bugün

bir sokak röportajında geçen cehaletin nirvana noktasına ulaştığı sözler...

cehalet mutluluktur ve tüm çomarlar mutludur...

evet sevgili arkadaşlar, "sokak kedisi" adıyla sokak röportajları yapan sevimli muhabir, trabzon'a gidiyor ve burada bir çomara mikrofon uzatıyor.

çomar lozan antlaşmasından, bor madeni çıkaramamızdan falan bahsettikten sonra bir de savaştan bahsediyor.

hangi savaştan?

kutu alma savaşı'ndan...

ve diyor ki, "ben tarih derslerinde kutu alma savaşı diye bir savaş duymadım, bu savaşı tayyip erdoğan sayesinde öğrendim..."

kutu alma savaşı...

bahsettiği savaş, 1916'da ırak cephesinde kazandığımız kutül ammare zaferi... kut zaferi çomarcada olmuş kutu alma savaşı...

izleyelim mi bu denyo cahili?
buyrun;
https://streamable.com/gx5bo6

yani çomar diyor ki kutül amare savaşından haberimiz yoktu, tayyip sayesinde öğrendik.

oysa ki bu ülkede kutül amare zaferi 1952'ye kadar "kut bayramı" adı altında kutlanırdı, menderes tarafından "ingiliz müttefiklerimiz inciniyor" diye kaldırıldı bu bayram...
(bkz: kut bayramı/#36470215)

yalnız şöyle de bir şey var, sevgili çomarımız kısmen haklı.
aslında bu millet kutu alma savaşını tayyip erdoğan sayesinde öğrendi.

bu millet kutu bilmezdi, kutu alma, kutu verme bilmezdi.

tayyip erdoğan sayesinde öğrendik ayakkabı kutularında paraların saklandığını, ayakkabı kutularındaki paraların kendilerine ait olmadığını iddia ettiler önce, sonra ayakkabı kutularındaki paraları geri aldılar utanmadan.

işte tarihimizdeki kutu alma savaşı budur. ve bu kutu alma savaşını tayyip erdoğan sayesinde öğrendik.

yani sevgili çomarcığım, bu noktadan bakarsak aslında haklısın, tarihimizde bir kutu alma savaşı oldu, oldu ama yakın geçmişte oldu...
görsel
Bu videodaki hıyar gibilerin kilosu 50 kuruş bile etmez. Sonra çıkıp iha-siha diye başımızın etini yiyorlar. Hay sizin olmayan recep'çi aklınızı...
kutu alma savaşı
https://www.youtube.com/watch?v=MCY7HJ22TjQ
bu çok üst düzey bir cahil kombo yapmış. tamam röportaj yapın da biraz daha az cahille yapın yine tansiyonumuz oynar, yine yumruklarımızı ısırırız, sinirleniriz. bu çok.
çok güzel bir yazı olmuş ...... ben de doğu karadenizli bir şoförle sohbet ederken
" memlekete ziyarete gidiyor musun " ??? diye sormuştum ....
cevap ; abi dört şeritli otobant yapıldı , seyahat artık çok kolay .....
otobant , otobant ..... sağır duymaz , cahil bilmez ikisi de uydurur ...
bir gerçektir. erdoğan sayesinde öğrendik. çünkü bu başlık erdoğanla alakalı ve ben bu başlığı görene kadar kutu alma savaşı nedir bilmiyodum.

erdoğan davan davamızdır.
Arkadaşlar, videodaki cahil arkadaşımıza (ne kadar arkadaş olduğu tartışılır) asla hak vermiyorum ama kutül Ammare zaferini çoğu kişi bilmiyor. Ülkemizin bugüne kadar geldiği zaferleri, savaşları, anlaşmaları vs çok iyi bilinmez.

Kişinin okuyup kendini geliştirmesi lazım. Çoğu kişi çoğu şeyi bilmiyor.
Üstteki arkadaşa katılıyorum. Bilmiyor tabiki. Bildiği tek şey mışlı mişli konuşmak: Camiler ahır yapılmış, hocaların kafası kesilmiş, tayyip'ten önce ülke şöyleymiş... falan filan. Gerçi tarihi bilmek her şey demek değil. Önemli olan adam olabilmek ve gerçekleri söyleyebilmek. Başkalarının ağzından konuşacağımıza kendimiz fikir beyan edebilsek, bir tartışmada karşıtlık çıkarmaya değil gerçeği konuşabilsek... Şimdilerde tv'de ibb'ye sallayabilmek için iett otobüslerinin arızasını, kazasını falan gösterip duruyorlar. Sanki daha önce hiç otobüs bozulmuyordu.
bugün de bir şey öğrendik.
çocukluğunda cehape zihniyeti adama hiçbir derste kut'ül amare savaşını anlatmamış adamın ne günahı var?