bugün

eğer bu dillerden birini veya bir kaçını biliyorsa beni aydınlatmasını beklediğim yazarlardır. hangi yollarla bu dilleri öğrenebilmişlerdir? ya da ne amaçla? mesaj kutumu aydınlatmaları rica olunur.
müşterileri ağırlayacak kadar korece biliyordum.
türkçe bilmeyen yazarın aradığı yazarlardır.
eski ders verdigim yerde japon piano ogretmeni vardi. hinagara alfabesinden birkac (merhaba nasilsin nerelisin ) gibi cumleler ogrenmistim.
(bkz: bir elin parmakları)
çan çin çon düzeyinde bilse yeterli olacaktır.
naruto ile özenip bir yıl gittim japonca kursuna . yazması üşendiriyor da latin harflerle kolay .
basic japonca biliyorum. seçmeli olarak öğrettiler.. Şunu diyebilirim kursa gidip kafa patlatırsan 8 ayda japoncayı rahat öğrenirsin fakat öğrenirsin dediğim Turistlere rehberlik yapar derece öğrenirsin.. Eğer toyotada çalışmak istersen bir 2 seneni heba etmen gerek türkiyede... Japonyaya gidip öğrenme lüksün yoksa.
(bkz: orama koma burama ko)
başlangıç seviyesinde çince biliyorum. Seçmeli ders olarak almıştım, devam edip etmemek konusunda kararsızım. Korece kolay diye duymuştum, dizilerden filmlerden öğrenilebiliyormuş.
Çince bilenler benimde mesaj kutumu yeşillendirebilir, Çince de para var.
pes 3 düzeyinde japoncam vardır.

ım nikende tatu. nooo natamedia snaaydee.
sipariş alacak kadar bilen yazarlar.
"Oleeey, salllldıırrr, şampiyoooon, tokyoo." Diyerek katıldığım birliktir.
birincisi, japonca eski korecenin bir şivesidir, dolayısıyla yakındır ama çincenin bu iki dille en uzaktan bile alakası yoktur.

ikincisi, korece için konuşacağım. alfabesi aşırı basit, v,f,z gibi harfler olsa türkçe için bile çok uygun. dizilerden öğrendim ben. sabah öyle akşam izleyince elementery derecesinde korece konuşabilirsiniz.

oppa, hacimarayo ! kımanhe, çibe kaca !
korece ögreniyoruz efendim dahaca japoncaya gecemedim. isaret diliyle korece kafi diye dusunuyorum.
(bkz: çonksonktungçenk)
Anyo haseyo.
150 bölüm one piece izledim, sayılır mı?
Sukeeeee...
Birini öğreneceksen japonca öğren zira türkçe'ye yakın bir dil.
こんにちは,
merhaba.
naruto ve one piece izlemiş biri olarak tokyo ya bıraksanız aç kalmam.