bugün

sitede açıklanan sonuçlara bakarsak kesin olmamakla birlikte ;

genel yetenek testinde 19 doğru, 10 yanlış, 31 boş (matematik çok kolaymış ama neredeyse hiç bakamadım ki)
genel kültür testinde 46 doğru, 4 yanlış, 10 boş (4 yanlış da iki şık arasında kaldıklarım ne yazık ki)

sonuç olarak iyi değil, ama 14 saatlik bir çalışmaya göre iyiydi. asıl önemli sınavım da haftaya pazar olan kpss tabi.
Yalnızca tarihe çalışarak girdiğim Sınav. Matematik ve Türkçede yıl boyunca tek soru bile çözmedim. Genel kültür girmiş olduğum tüm zamanların en iyisiydi, tereddütte kaldığım talihsiz sorular olsa da kolaydı. Genel kültürde sureyi çok iyi kullandım. Yetti arttı bile. Matematikte havlu attık resmen. Çok kötüydü. Yapılırdı belki ama, bu süre ile değil. Türkçe testi ise bitmek bilmedi bir türlü. Velhasıl başka bahara kaldı KPSS umudu! Zaten 4.5 milyon aday katılımı söz konusu. Bundan sonra hobi olarak girmeye devam ederim. Zaten bir çok branş için KPSS şartı kalkmış. Hayatta yerleşilmez!
"Paratoner sensin elektrik akımı da sana girsin"

Dedirtmiş mal bir ösym sınavıdır. Nerede eski ölçücü sınavlar.
Çok değil 3-4ay kendini vererek çalışanın 80 bandında puan alacağı sinavdir. Merak ettiğim şey 2014 te girenlere ne gareziniz vardı. Bu ülkede çok şey ziyan.
22 mayıs 2016 tarihinde saat 09:30'da başlayıp 11:30'da sonlanan sınavdır. üniversite mezunları devlete yerleşme hayallari kurarken hali hazırda kamuda çalışmakla beraber bende sınava girerek şansımı denedim. alan bilgisi sınavlarına hazırlandığım için p3 ün de etkisini bilmekteyim. matematikte bazı sorular biraz kastı onun dışında sınav ekstra kolaydı. yüksek puan gelirse baktın kurumumu değiştirim.
günde ortalama 6 saat sözlükte takılan bir sözlük yazarının,

vatandaşlık ve güncel bilgiler kısmını fullemesi gereken sınav.

abi bu nedir ya,

çağla büyükakçayı, obamanın ziyaret ettiği ülkeyi, rodinin heykelini falan sordukları yetmezmiş gibi,

"sigaradaki bağımlılık yapıcı madde nedir" diye sormuşlar.

kim bilir kimin oğlu ya da kızı babasına "babişko ben vatandaşlığı yapamıyorum yhaaa" dedi de böyle sorular çıktı karşımıza.
Girmiş ama üzmemiş sınavdır. Benim gibi sınava çalışmayıp sınavda

-bakim, lan padişah sormuşlar geç bunu
-leyla, mecnun, keremin yaşlarıı neyse bunu da geç
-jeotermal nerden çıkıyordu lan bence 1. bölgeden çıkar (bilemedi)

Diyen bir insanın 65 üzeri puan alacağı bir sınav. Genel manada kpss kazanılmayacak bir sınav değil kanısını oluşturmuştur bende efenim. Herkes için hayırlı olur umarım.
altı gün sonra uğruna destansı küfürler yazacağım sınav.
Güncel sorularının çok kolay olduğu sınav keşke geneli böyle olaydı.
Hala şokunu atlatamadım. Türkçe tam bir faciaydı. Gözünü sevdiğimin güncel soruları. Neyse bu senede burdayız vesselam.
10 ayımın çöp olduğunun, benden memur olamayacağına dair en ufak ümidimi de alıp götüren 2016 yılı sınavıdır.
türkçe sorularının hem çok uzun, hem de paragraflarının karman çorman olduğu sınav.

abi bildiğiniz bilimsel makale gibiydi paragraflar,

hem sıkılıyorsun, hem de sonunu okurken başını unutuyorsun.

onun haricinden genel kültür de fazlasıyla basitti, özellikle vatandaşlık ve güncel sorular.

hani ver ilkokul çocuğunun önüne çözsün, o derece.

velhasıl kelam sınav sistemleri de eğitim sistemleri gibi, günden güne bozuluyor.
Gygk ve eğitim bilimlerinde aşağı yukarı hedefimi tutturdum. Sıra alan sınavına geldi ondan de istediğimi alırsam bu sefer kazanan taraf ben olacağım inanıyorum.
Çalışmayanların burada eziklendiği sınav. Ben lise 2 halimle hepsini çözdüm amk! Bi de bunlar benim başıma öğretmen olmaya çalışıyor!
nikotin'i, küba'yı, cumhuriyetçilik ilkesini, matematikteki dört işlem sorularını ve bunun gibi birkaç soruyu görüp sınavı kolay zannedenlerin kolaydı diye nara attığı sınav. sınav öyle arkadaşlar pek kolay değildi. türkçe ve matematik soruları ales kıvamındaydı. genel kültür ise herkes bu alanlarda fazlaca detay çalıştığından sorular basit geldi millete. hayır o sorular da öyle basit değildi o kadar. (hiç çalışmadan yüksek gk yapabilenlere şaşırıyorum , oğlum siz rüyanızda mı öğreniyorsunuz o bilgileri) ben sınavda en arka sıradaydım, sınav bitip kağıtlar toplandığında çoğu kişinin (kendim de dahil) soruları yetiştiremeyip cevap kağıtlarında boşluklar olduğunu gördüm. bu arada ciddi bir alım yapılmazsa benim (açıktan alım dışında) atanamayacağım gayet net. zaten bizim bölüm şu ana kadar yds c grubu dahil en düşük 86'da kapattı. kısacası sonucu kpss 2014 gibi çöp olabilecek sınavdır benim açımdan.
Tengirşenk , fazıl küçük , 2. Osman , abdüllaziz , nene hatun , özgürlük heykeli , artvin , bazı coğrafya soruları inanılmaz spesifikti. Resmen " yapamasınlar" diye koyulmuş en az 25 soru vardı sınavda. Türkçe ' deki ucu açık sorular ve paragrafta sıralama sorusu diye sordukları o saćma soru. Yemin ediyorum çalışmasam da aynı şeyleri yapabilirmişim. Çalışmanın hiçbir faydasını göremedim bu sınavda. Iyiki çok çalışamamışım emeklerime acırdım.
çalışmayanların, zaten bir hedefi olmayanların kolay dediği sınav.

eğer gerçekten hakkını vererek otu boyu herşeyiyle çalıştıysanız soruların son derece şaşırtmalı olduğunu hiçbir denemeye yayına benzemediğini anlardınız.

ösym her zamanki gibi sağ gösterip sol vurmaya hak yemeye çalıştı kul hakkını nasıl ödeyeceksin ah ösym ah.
çalışmayanın bokuyla oynayacağı sınavdır.
(#32656670) alan sınavına son 4 saat 20 dk kalmıştır.
bugün geç kaldığım için giremediğim sınav. üzüldüm ve pişmanım ama son pişmanlık fayda etmiyor sınavı 14:30'da zannettim sonradan baktım 14'müş...

aileme mahcup oldum beni üzen daha çok bu oldu. hayırlısı diyorum ama üzgün bir şekilde.
sonuçları temmuz ikinci haftası açıklanacak sinav..

amk yine bir boklar dönüyor. .
dünyanın en basit sınavı. koy down sendromlu bir çocuğu sana full çıkarsın. açık ve net.
sonucunun yaklaşık 2 hafta sonra falan açıklanacağı sinav..

hadi insaallah iyi puan alalimda kurtulayim şu özel sektörden...
ösym becerebilirse yarın açıklayacağı sınav.
Oha açıklanmıştır mk.