bugün

alkollüyken yanınızda bulunmaması gerekir.
adam akıllı kullanılırsa çok işe yarar . kimse kredi kartı olmadan taksit yapmıyor kredi kartı taksitler için çok güzel bi araç. kendine hakim olanlara tavsiye ederim.
bir on yıl daha geçse hala asgarisi denilen miktarını ödemeye devam edip bankasından bolca küfür yenilen evler yıkan intihar sebebidir.
öğrenciyken babanın ek kartı kullanıldığı takdirde, ne yapsanız haberi olur. çok sağlam bir strateji.
duzenlı kullanıldıgında her hangı bır sorun teskıl etmez. en fazla 3 tane kartınız olmalı. eger saglam bır lımıt varsa 2'ye dusurun. 1 tane mutlaka yedekte bulunsun. dıgerının basına bır sey gelırse onu kullanırsınız. turkıye de kı herkes hemen hemen kredı kartı kullanıyor ve bır cogunun kkb kaydı var. nedenı ıse 8-9 tane kart kullanmaları. cevrenız de mutlaka; kart mı aman abı uzak dur ocagın batar dıyenler olacak vardır. dınlemeyın onları. en azından 500 tl lık bır kartınız bulunsun. zamanın ne gosterecegı bellı olmaz acıl durumlar da kullanırsınız.

ota boka da kart kullanmayın. kartınızı kımseye vermeyın ayrıca, ıcralık davaların %20 sı kartı arkadasına verenler olusturuyor. ayrıca kartı kullandıgınız zaman odemelerı gecıktırmemeye ozen gosterın. 1 gunluk gecıkme bıle sıcıl kaydınızı bozar kredı cekmek ıstedıgınız zaman sorun yaratabılır.
ödemeleri düzenli yapılırsa büyük kolaylık sağlayan, ipin ucu kaçırıldığında sıçtığının belgesi olan kart.
hava pırıl pırılken zorla şemsiyesini veren, ama iki damla yağmur düştüğünde de şemsiyeyi zorla elinizden alan kurumların dağıttığı şemsiyelerdir.
Lanet birşeydir, cebinde durduğu sürece harcarsın, harcamam ihtiyacım olmazsa diyen yalan söyler.
Bayanların hayatta en çok sevdiği 2 şeyden biridir.
öğrencinin her burs günü bursunu bitiren en büyük beladır. Birde asgari ödemesi ile faiz işleten başbelasıdır tabi.
amerikalıların teknolojik bakkal defteri. kullanmayı bilmeyenin kıçına kol gibi girer. bilen benim gibi garibanların ise pek bir avantajı yoktur. et ve süt ürünleri dışındaki bütün ihtiyaçlarımı kredi kartından aldığım halde yıllık parapuan, bonus zart zurt vb... getirisi ancak 16-17 tl olmaktadır. afedersiniz ama ayda 500-600 tl harcama yapıp, karşılığında ancak 17 tl parapuan alıyorsam sokayım böyle rahatlığa ben. kullanmayın kullandırmayın.
internetten rahatlıkla alışveriş yapılmak isteniyorsa ve taksit denilen fasiliteden faydalanabilmek için gerekendir.

ayrıca insan gibi kullanılıyorsa zarardan çok yararı vardır. 1 yıldır kullanıyorum, 100 liranın üstünde dönem borcum olmamıştır. "ibne o da kullanmak mı" diyeniniz olabilir ama dediğim gibi, insan gibi, ayın sonunda bana neyin ne kadar gireceğini bilerek kullanıyorum. kendine hakim olamayıp bilinen bütün bankaların kara listelerine giren birini de tanıyorum yani, öyle olunca tabi kötü bir şey.

güvenlik müvenlik diyenin de ağzına sıçmak lazım bu devirde. paypal diye bişey var lan.

edit: bi de sanal kart var, onu unuttum bak.
kimine göre" başımın belası", kimine göre de "gözümün elası" olan kart.
Sadece taksitli alisveriste bir ise yarayan onun disinda tek marifeti basinizi belaya koymak olan nesne.maasin az ise cebine sokma bunu maasin coksa ne bok yemeye cebine sokuyorsun bunu.
(bkz: kredi kartlarından takı parası çekmek)
benim için olmazsa olmazdır. hayatımı idame ettirmek için kullandığım yegane alışveriş aracıdır.

(bkz: kredi kartıyla evlenmek)
insan kendi kendini kazıklar mı ? demeyin. bu mereti kullananlar kendilerine kazık atarlar...
çağımızın tefecilik aracı.
bu mereti akıllı insan kullanmaz. akıllı adam ya hiç kullanmaz ya tez zamanda iptal eder.
plastik para. paranızın sizin elinize geçmeden başkaları tarafından el koyulma şekli.
elektronik tefeci.
görsel
hesabini bilmeyen cavuslar doner basini avuclar demis atalarimiz sanirim bugunu gordukleri icin sizde hesabinizi bilmiyorsaniz kredi kartini kullanirken sadece basit bir hesap yapmaniz yeterli

hesap basit aylik gelirinizin yuzde yirmibesi kadar harcama yapabilirsiniz sayilarla aciklarsak 1000 tl geliriniz varsa aylik 250 tl yi gecememeniz gerekmektedir eger geciyorsaniz sergen yalcindan gelsin

(bkz: sikinti var)
göte giren şemsiyeyi hem satın alma aracı, hem de açılma sebebi.
yapilan arastirmalara gore, son dort yilda sayisi yuzde yuz artmakla beraber 68 milyona ulasmistir.
ocagıma incir agacı dikti sözüne çok iyi uyan kelime.