bugün

Sakın ona doğru bakma, yaklaşma.
o anki sevgilinin erkek arkadaşı dün taksim metro istasyonunda adını bilip 'ooo nasılsın yahu bi ara görüşelim' diye sarılacak.
lise sonda ayrıldığın o kızı üniversite sınavından sonra direk unutacaksın. üniversiteye başladıktan 2 ay sonra uzaktan sevgili yapacaksın. hah işte senin kafanı sikeyim çük beyinli 18 yaşında uzak mesafe ilişkisi yaşanır mı. hayır bi de tipsiz filanda değilsin, bunu geç anlıyorsun ama baya baya ilerleyen yıllarda gönüllerde yer edeceksin. o yüzden az daha aktif ol, klüplere katıl. ama o lisedeki kızı siktir et otur dersine çalış cidden yani.
kesinlikle sayısal bölümü seçme,
sevdiğin mesleğin bölümünü okuyana dek o lanet olası öss ye gir, merak etme ileride hiç kaybın olmayacaktır.
bir deee arkadaşlarını iyi seç onlar hep yanında olacaklar hep birlikte aile olacaksın ilerde unutma.
hayat senin için daha yeni başlıyor..
atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun . kumarbazlığı , hergeleliği , itliği öğren.
O kızı sakın bırakma . Sıkılacaksın ,yorulacaksın hatta nefes alamayacak hale geleceksin , saçların beyazlayacak ama onu bırakma. Ne bi daha seni o kadar sevecekler ne sen başkasını öyle seveceksin . Masumıyetin kaybolacak . Lütfen bırakma onu .
Spor yapmayı asla bırakma. Bundan 5 yıl sonra Sporcu olmadığın için Pişman olabilirsin. Aileni değil kalbini dinle.
2 puanla marmarayı kaçıracaksın azcık ders çalış A.mına koyduğum.
Biraz ders çalış be. Adam gibi bir okul kazan. Hayat hayal dünyandaki gibi değil sende sandığın kadar büyük değilsin. Yazmayı bırakma. Kendini hayallerne değil hedeflerine hazırla. Ha bir de, 18 olunca bir halt değişmiyor bilesin.
kimseye güvenme be oğlum. insanlardan uzak dur. birisi ile tanıştığında kaptırma kendini.
yanlış yoldasın. pişman olacağın şeyler yapıyorsun. yapma! sonunda vicdanın sızlayacak.
dünya da kimseye güvenme. senin en büyük dostun kendinsin. evet.

not : fakat bir gerçek ki insan islama uygun yaşamaz ise aslında en büyük düşmanının kendisi olduğunu ancak ölünce anlar. evet.
mesleki bir okul seç, it gibi çalış, dil öğren ve yurt dışına yerleş.
tünelin ucu bombok bi yere çıktı.
bil de yani sonra küsme.
Keşke ülkücü yürüyüşünde bozkurt yapıp tekbir getirmeseydim.
Az ye az!
17 yaşındayım öğütleri okuyum da pişman olmayım ilerde dedirten başlık.
aferin böyle devam et.
üniversite sınavına dil bölümünden gireceklerse akdeniz üniv. ingiliz dili bölümünü yazmamalarıdır. dünyanın en egolu hocaları bu bölümde toplanmışlar haberiniz olsun.
Mühendis olma. Olucaksın da ne olucak yani ?
Git o kızla konuş. Bak ben halen konuşamadım 10 sene geçmiş beni bu ızdıraba sokma ne olur git konuş.
O pizzayı yemeyecektin kızım.

Yeter ulan kes şu ölüm düşüncelerini.
Kaşar seni.
inancını yitirme ve asla kimseye %100 güvenme.
Kıymetini bil bu yaşın sakın 18/19 yaşındayım diyerek büyütme! Sonra çok özlersin ama zaman telafisiz bir şekilde ilerliyor unutma. Bir de ergenliğin suyunu çıkartma.