bugün

Gariptir ki kendisiyle duygusal bir anım var.
Köftelerin verdiği oksitosinden dolayı herhalde malum şahsiyet o akşam elimi tutmuştu ve sevgili olmuştuk. Bu sebeple ne zaman köfteci yusuf dense gözlerim uzaklara kitlenir.
Köftelere gelecek olursam, lezzetini abartmaya gerek yok.
Ben bekar halimle daha iyi köfte yapıyorum .
Buranın bu kadar popüler olup büyümesinin tek sebebi insanımızın fakir olması. Köfteleri ve tatlıları hiç güzel değil ama ucuz olunca insanlar burayı tercih ediyor. Tıpkı bim marketleri gibi.
Entrylere bakınca ben başka bir şey mi? yedim diye düşündüm açıkçası.
Köftelerden çok anlarım diyemeyeceğim ancak yediklerim arasında iyi köftelerden. Fiyat performans açısından çok iyi.
2018 itibarı ile 4 tl ye piyaz var. Müthiş.
Bursa dışındaki şubelerinde porsiyonun Bursa’daki gibi başarılı hazırlanamadığı zincir lokanta.

Sevgili Yusuf, ilk yerin olan terminal şubesini, zabıtanın kaldırımdaki masalara atarlandığı günleri filan bilen bir müdavimin olarak söylüyorum benden duymuş olma kırşeer şubesinde bu beytiyi çok şekilsiz şükulsuz kesiyorlar. Bir nevi ticari itibarın söz konusu. Gör bunları.
ucuza köfteye benzer bişey yemek için ideal restorant zinciridir.
kahvaltısı, özellikle'de kavurmalı yumurtası olay olan restoran zinciri.
Çıta sürekli düştü. Hızlı ve orantısız büyüme sonucu işin içine fabrikasyon üretim mecburiyeti de girince. ..aynı özsüt gibi ..bolulu hasan usta gibi. ..
Soğuduğunda yenmeyen köftesi olan işletme, lezzetli fakat insan yine de şüpheleniyor. Kaymakli ekmek kadayıfınin üstüne tahin fıstık attirinca efso olmuyor değil. Servis hizi yalnız muazzam.
sattığı şey köfte doğru ama köftenin içinde et var mı? o konuda derin şüphelerim var.
2008 yilinda orhangazi subesine giderdim ki daha subeleri yoktu yanlis hatirlamiyorsam , köftelerden önce gelen salcasi bile müthis güzeldi , kizarmis köy ekmegine köfteler gelene kadar sürer sürer yerdim , gecen sene subelerin birisine gittigimde ne o eski köftelerin lezzetinden eser kalmisti nede o yumruk gibi kaymakli ekmek kadayifindan , gecen üsenmedim atladim arabaya orhangaziye ilk subesine gittim belki dedim ilk subedir bi farki olur diye daha yine evvel gelen salcada bile eski tadi almadim piyaz bile eski tadindan yeller esiyordu , köfteler lezzetini kaybetmis kaymakli ekmek kadayifinida tahmin ederek yarim porsiyon söyledim , ilk tek subesi varken özenerek yaptigi köfteleri hayal meyal anarak terkettim . O kadar önemi vardi yurtdisindan gelen ese dosta orayi öve öve anlatir götürürdüm , artik haketmedigini düsünüyorum unutmadan dün döner y yi denedim bursa da masaya oturduktan sonra yusufun oldugunu ögrendim fena degildi sanirim köfteden dönere gecis yapmis oldum bende bakalim bi 10 senede döner yiyecegiz gibi türkiye ye geldikce .
Sıradan bir köfteci en ufak bir farklılık yok.

Bursaya gittik dediler ki "köfteci yusuf, müthiş abi gidelim" lan ben bursaya gelmişim. Buranın çeşmesinden iskender akıyor. Yok illa köfteci yusuf. Gittik ve pişmanım onun yerine ne iskender yenirdi.
Kadayıf tatlısını neden kaldırdığını anlayamadığım, sırf o tatlıyı yemek için gittiğim yerdi bir zamanlar...
köftesinin kilosu 40'tan birden bire 70'e fırlayınca gözüme bir başka gözüken.

en son bir iki ay önce gittim gerçi, 5-10 liralık küçük sürprizler yapmış olabilir yusuf'çum.

sunduğu hizmet ve sürü psikolojisi ile sizi tavlıyor.
merkez şubelerinde, haftasonları özellikle akşam saatlerinde boş yer bulabilmeniz için sıra beklemeniz muhtemeldir. acı ezme sosuna hayranım.
ucuz ve lezzetli ancak sevmediğim yanı ne kadar çoluk çocuk varsa burda çalıştırılıyor. çalışan kısmının yarısından fazlası çocuk sayılır.
Neredeyse masa başına 2 garson düşen yer. Kadayıfı mükemmeldir. Siparişiniz maximum 2 dakika içerisinde gelir.
Ucuz falan değildir. Eskiden ucuzdu ama artık değil. Köftesi de diğer köftecilerden farklı değildir. En güzel yanı kaymaklı ekmek kadayıfıdır.
(bkz: ücretli belediye aşevi)
Öyle bir köfte başka bir yerde yiyemezsiniz, zaten gittiğinizde oturacak yer bulmak için yarım saat bekliyorsunuz.
bursa'da yaşadığımız sıralarda sıkça gittiğimiz bir köfteci. ayran, sos vb şeyleri de kendilerine ait diye duymuştum. köfte güzel idare eder ama o sos offff üzerine zeytinyağıı sırf onun için gidip 5 tabak istiyodum.
Yarım saat kuyruk bekledikten sonra içeri girdiğimiz ve girdiğimize pişman olduğumuz köftecidir. Kuyruk bekleyenin aklına şaşarım...
Fakir mekanı. Ağız kokusundan geçilmiyor.
köfteleri nefistir, sunumu da harikadır. cennet vatanımızın birçok ilinde kaliteli hizmet sunan şubeleri vardır. bu başlığı hortlatanı da sikeyim.