bugün

yakın zamanda 7-10 tl arası alacağım saattir.
görsel severek takarım kurmalı ve otamatik mekanizması olanlar makbuldür. Benimki 1970-80 sscb üretimi pobeda marka bir saat içinde camapa(samara) yazıyor. Samara da 2 ci dünya savaşında Moskova işgaldeyken sscb başkenti olmuş bir şehir.
hani kadınlar saçlarıyla mutlu olurlar, giyimi ile zaten mutlu olurlar vs bilinirliliği var ya, erkek için de, özellikle bu aksesuarın yakışır biçimde bilekte durması mutlu eder.
Takmadan çıplak hissettiğim aksesuar. illa kolumda o saat bulunacak. Esas işlevini kaybetti görüşüne katılmıyorum. tamam telefon var ama cepten çıkar geri koy falan ne gerek var kolundan bak işte. Şu aralar Deri kordon terletiyor güzel bir nato kayış düşünüyorum ama sınavlar çıkıp dolanmama fırsat vermiyor.
bir yerden sonra çok da umursamayacağınız, aksesuardan ziyade gerçek amacında yani saat olarak kullanacağınız alet, icat. bir tane spor, bir tane klasik alın iyilerinden, yetiyor emin olun yıllarca.
Sene olmuş 2018 hala saate dünya para veren var. Ne gerek var artık gereksiz. Evet.
duvar saati mahiyetinde olanlarının popüler olduğu saat türü.

annemin otuz senelik saatine çökebilmek için 8mm altın rengi çelik kordon arayışındayım fakat nafile. kafam kadar saatler takıyorsunuz ayıptır ya.
orhan pamuk (bkz: yeni hayat)'ta; rus (bkz: serkisof) markası üzerinden müslümanların namaz saatlerini takip etmek amacıyla dünyada saate en çok kıymet veren topluluk olduğunu belirtir.
Kimilerinin "telefona bakmak varken saat mi takılır" diye gereksiz bulduğu, kimilerinin de vazgeçilmezi olan aksesuar.

Şahsen siz telefonunuzu cebinizden çıkarıp bakana kadar biz zamanı saniyesine kadar öğrenmiş diğer işimize başlamış oluyoruz.
görsel

bir ıwc olsa hayır demezdik.
bileği ısırınca kol saati yapılıyorsa duvarı ısırarak duvar saati yapılabiliyor mu? yani kol saati her yerde bulunabilir.
elimde bir adet skagen skw 6180 var. otomatik mekanizmalı bir saatle takas yapmak isteyen suser olursa mesaj kutuma gelsin uygun fiyat verilirse satabilirim de.
isviçre yapımı ünlüdür. konuyla ilgili yararlı bir yazı https://lafmacun.net/?p=19576
En pahalısı da en ucuzu da aynı işi yapıyor, aynı zamanı gösteriyor. Altın falan değilse pahalı almanın bir mantığı yok diye düşünüyorum.
seiko gurubuna ait olan lorus markalı olanları bence fiyat/performans ürünüdür.

not: evet lorus marka bir saatim var. *
Hiç merak etmediğimdir. Kolum sürekli takıli olan bir şey beni gerer yasak var diye maske takiyorum o bile sinir ediyor beni. Benim için hiçbir anlami da yok telefona bakıyorum saat için.
Casio derim susarım.
Olmazsa olmaz.
görsel
görsel
bilekten yukarı aşağıya sallanan toplum arasında oldukça sıkıntılı bir hareket olan aktivitenin ismidir.
görsel
telefonsuz insanın kalmadığı şu devirde işlevsiz ve gereksiz bulduğumdur.
radikal saat sitesinde çok güzel orjinaliyle birebir ve çok uygun fiyattan saatler mevcut bakmanızı öneririm.
asla ama asla replika yani çakma olanı alınmaması gereken maddi durumunuza göre otomatik saatlerden longines omega hamilton seiko tıssot orient markalarından biri tercih edilmelidir. net..

şu saat şuanda 4250 tl fazla değil 6 ay sonra en az 6000 tl olacaktır. tüyo verdim size.

görsel