bugün

Yok yere alınan kredinin acı acı ödenen borcudur.
Ödüyorum ordan biliyorum.
13 ayda ödedim.
Bu şey değil mi ya sevgiliyle harcanıp kocaya ödetilen borç. Neyse ki benim yok.
Gerçekten ihtiyacı olup da alanlara lafım yok ama çokta ihtiyacı olamayıp şımarıklık yapıp alanlar da sağda solda devlet bize bahmiyiiii triplero yapmasin. Zaten daha aldığı gün borcu kocasına nasıl sokacağı hesapları yapan hanimefendilere hiç girmiyorum.
Faizi olmamalıdır dediğim borç.
(img:#1789641)
Uyutmayan borçtur.
olmayan borcumdur. enayi miyim ben zaten iş yok güç yok bi de onu mu düşüneyim. kendine güvenen alsın.
görsel
Yerken güzel geri öderken mi kaka oldu ?
yerken güzel evet geri dönerken de kaka oluyor çünkü biz biliyoruz 3-4 katlı binaları olupta burs çıkanları. maddi durumları çok iyi olup bize kredi onlara burs çıkanları.

hayır krediyi şu kadara çıkarttık diye övünüyorlar hemde deli gibi faizle geri ödemesini alıyorlar. devlet resmen yasal tefeci.

tamam geri ödeyelim de bari faizi kaldırın amk biz o kadar harcamadık.
kaç para lan bir kyk borcu; diye haykırıp masaya vurdurtan borçtur. gönlüm razı olmadı belki içlerinden seçeceğim bir kişinin borcunu bağış amaçlı ödeyebilirim.
Benim yazıma evet kaka oluyor diyene hitaben

almasaydın!

Sana imzalatılan kağıtta herşey yazıyordu okusaydın iki dakika. Bende aldım paşa paşa ödüyorum. Gıkım çıkmıyor. Gelirimin olmadığı dönemde bile ödedim ağlamalamadım.
Almamakta özgürdünüz.

Bunda bir şey yok, faizini bilmemde anaparayı ö de ye cek si niz!

Ulan anaparayı neden ödemek istemiyorsunuz? Ben mi yedim parayı siz yediniz. Allah allah.
eşek siken osuruğuna katlanır.
2013 mezunuyum ve borcum hala devam ediyor, 5 ay sonra bitecek. öderken affedilsin diye vızıklanmadım, biliyorum ki bunu ben ödemezsem bunun anlamı halk ödeyecek demektir. iyi de yerken halkla beraber değil tek başıma yedim bu parayı. öderken kaytarmaya çalışmak ahlaksızlık değil mi?
Devletin sosyal bir devlet olup silmesi gereken borç.
devlet o parayı size okuyun diye veriyor
kitap vs alın diye veriyor

ama siz ne yapıyorsunuz
sigara al
karıya kıza yedir
içki al
hertürlü pisliği yap

ödemeye gelince aaauuvvv
dovlot koyoko borclorono solson

zikktir git amk
parayi kimle yediysen onla beraber öde borcu.
Silinmesin. Siz alıp kafa çekerken iyi amk!
arkadaşlar serbest piyasa koşullarının hüküm sürdüğü ülkemizde asla silinmeeeeeeezzzz. boşuna rüya görmeyin ödemeye bakın.
Kızların ki silinmesin erkekler silinsin yazık onlara zaten kızların borcunu da ödeyecekleri için iki tane ağır olur.
Hehehehehe.
görsel
Lütfen silin devlet baba litfiiin!!

T:fırrrrt.
görsel
ihtiyacı olmayanlara burs çıkarken, gerçekten ihtiyacı olanlara çıkmayınca mecbur kalınan durumdur.
parayı sağda solda erkeklerle yemedim, yemiyorum. kişisel ve eğitim ihtiyaçlarımı görüyorum ve arada kendime küçük kaçamaklar yapıp gerek midemi mutlu ediyorum, gerek yeni eşyalar ile ufacık şımarıyorum. zor olacak biliyorum ama bir gün bu borcu ödeme zamanı gelince de, evleneceğim beye kuruşunu ödetmeyeceğim. kendime harcadım.
zamanında taksitlendirip ödediğim borç.

8900 ana para
ama ödediğim para 13.800..

eee müslümanlikta faiz haramdi değil mi brolar..
yapılandırdım, ödüyorum her ay 600 10 taksit falan kaldı.

çok şükür işimizi elimize aldık koymuyor şu an. o zaman ihtiyacımız vardı aldık kullandık.

geri ödeme süresi 2 değil de 4 yıl sonra başlasa daha mantıklı olur.

askerlik iş evlilik bunlar baya oyalıyor yoksa yine öderdik.