bugün

çarşamba günü kulak misafiri olduğum ve yarıldığım bir konuşmadır.

- hi! how can i go there? there's turistic area. (haritadan kerpeyi gösterir-izmitliler bilir.)
+ ha bag gardeş. şimdi burdan binicen izmit buz. sonra izmitte inecen ordan tekrar buz.
- ???
+ burdan buz sonra izmitten tekrar buz!
- ok ok thank you... (bisikletiyle gider...)
+ giderken bir çaycı amca turistin sırtına vurur ve, naber len? hahah. vallahi hayat da sana güzel. neyse selam söyle herkese.
-turist adımları sıklaştırır.

15 dakika sonra buz dedikleri otobüs bunu almayınca geri döner...

neyse, anlatınca komik olmadı şimdi tabi...
Bir gün otobüsteyim. sanırım lise 2 falanım bursa da kızılay binasının karşısındaki duraktan bindim. otobüste giderken 2 kız konuşuyor.

-ya bırak o salağı. gitmiş kendine sevgili yapmış
+kim be o
-salak ya. keko nun tekiyle çıkıyor. kürtüntekine siktiriyor kendini mal.

tabi bu muhabbetin devamı da vardı da bu kısmı o an süper komediydi. ne kadar zaman geçmiş be..

not: bu muhabbetteki etnik ayrımdan beni sorumlu tutmayın yanlış bir muhabbet evet ama ne yapayım oldugu gibi aktarıyorum buraya da..
Yer : Sultanahmet
Kişiler : 2 turist ve bir amca
Turist : Hi , What time is it ?
Amca : Valla ben buraların yabancısıyım , git başkasına sor bacım.
yolda giden iki sevgiliden erkek olan kızımızın sütyen askısının göründüğünü görünce dilinden dökülen sözleri hem sevgilim üzülmesin hem de sitemimi belli edeyim dercesine, şiir okurcasına seslendirir;

sütyeninin askısı
seni vururum aşkısı.

tebessüm.
dolmuştayım. iki erkek tartışıyor. biri digerinden daha sinirli sesinden anlaşılıyor.

ve o konusmaya şahit oluyor kulaklarim.

-yar..k kafalisin olum sen !!1!
+başımın üstünde yerin var kanka.
7 veya ona yakın yaşlarda bir kız, yolda arkadaşlarıyla gidiyor, önemli bir şey anlatıyor gibi bir ses tonuyla da şunları söylüyor;

- olum benim babam var ya ona dedi ki siktir git dedi
(diğer kızlar): hiğğğğ
iki hatun kişinin duyulmuş olduğu diyalogdur.

hatun 1: sanmıyorum seninle sevişmez.
hatun 2: neden ? kesin karar verme. ben de top.
hatun 1: diğerleriyle karıştırma onu.
hatun 2: sebebini söylesene hede ile bir sorunun olmalı.
hatun 1: evet çünkü benimle de sevişmedi. *
not: *
sakın bunlara babanın amcana isviçreden getirdiği çikolatalardan çıkarma.
olay belek iskele mevkiinde 5 yıldızlı bir otelde geçmektedir. karakterlerimiz: siyah elbiseli zarif bir hanim ablamiz ( h ) (evet kendisine hayran oldum) ve hafif yumuşak bir beyefendi (o). diyalog şu şekilde gelişmiştir efenim; kalabalık bir grup yolun karşısından sahandamakarna ya doğru yürümekte olup o kişisi kadınsı şuh bir kahkahayla öne eğilir, hanim ablamiz o kişisine dönüp; ..... (burda isim söylüyor) tamam anladık öylesin her yerde domalma.
otobüsteki üç adamın araba muhabbetidir.

-abi bi 7-8 yaş genç olsaydım wv scirocco alırdım. genç işi. (50 yaşında)
+ben değiştirip jetta alacağım bir dahaki ay patron arabası. (amele tipi var)
-benim tarzım polo. (izbandut)

sonra poşetlerinden çaykur didi çıkarıp içtiler.
didim altınkum plajının girişine konmuş poseidon heykelini gören bir adam:
"ya altınkuma bir herifin heykelini goymuşlar ama çogzel görcen bak elinde böle çatal gibin bişi var adı da pısaydon mu neymiş"
ankarada suyunsesinin evinin oralarda bir grup apaçi karşımızdan gelmektedir.****
her hallerinden apaçilik kıroluk akan bu heriflerden öndekilerden biri yanıda gidene şu lafları söyler.*
-lan mal mısın niye öyle yapıyon.** apaçi sanacaklar bizi.*
+ murtaza abi, yurdanur apla yarın dükkana gelecemiş...
- la oğlum apla deme şu karı oğlu karıya, yengen o senin, yenge diycen...*
(bkz: ben bugün bunu duydum)
yer: iç çamaşırı tezgahı.
Kişiler: iki kadin.
A kişisi
-hangisini alsam?
B kişisi
-bunu al bak geçen ben aldım bizim herif heryerimi morarttı.
yer: bizim ev- doğum günüm

not: bu diyaloğun vuku bulmasının sebebi: önceden iki yakın arkadaş olan ali ile ayşe'nin alkolün etkisiyle bir süre sevişmiş olmasıdır.

kız: ben seninkine bakamam.

erkek: niye ya? ben seninkine bakabilirim.

kız: bakamam diyorum ya işte utanıyorum!

Sonra arkadaşlardan öğrendim ki; bakamadıkları şey birbirlerinin yüzleriymiş.
yer: didim altınkum sahili
konu: didim altınkum girişindeki poseidon heykeli

anadolunun bağrından kopup gelmiş bir yağız delikanlı poseidon heykelini telefonda konuştuğu kişiye tarif etme çabasındadır;

"hee burda çogzel bir heykel var, bi adam var böle yarı çıplak biyaz bir elbise var üstünde. elinde de bir çatal gibin bir şey var ama görcen çogzel. adı da pısaydon mu neymiş."
yarmayan diyaloglardır.
bunlara yarılanlar psikolojik destek almalı.
Kapadokya'da bir otelde yemek yerken ön masadan duyulanlar:

ADAM -Yaa ne acayip değil mi? Nasıl yapmışlar kayaların içine o oyukları... Nasıl sığmışlar o küçücük deliklere... cıkcıkcık..
KADIN -Salak, cüceler yaşıyormuş oralarda tabii sığacaklar. Ayrıca cüceler iyi madencidir biliyorsun, o yüzden o kadar başarılı oymuşlar kayaları..
bu cocugu buraya cekin kizlar, musteri potansiyelimizi etkiliyor, artiriyor. dur.

ben: hocam yuh ya ne ettin ya, kizlara soyleyecegine, bana teklif verseydin ya, al kirdin, gidiyom ben.
mekan sahibi: peki, gunluk 5 bira.
ben: hocam bira ne ya, bedava verseler icmem, viski dicem ama, az bile ama cok sert, korumalar ile dalmayin bana.
m.s: anlastik.
ben: iyi hadi verin sisemi...
otogarda birini uğurlarken duyulur.

kızın annesi: kızım iyi güzel insanlarla arkadaşlık et.
kız: peki anne.
kızın annesi: bu tipsiz le aynı otobüstesin herhalde dikkat et buna.
kız: off anne.
firma alman kökenli bir otomotiv firmasıdır. iki amcamız yaptıkları kaza ile ilgili işlemler için firmaya gelir. sehpalardaki almanca magazinlere göz gezdirirken..

amca 1- alıveeesene unlardan bir iki dane.
amca 2- niye alem ben gevurca bilimiyon ki... bunlar hep gevurca.
amca 1- al sen al tüpün altına gorsun * *
kız: three idiots' u izledin mi?
erkek 1: yok izlemedim, o ne?
erkek 2: -gayet ciddi ve kendinden emin olarak- üç haydut.
Halk otobüsünde arkamdaki koltukta oturan 5-6 yaşlarındaki çocuğun, babasina heyecanla yol kenarında yumurtalikları yere değecek pozisyonda olan köpeği gösterip
-baba bak köpeğin 6 tane ayağı var, demesidir.
Yer: Bilkent

- Abi geçen benim arabanın benzin ışığı yandı. Hemen girdim 100 tllik benzin attım arabaya.
- Eee
- Işık sönmedi lan.

(bkz: Ferrari kullanmak)
Babam canı sıkılmış otururken ;
Anam - n' oldu ? ne var kafanda ?
Babam +beyin var, beyincik var.
Anam - benimkinde bok mu var!
onu mu sorduk !
Babam - ... ?
Ben - hahahahahahaha!