bugün

Cumartesi ve pazar toplam 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecek sınav. Soruların önceden dağıtılmadığı, hırsız öğretmenlerin atanmadığı bir sonuç çıkarır inşallah bu sınav.

Şimdi sevgili sözlük yazarları için birkaç güncel bilgi:

Merkez Bankası Başkanı: ERDEM BAŞÇI
Avrupa Türk Birliği (ATB) başkanı: Erol Yazıcıoğlu
Avrupa Birliği Yatırım Bankası Başkanı: Philippe Maystadt
Ekonomik işbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri: Muhammed Yahya Marufi
islam Konferansı Örgütü Genel Sekreter: Ekmeleddin ihsanoğlu
Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı: Christine Lagarde
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter: Ban Ki-moon
Nato Genel Sekreter: Anders Fogh Rasmussen
NATO Genel Sekreter Yardımcısı:Hüseyin Diriöz.
Dünya Bankası Başkanı: Robert Zoellick
Nato Türk daimi temsilcisi: Haydar Berk
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı: Mevlüt Çavuşoğlu
Amerikan Merkez Bankası Başkanı: Ben Bernanke
AiHM Başkanı: Jean-Paul Kosta

G-20 ve G-8 zirveleri Fransa'da yapıldı.

BM Güvenlık Konseyi'nin yaptırım ve askeri müdahale kararı doğrultusunda Libya'ya 20 Mart 2011'de hava harekatına katılan devletler: Kanada, Fransa, italya, ABD, ingiltere

Gürcistan Dışişleri Bakanı ile bir araya gelen Bakan Davutoğlu, iki ülke arasında geçişin pasaport yerine kimlikle yapılması için anlaştı.

Dünya Değişim Liderleri Zirvesi 14-15 Mart 2011 tarihinde istanbul Kongre Merkezinde yapıldı.

Başbakanlık bünyesinde çalışan teftiş ve inceleme organı Yüksek Denetleme Kurulu artık Sayıştay'a bağlı olarak çalışacak.

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki iki yıllık geçici üyeliği 1 Ocakta sona erdi, Türkiye'den boşalan koltuğa Almanya seçildi.

Sudan Kuzey ve Güney olarak ikiye ayrıldı.

1 Ocak 2011 tarihinde avro kullanımına başlayan Estonya Avrupa Birliği üyeleri arasında avro kulanan 17. ülke oldu.

Türkiye, Gürcistan ve Azerbeycan arasında hizmet verecek demir yolu: Demir ipek Yolu

RTÜK Başkanı: Davut Dursun

Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı: Ocak-Temmuz: Macaristan, Temmuz- Aralık: Polonya

2011 OPEC Dönem Başkanı: iran

2012 Yaz Olimpiyatları: Londra

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası: Polonya - Ukrayna
kpss sınav sorularının çalındığı yıl aşağıdakilerden hangisidir? (2010)
ömür tüketen sınav. 3 aydan sonra ilk defa sözlüğe yazıyorum : sözlük soruları bul bana allah'sız. *
Günlerdir adam akıllı uyutmayan sınavdır. Koşuşturduk, yorulduk, taşıdığım kitaplar boyumu aştı, yine de acaba mı soruları aklımdan çıkmıyor. Eğitim Bilimlerinde acaba hangi profesörler rant alacak bu sene ve seneye yazık ki biz hala kopya çekmeyenler - kopyaya erişmek için yeterli imanı olmayanlar- o koca koca profesörlerin uydurduğu terimler neymiş diye ortalarda dolanacağız. Yazık o kadar okuduğumuz okula, verdiğimiz emeğe. Hadi beni şaşırt ösym bu sefer kendi eşini dostunu boşver de emeğe saygı göster.
''tabii ya, çalıştım. gerekeni yaptım. baktım. evde baktım sadece. attım hafızaya. beyin bedava, bedava ya. taşıyorum, niye hamallık yapayım? baktım. karşıma çıktı, hepsini yaptım. bu kadar.''

benim için deneme sınavı olan kpss, gerçekten emek verenler için yarın bir dönüm noktası. hepinize başarılar dilerim!
şifresiz bir sınav olsun. kolay gelsin.
beyin bedava amcayı hatırlar da gülme krizine girerim diye çok korktuğum yarınki sınav. (bkz: korkuyorum sözlük)
en güzel tabiri şu cümle ile özetlenebilecek olan sınav.

" öss türkiye ligiyse, kpss şampiyonlar ligidir. "

ayrıca girecek olan herkese başarılar diliyorum.
bu sınava ihtiyacı olanları düşünüldüğünde, maneviyatı üzerine konuşulması daha yararlı olabilecek bir sınav türü.
938000 kişi giriyormuş.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25230538/
Tarih zordu, zordu, zordu....
Türkçede hepimizi yeniden dilbilgisi çalışmaya sevk edecek gibi görümektedir.
Suriye, istanbul ve 550. *
bana ülkenin cari açığı düşmüştür şıkkını işaretleten sınavdır * silsem mi acaba diye tereddüt edip silgime baktım, milyonlarca öğrencinin sınava girdiği silginin üzerinde germany yazıyordu pehh cari açık azalmışmış heyy. ciddiye bile almadım geçtim diğer soruya.

ayrıca bu sınavda renkli kitapçıklar ilkokul günlerime götürdü beni, güzel olmuş.

ösym'nin hep bahsettiği iki adet yumuşak uçlu kurşun kalem ve yumuşak silgisine sahip oldum. üzerinde sınav kalemi yazmasaydı bir kaç saat kalemi arayabilirdim. yarın da iki oturuma giricem tahta kalem koleksiyonuna başlamayı düşünüyorum.

girişte kemerin tokası metal olduğu için bir grup erkek olarak kemerlerimizi mecburen çıkardık, nedense artık? bu ösym'nin yıllardır s.kyrz doymadınız bu sefer alenen götünüzü s.kicez soyunun deme şekliydi sanırım. uzaktan pek hoş bir görüntü verdiğimizi sanmıyorum. kemerimi merdiven trabzanına bağladım neyseki çıkışta bıraktığım gibi duruyodu. kemerle nasıl kopya çekilebilir, nasıl fantaziler kurulabilir düşünmekteyim.
türkçe dilbilgisi ile, tarih her haliyle, matematik çözmesi epey zaman alacak sorularla kastı. gündeme dair sorulan 3 soru teselli armağanı oldu;

-mayıs 2011'de halk ayaklanmalarına binaen genel af ilan edilen ülke
-82 anayasasına göre mecliste kaç vekil vardır
-en az gelişmiş ülkeler şeysi 2011'de hangi şehirde gerçekleşti.
dil bilgisi soruları ile süpriz yapan sınav,
en kolay vatandaşlık sorularının olduğu sınav,
tarihte ters köşe yapma ihtimalinin yüksek olduğu sınav,
tarih sorularının türkçe soruları tarzına en çok yaklaştığı sınav
ve sorabilecekleri en kolay matematik sorularını sormalarına rağmen süreyi yetiştiremeyip 8 çok kolay soruyu yapamadığım için tarihime geçmiş olan sınav.
1 saat sonra eğitim bilimlerine gireceğim sınav. sabah matematik umut verdi.
türkçe sorularıyla pis sövdürmüş olan sınavdır, dilbilgisi harbi kasmıştır.

olum belirtili isim tamlaması ne la? ben bunu en son gördüğümde okan ile emre hala galatasaraydaydı aq. o 2 soruyu boş bırakmak zorunda kaldım, zaman yönünden de hep sıkıntı çektiğimden 12- 13 matematik de boş kaldı. tek tesellim kültür testiydi, bir kaç tarihi sorusu dışında iyiydi o kısım.

tek temennim türkçede çok yanlış çıkmaması, belirleyicim o olacak.
ösym'nin sadece nüfus cüzdanı veya pasaportla sınava girebilirsin diye dayattığı sınav. Ehliyet ile sınava geldiği için sınava alınmayan arkadaşımın bir sene boyunca harcadığı emeklere üzülüyorum. Ehliyetin üzerinde türkiye cumhuriyeti kimlik numarasi olmasına rağmen. insanlik halidir, nüfus cüzdanı yolda gelirken düşebilir veya kaybolabilir. Sadece nüfus cüzdanı olmasının mantığı nedir?
genelde kolay olmasınarağmen bazı soruların aşırı zor ve kıyıdan köşeden geldiği sınav.ortası yoktu.
tarihten2 soru mesela:

-hangisi istiklal marşı için yarışma düzenledi?
-fatih in öğretmeni kimdi?

ne lan bunlar?

matematik kolaydı.sadece bir permütasyon bi de analitik sorusu vardı eleyici.permütasyondan sorulabilecek en kazık soruyu sormuşlar.

tek sorun yine süreydi.bi de şu ingilizce testlerini dağıtırken yeni formu kodlama ambalajı açma falan derken 3-4 dakka gidiyo. ama bunu da sınav süresine eklemiyolar.
soracağınız soruları, sınava giriş kurallarınızı s...m dediğim sınav. sorular zordu. arada kolayları da mevcuttu tabi ama genelde zordu. türkçe'deki "deyim" sorusu, onu hazırlayanın kafasının güzel olduğunu gösteriyordu bence. ben "dört yan duvar" mı ne o seçeneği işaretledim. ingilizce sınavında da kafa folloş olunca 4 tane boş bıraktım. gerisi de allaha emanet.
hayırlısı olsun ama bu verdiğimiz paralar, paraların gittiği yerlere haram olsun. adamlar sayemizde zengin oluyor!
dilbilgisi sorularıyla yaklaşık 1 milyon kişiyi ters köşe yapmış sınav.
tarih'e gelince; eşşeğin kulağına suyu kaçırmışlar.
kurgan ne lan? böyle bi soru sorulur mu amk.

şu sınav zerre kadar zekayı ve bilgiyi ölçmüyor. sanayi-i nefise mektebini, muhtesip'i bilemeyen gerizekalı mı şimdi?

bu sınava çalışmanın bi mantığı yok. altılı ganyan oynar gibi soru çözüyoruz amk.
ingilizce sınavında twitter'la ilgili bir adet paragraf sorusu barındıran sınavdır.

ayrıca bozkurt lotus ne ya?
matematik soruları kalem oynatılmadan çözülecek kadar basit, tarih soruları ise sordukları kelimeyi bilmeden yapılamayacak kadar zor sınavdır. ilginç olan ise sınava giriş macerasıdır.

ankara'da hacettepe' ye * sabahın köründe gitmem gerekiyor ancak bozuk parayla sınava girmek yasak, bende ego kartı alıp gittim ve şok sınava girişte manyetik alan gerekçesiyle ego kartım sınava alınmadı kapının yanında bıraktım çıkışta kartım yoktu. otostop vasıtasıyla beytepe kampüsünden çıkabildim ve akıllılık edip yanıma aldığım ve kot pantalonumun küçücük cebine sakladığım kağıt param sayesinde evime ulaşabildim. tabi evime uzaklığı cehhennemin dibiyle ölçülen beytepe kampüsünün bana çıkması ilginç bi tesadüf.

sonuçta benim incecik bir kağıt parçası olan ego kartım sınava alınmazken, türbanlı öğrencilerin türbanlarının içinde sınava herşeyi sokabilecek olmaları ayrı bir tartışma konusu. çünkü türbanların içi aranmıyor.
eğitim bilimleri sınavı ile moralleri altüst eden sınav olmuştur. Her çıkan kötü dedi, ben demedim onlar dedi.