bugün

bir çok tv programına nazaran gerçektir. bir diziyi izletebilmek için içinde ya vuruş kakış ya vurdu kırdı olmalıdır. polat kafa kessin tecavüz sahnesi izleyim sanat idye adlandırmaktan iyidir.
herşey bir kenara , senelerdir inşa etmiş olduğu "kudretli polat" fenomenini , tek laf söyleyemeden devlet görevlisi tarafından aşağılanması ve üstüne aynı kişinin adamlarından bir kadın savcının ( 102 bölümlük ataerkilliğin birden feminizme bulanması ) yardımıyla - hem de korkmuşcasına - kurtulması hangi senaristin neye dair planıdır.

başlangıcı olan herşeyin sonu olmalıdır amma , böyle paldur küldür yıkılmaya çalışılmaz ki türk televizyon tarihinin en dikkat çekici ve mesajlı yapıtlarından biri.

edit : kurtlar vadisi önceden öngörülemeyen başarıya ulaşıyordu , şimdi de dibe vurmada aynı kulvarda koşuyormuş.geriden takip etmekte olan bir izleyici olarak 104. bölümdeki elleri bağlı şekilde 4 adamdan kurtuluşunu ibretle izledik tüm ahali.
son bölüm de kadının arkasına saklanan erkek modeli çizildi. 6-7 senelik polat imajını bir bölümde silip atmışlardır. sonumuz hayrola.
''bu ne lan dedirten'' dizidir. biz izledikçe bu yapımcıların,senaristlerin götü mü kalkıyor? anlayamadım gitti. bu polata karı dayanmıyor. bir değil, iki değil, üç değil ne lan bu. bu erhan tek elle nasıl awp kullanıyor?
(bkz: bokunu çıkartmak)
(bkz: beni başbakanla görüştürün)
"o savcı'ya kurban olun siz" diyorum. yemişim polatını.
--spoiler--
dizi bahane savcı şahane!!.....
--spoiler--
(bkz: Çiğdem Batur)

http://sphotos.ak.fbcdn.n...9092_418688_5710459_n.jpg
dizi senaristlerine sesleniyorum * bu bölüm gayet güzel açılmıştır diğer bölümleride en az bu şekilde yapınızdır. götünüz kalmasın.

not: yavşak senaristler mamoştan ne istediniz lan.
son zamanlarda nedense kanal 7'nin oyuncularını tercih etmektedirler.
--spoiler--
an itibarı ile mematinin oğlunun vurulduğu dizidir. yıllardır ilk kez bu kadar heyecan yaptım bu dizide.
--spoiler--
not: az reyting yapsın lazımdır.
ilk kez beni duygulandırmıştır.
mına koyum dizide olsa öldürmeyin şu çocukları.
mutlak itibariyle matrix'ten tek farkı;
matrixte vücuda saplanan bir kurşunun metafizik bi hamle ile
canlının vücudundan çıkartılıp canlının hayata geri dönüşü mümkündür.

kurtlar vadisi iste kafasına sıkılan bir mermiden sonra,
ertesi gün evvela başı sargılı gelebilme yetisi olabilen tek dizidir.
--spoiler--
bu kadarini iskender buyuk bile yapamamisti, belli ki senaristler dusen reytingler sebebiyle bir atilim yapmak istemisler.
ayrica; yazik yaw...
--spoiler--
--spoiler--
Biz tuncay kantarcı'nın cenazesi için hazırlanırken önce deli hüsnünün eşi (adını unuttum lan) sonra da mamoş ruhunu teslim etti.
Abdülhey "Bu adamın ahlakı yok" derken doğru söylüyormuş.
--spoiler--
edit:spoiler
--spoiler--
erkekliğe ilk adımı attığı gün hayata gözlerini yummuştur ali memati.

lan bari milli olsaydı velet yazık be.
--spoiler--
senaryosunun şakülünün kaydığı dizi. bu saçmalığın nereye kadar gideceğini merakla beklemekteyim...
hey gidi memati...uçurumlar ki sende büyür...dağdır ki sende göçer..sen bayrak dersin çiçek dersin...çam diplerine açmış kanatlarını kozalak dersin...gül yanaklı çocuğa benzer..yinede oğlunu yitirmek kimbilir ne garip şey Memati...
(bkz: #10287775)
mematinin oğlu ali mematinin sünnet olduğu gün öldüğü dizidir.
100.bölümle beraber senaryonun büyük bir manevra yapmasıyla çok daha değişik bir seyir zevki almaya başladığım bölümdür.
ali mematinin sünnetinin olduğu sahnede muhteşem eğlendiren, öldürüldüğü sahnede de bir o kadar hüzünlendirip duygulandıran dizidir.
dizinin sonunda çalan türkünün ismini merak ettiğim dizidir. bilen varsa söylesin lütfen.

edit: buldum. *
[http://www.youtube.com/watch?v=2ZZ3y26AWAI ]
"devlette ne görevliler varmış, vay arkadaş!" dedirten dizidir.

polat'ın devlet görevinden alınıp mafya olmasına sevinenler vardı ya, neredeler şimdi? eskiden gider istediği adamı vururdu polat. kimse de "sen bunu niye vurdun" demezdi. şimdi içeri atılma riskinin getirdiği yusuf yusuf hissiyle, gömdüğü adamların telefonunu toplatıyor,* öldüreceği adamların ölümüne kaza süsü vermeyi planlıyor*... sözün özü, en baştan söylediğim gibi, polat'ın şutlanması iyi olmadı.

devlet görevindeyken şahmeranlarla, aron fellerlerle, shamirlerle, amerika ile, israil ile, örgüt ile doğrudan mücadele eden; başbakanla, cumhurbaşkanıyla kanka olan polat, şimdi yaşar, izzet vb. muhataplar edinmiş. böylesine üst düzey bir konumdayken, kodese tıkılmamak için yırtınan bir hale gelmiş. bu durumdan hiç hoşlanmadım.

zaten 105 bölüm olmuş. konu bitmiş, senaristlerin aklına reytingleri artıracak bir fikir gelmez olmuş ise ali memati'nin suçu ne? sezon bitimine 6 ay var. bu süre içinde aron feller ve gladio oluşumu da çökertilir, örgüte de darbe vurulabilir, israil'e de bitirici ayar verilebilir. hatta en sonunda polat da kızını bulur. dizi de böylece zirvede noktalanmış olur. eminim ki bu, kurtlar vadisi xxx ler için de kredi sağlayacaktır. bahadır* duy sesimi.*

not: polat'ın sinirlenince duvara atmak için kullandığı, elinden düşürmediği o yuvarlak cismin sırrını da çözemedim. hadi hayırlısı...
ilerleyen bölümlerde polat'ın memati'nin yıllarca unutulmayacak bir intikam almasını sağlayacağı dizi.
haketti orospu çocuğu...el kadar bebe vurulur mu lan?
polat dark side geçip babası mehmet karahanlı'ya dönüşmez ise ne olursa olsun toparlayamayacak dizidir.
son sahneleriyle tansiyonumu çıkartmış dizidir.
konu yoksulluğu için kabahati ali memati ye atan dizi. hay sizin senaryonuza...
başladığı ilk günden beri bir kurgusu olmayan dizi. ortaya karışık, allah ne verdiyse tadında.
seneristlere anladıkları dilden cevap vermek gerekirse.

"çocuk öldürmek hangi rajona sıgar çakır"demişdi bir zaman polat abimiz.şimdi bende senaristlere burdan sesleniyorum;
"çocuk öldürmek hangi rajona sıgıyor lan senaristler"

(bkz: analar aglamasın diyenler şimdi size sesleniyorum)
(bkz: sizin hiç evladınız öldümü)