bugün

(bkz: kobe eti)

klasik müzikle terbiye edilmiş, saki ile masaj yapılmış biracı japon öküzü eti.

--spoiler--
Japonya'da siyah Tajima-ushi cinsinden Wagyu sığırları geleneklere sıkı bağlılık içinde yetiştiriliyor. Bunlar kapalı, dar klübelerde yanyana kımıldamadan tahılla ve günde bir şişe bira ile besleniyorlar. Klasik Japon müziği çalınırken sıcak sake (pirinç rakısı) ile tüm vücuduna masaj yapılıyor. Masaj, Wagyu sığırlarının bedenlerine yağların düzenli ölçüde yayılmasını sağlıyor. Beslenmesi için çayırlara salmak yerine dar hücrelerde hareketsiz yetiştirilmesiyle kas sertleşmesi önleniyor. Ağırlıkları da en çok 470 kiloya çıkıyor.
--spoiler--
dünyanın en pahalı bifteği.

sadece birayla besledikleri ineklere 10 japon masaj yapıyor. delirmiş bunlar.
https://www.youtube.com/watch?v=VSU5Iu9Z9qI
istanbulda sadece bir restoranda satilmaktadir ve bir porsiyonunun fiyati asgari ucretin yaklasik 1/5 ine falan tekabul etmektedir.

hala var mi bilmiyorum.
nusretin instagramda yaptığı şovlarda kullandığı ettir.
nusret yavas kullansin o eti sovlarda. rivayet odur ki, japonya disinda gercegini yemek, etin uretim miktarinin az olmasi sebebiyle neredeyse imkansizmis. ki o da luks sayilabilecek mekanlarda.
Kobe üçlüğü olarak gördüm.Ben ne ara bu kadar fakirleştim ulan!
yokohama da Azamino Ukai-tei' da yersen bana bir selam çak.

gerçek kobe ordadır.
1 porsyonu, asgari ücret kadar bir bedele satılması sebebiyle sittin sene yeme şansım olmayacak hayvansal gıda.

Umarım bir gün japon sevgilim olur, ailesiyle tanışmaya giderim, babası da kobe ısmarlamak ister.
Kobe bryant ile bir ilgisi yoktur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar