bugün

her köyde aynı mı bilmiyorum lakin geçen babaannemin yaşadığı köyde farkettim. 5'e yakın çeşme var ve her birinin başında arabalarıyla gelmiş su doldurmak için şişeleriyle bekleyen köyden olmayan insanlar vardı. (köyü az çok tanırım yabancılardı.) her gün öğleden akşama kadar boş kalmıyor çeşmeler. kendi suyunu kirletti, yoketti, içilemeyecek hale getirdi köyü de mahvetme derdinde bu şehirliler. kınıyorum sizi eyyy şehirli.
Ben yapıyorum zira bir damacana suya on beş lira vermeyeyim diye.
hem şehirli hem fakir hem de vizyonsuzlardır..

of ya keşke köylerine kesin dönüş yapsalar..
benim de denk geldiğim şehirlilerdir. ben açıkçası güvenmiyorum köyde, dağda, bayırda musluktan akan suya bu yüzden içmem. ama bunaltıcı bir sıcak havada elimi yüzümü yıkarım o buz gibi suyla. boş mezar bulsa içine girecek seviyeyi bile geçti insanlar.
Beleş diye yaptıklarıdır. Bu büyük şehirlerde yaşayanlar bir zaman sonra yamyam oluyorlar. Yazlık yerlerden bir tanesinde adamın biri Çeşme bedava diye arabasını cumhuriyet meydanının ortasına çıkarıp araba yıkamaya kalkmıştı. Evet.
Su doldurmak için köye gitmek çok absürd bi hareket olurdu herhalde. Dolduranlar seyahat ediyordur ancak.