bugün

1- Geliri asgari ücret olan kişi veya asgari ücretle iphone 14 alan kişi.
2- Üniversite sınavına köleden farksız çalışmak ve belirli faktörlerden yoksun (zeka,akıl,kişilik,
karakter) insanların iyi bir yere gelmesi (kendim gözlemliyorum).
3- Ampul sevdalıları.

3. dünya ülkesi olmaktan çıkamayacağız arkadaşlar batı taklidi yapmaya devam... zaten 100 yıl sonra dünya'nın anası s..ilir

Edit: Coca cola 2.5 litre 30tl olmuş ana......
https://youtu.be/RWwce3C5Ubk

geçirirsem seni ellerime.

cengiz kurtoglunun tipsiz oglu ama atesli sarkilar yyapiyor.
yaptığım hesaplamalar neticesinde sağlıklı ve gücü kuvveti yerinde bir kölenin güncel fiyatı yaklaşık 10 bin dolar civarındadır.
Sahip olunması "oje sürcem" yerine "oje süreceğim" demeyi bilmek kadar büyük gereklilik olmayan kişidir.

Abartmayayım ama imla bilgisi oje sürmekten bile daha lüzumlu olabilir.
kadınların ayaklarını öpen, onlara hizmet edip kendini aşağılatan tür.
(bkz: bdsm)
insanları bu şekilde sınıflandırmamız doğru değil. Benim gözümde tek bir kategori var, herkes insan.
şuanki devirde biz. herkes birilerinin kölesi.
yavuz çetin' in satılık albümünün 8. parçası.

yavuz abi' ye bas gitar sunay özgür, hammond ilke hatipoğlu, davul turgut alp bekoğlu eşlik etmiştir.
"...Üzümü biz eziyoruz, şarabı başkası içiyor. Mısırı biz ekiyoruz, ama soframız boş. Kimse görmese de zincirlerimiz var; bize özgür dense de köleyiz..."

(Mutlu Prens - Oscar Wilde, s.62)
twitter da bu aralar popüler olan oluşum.
(bkz: finansal köle)
(bkz: yemek sepeti kölesi)
Günümüzün ve geleceğin mesleğidir.
yavuz çetin 'nin giriş kısmıyla bizi vuran şarkısı. geçiş soloları, ritmi, sadelikle çalınmış bir şarkı. sözlerinin içindeki manasıyla blues klasiği.
"en tehlikeli sömürgecilik, köleleşme zihinlerin ve gönüllerin sömürgeleşmesi köleleşmesidir. "
(bkz: bende)
köle olmakla insanın kendi iradesinden geçici olarak vazgeçmesi çok farklı iki ayrı olgudur.
Çok başarılı bir yavuz çetin şarkısı.
Köleleşmiş insanları insan yerine koymayın. Köleleşmiş insanları ciddiye almayın. Köleler efendileri onlara ne ezberletmişse onu söyler. Onlar mankurtlaştırılmış halde, artık umutsuz vakalar.

Dünya artık çok küçük, kaçacak yeriniz yok. Mecbursunuz, savaşıp kazanacaksınız. inanarak başlayacak her şey. inanın. Büyük türkiye'nin geleceğine inanın. Binlerce yıllık tarihinize ve bugünki potansiyelinize inanın. Varlığınıza, aklınıza inanın. Gücünüze inanın. Ruhunuza inanın.

Zihin kodları ele geçirilmiş bu kitleye, böu köle kitleye karşı duyduğunuz tek his acıma olsun.
bence insan oğlu aşık oldumu gerçekten sevdimi zaten sevdiğinin kölesi olmuştur ..
muhteşem sözlere sahip yavuz çetin eseri.
benimle uçmak ister misin'den önce bunu dinlemek lazım, daha sonra o parçayla uçuşa geçilir zaten.

--spoiler--
`bir köle oldum senin aşkına.
bir erkek ne ister hayatında
biraz şefkat biraz tutku hepsi bu `
--spoiler--
Dünyada 27 milyon köle var.
görsel
Yüzyılımızda para kazanan veya harcanan herkes.
işe gitmek için araba alan,
arabanın taksidini ödemek için ise giden kişi.
köle marketi, 1864.

görsel
sen ya da hiç, seeen ya da hiç..

son günlerde takıldığım, değişik bir havası olan yavuz çetin şarkısı.