bugün

21 sayfa nickaltı görünce şaşırdığım yazardır.

am-göt-meme. ilgi alanı bu. eğer istatistiklere giriyorsa böyle bir yazar uludağ sözlük kullanıcıları biraz oturup düşünsün derim. komiklikle bayağılık arasındaki ince çizgiyi aşmış bayağılık sınırlarında kardeşimiz.
eskiden parmak sokulup oynatılıyodu. sonra kol sokulup oynatılmaya başlandı. son zamanlarda ise komple giriyolar. çok geniş bi oyuncakmış vesselam.
girin lan girin. dökün içinizi amk.
(#14485659) Moderatör olmak istiyor heralde dedirtti. büyük ihtimalle seni söhret yapcaz falan dediler. zall ile sevismeyi emel edinen tek kisi olsa gerek. Tamam anliyoruz petek dincöz olsun, gülben ergen olsun, gamze özcelik olsun söhret basamaklarini bir bir bu yolla cikagelmislerdir. ancak insanda birazda migde olur lan. gayet tabii her erkegin basina gelebilir, erkek arkadasin olmayabilir ve iliklik seviyen ayyuka cikmistir ama bu demek degilki 2 kelimeyi bir araya getiremeyen biriyle zabbeha kadar mokoko.

(bkz: ilik avi)
ben de diyorum ki; bu adamın entryleri bu kadar komik değil, kimler bu kadar artı oy veriyor diyordum... naptın dostum kendi kendini mi artıladın, kendi kendinin kuklası mı oldun?

kuklaların yüz karası...
bu adam kendini gün boyu artılar, artılar sonra da behzatç'yi eleştiren bir entry girip 50-100 eksi alarak bütün emeğini mundar eder, öyle mantıksız birisi.

bir kere 5 tane ard arda eksi alınca oturup ağladığını bilirim ' çok mutsuzum ' diye mesajlar atıyordu bana, öyle karma düşkünü.

senenin beğenilenlerine 20 entry sokar yine de karması 700 civarında dolaşır, öyle garip birisi.

dışarıdan oy verilmenin kalkmasını en fazla destekleyen yazarlardandır, mantıksız eleştirilere maruz kalmaktadır.

not: 'boşver şuku verme bana parmağına yazık' diyecek kadar sözlüğü umursamayan birisi.

not2: bok gibi yazıyor ,tek bildiği göt, meme diyenlerin okumasını tavsiye ettiğim bir yazısı: (#10257486)
(#14525572) yakın bir AKRABASI TARAFINDAN haksız yere ELEŞTiRiLMiŞ YAZAR. YAPMAYIN KARDEŞiM. BENi AiLE MESELELERiNE ALET ETMEYiN. öpüşün barışın.
itü sözlük'teki komiser cemal'dir. ayak bacak yapmanın anlamı yok değil mi cemal? ESEN KALINIZ.
leyla ile mecnun'daki ismail abi gibi adam. insanın denize bakıp el sallayası geliyor.
(bkz: #13786296) çok güldürmüş yazardır.
bu aralar sevişemiyor sanırsam, zira boş işlerle uğraşıyor bu ara. Git seviş kardeşim kendini heba etme boşuna burda...
kendisini çok ama çok sevdiğim bir yazardır. nolur bırakma bu sözlüğü azizim. bugün git bi şeviş kendine gel.
bu hafta en beğenilenlerde göremeyince başına bir şey geldi sandığım yazar*.
kuklayı sevmeyen yazarların da bulunduğunu unutan, seven yazarları aciz ve güce tapan diye niteleyen, aslında kendisinin gücün karşısında aciz kaldığını unutan yazarların da barındığı sözlüktür.
sanırım uludağ sözlüktür..

ben ömer üründül. iyi akşamlar.
(#11391545) çok güldürmüştür.
isyanlara gelenlerin de beğenilen birer yazar olmadıkları gerçeğini değiştirmeyen olaydır..
ironinin babası yazardır. güldürmüştür
uzun zamanındır yazılarına denk gelmediğim yazar. sözlüğün olmazsa olmazı.
güldürükçü yazar. çok güzel.
(#14810474) forum chat tarzı entry girme çabası içinde olan yazar. yine de güldürdü.
bugün ne hikmetse gözüme fazla görünen yazar. *
bana bir fıkrada, çocuğuna isim verirken dinimizi referans gösteren bir amcayı anımsatmış yazar.

fıkra şu :

köylük yerde bir amcamız çocuğuna oğuz ismini vermiş.

ahali köy yerinde hasan, mehmet, adem, gibi isimler dururken neden oğuz ismini verdiğini sormuşlar amcaya.

amcamız dinimizde yeri olduğunu anlatmış bu ismin.

ahali dinimizin neresinde geçtiğini sormuşlar.

amcamız patlatmış referansını

' oğuz ' ubillehimineşşeytanirracim demiyor muyuz diye....

---------

kukla nın entry si ise şu : 11. (bkz: minel) anlamı; cennetteki inci tanesidir. nas suresinde geçer. 'minel cenneti ven nas' diye.

aah ulan ama önce evlilik tabi. sonra çocuk, sonra kız. peh!!

ama inş olur be. siz de inşallah deyin lan!

------

öncelikle minel kelimesinin cenneteki inci tanesi anlamına geldiği bilinir. bakın bilinir diyorum. ama dini hiçbir kaynak bunu doğrulamamıştır.

minel, kuran ı kerim de geçen fakat tek başına bir anlam ifade etmeyen bir kelimedir.

türkçe de edatları örnek verebilirz.

ali ile çarşıya gittim. ile edatı cümlede anlam kazanır ama tek başına kesin net bir anlam vermez.

minel arapça da 'den' ' dan' ekinin karşılığıdır.

okuldan geldim gibi.

-------------

bir ayetle açıklayalım.

Berâetun minallâhi ve resûlihî ilellezîne âhedtum minel muşrikîn).

Türkçede anlamı: Müşrikler( den ), ahd aldığınız kimselere Allah'tan ve O'nun resûlünden bir beraattir.

---------

referans gösterdiği ayete gelince :

minel cenneti vennas değil '' minel cinneti vennas'' tır doğrusu.

ayetin meali ise :

114-en-NÂS

Nâs, insanlar demektir. Medine'de inmiştir, 6 (altı) âyettir.

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.

1. De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine,

2. insanların Melikine (mutlak sahip ve hakimine),

3. insanların ilâhına.

4. O sinsi vesvesenin şerrinden,

5. O ki insanların göğüslerine (kötü düşünceler)fısıldar.

6. Gerek cinlerden,gerek insanlardan(olan bütün vesvesecilerin şerrinden Allah'a sığınırım!

--------------

görüldüğü gibi ayette cennet kelimesi veya ibaresi geçmemektedir. tabii en doğrusunu allah cc bilir orası ayrı.
acayip bir yazardır. açıkcası sözlükte özellikle takip ettiğim tek yazar. alkolik... pardon... akşamcı olupta bu kadar güzel ironi ve komik yazılar yazabilen ender şahsiyetlerden.
kendim olamadığım durumlarda benmişim gibi yapan tahta parçalarının gerçekliği.
görüşlerimizin uzaktan yakından alakası olmadığına emin olduğum halde acayip kanım ısınan yazar. sözlüğün * en dürüst yazarıymış gibi geliyor bana. normalde insanlara güvenmekte zorlanan ben, kuklaya sebepsiz bir güven besliyorum. evet biraz daha devam edersem ilan-ı aşk edeceğim. * *
her neyse (bkz: istatistiklerdeki sahtekarlık/#14876974) bu entrysini okuyunca 360 derece döndü düşüncelerim. (bkz: istatistiklerdeki sahtekarlık/#14872722) bu entryi okuyunca bile zerre kadar 'acaba adamların günahı alınıyor mu' diye düşünmemiştim. ama kukla olaya son noktayı koydu benim için. ha çok mu umrumdaydı ya da benim inanmış olmam çok mu önemli. değil tabi. takılıyorum işte kendimce.*