPzs
görsel
görsel
görsel

Bazıları iyidir.
görsel
görsel

iyisi iyidir.
bir hakan peker sarkisi.
33 yasina kadar anlamadim.
adam mersi diyormus.

ben narsi marsi mazi gibi seyler anliyordum.

dillerine "mersi" dusmus.
memolinin sevgilisi.

(bkz: yılan hikayesi)