bugün

kendini as, gelecek çok kötü sakın gelme.
aynen devam et, şimdilik doğru yoldasın.
o'nu tanımana az kaldı, sakın bir saçmalık yapayım deme.
öğretmen olma hayalinden kurtul. üniversite bitince bile oldurmuyorlar.
git o saçı kestir.
askeri okuldan ayrıl.
O kızdan vazgeç, 8 yıl oldu kurtulamadım.
Hergün bu kadar düzenli çalışma arada dışarı çık arkadaşlarınla gez eğlen biraz, erkeklere de değer ver onlar da insan sonra feminist çıkacaksın başıma tabi erkeklerle kavga edip de adını ablaya çıkarma üstüne yapışıp kalır sonra bir de her şey mantık değil maddeye bu kadar değer verme...
Sakın hastalıklarını eksiklik olarak görme gönül onlar senin farkındalığındır. Sen onlara rağmen başarıyorsan onlar senin nişanelerindir.
Hiç bir zaman gazoz kapaklarının şıkırtısını bozuk para şangırtısına satmayan bir çocukluğun oldu senin biliyorsun, kendininin farkını bil, topluma uyup bozmadın içindeki düzenini düzenin düzenbazlığına karşı.
Ayrımını iyi yapman lazım, yol ayrımındasın çünkü gönül. Ahize lambalarının şekli ya sana yetecek ve pırlanta değerinde olacak senin için onların tozunu almak ya da elmas ve pırlanta denen zımbırtılar dahi ileride senin aç gözlüğüne yetmeyecek.
Bugün doğru ve hak yoldasın demek sen de 17 yaşında doğru yoldasın gençliğim.
lisede arkadaşların tenefüslerde test çözerken sen iddia kuponu doldurma olum.

o maça o sonucu verme bari lan. aha gitti 5 tl!
kendimedir,
Lan bebe! dışarda daha çok zaman geçir! gez toz! aklına henüz girmemiş olanlar için üzülme! her şey geçiyor. beynini zkym senin. bisikletle daha çok gez, çünkü şimdi yeğenler azına ediyor onun.

Eksi ardından yapılan düzeltme:
17.yaşım benden habersiz girip eksilemiş vay mına koyim.
Hadi bir çılgınlık daha yapalım! büyümek için zorlamayalım gibi gibi
jöle sürme, ruud gullit gibi olan saçların bir yaştan sonra seyrekleşiyor, ve siktir git ders çalış, siktir et karıyı kızı, gezip tozmayı, ders çalış, hep çalış, dalyaraklığın alemi yok genç adam, söz dinle.
biraz kitap oku ve o hatunun peşini bırak gerizekalı! geleceğini düşün lan biraz, feyz al ondan!
çeşitli serserilikler yapmaya devam et ilerde anlatrsın çok bi bokmuş gibi.
dinle beni 17 yaşındaki halim.
hiç bişey için geç değil.
zaten sen daha 17 sin.
kaç kurtul!
hayat cok acimasiz,gotun havada gezme otur dersini calis bir yil kaybetme.
hayal sandığın çoğu şey eften püften şeyler.
hiçbir şeyi kafana takma. sana öğüt verecek de değilim. zaten hiçbir öğüdü yerine getirmeyecek kadar kafan dik bilirim. ayrıca her şey olacağına varır.

ne söylersem söyleyeyim sonuç değişmeyecek nasıl olsa.
cesur ol;yapmak istediklerin için,hayallerin için çok çalış.Önümde daha çok zaman var diyerek kendini tembelliğe alıştırma.Dene,olmazsa yine olmasın,ama dene.Yapmadığın,ertelediğin herşey için ileride keşke yapsaydım dememek için,yapmadığın şeylerin pişmanlığını ömür boyu yaşamamak için çalış,dene başarısız olursan da denedim yapamadım dersin.inan bunun pişmanlığı az sürer, ama cesaretsizliğin yüzünden yapamadığın herşeyin pişmanlığını ömürboyu sürersin.
Bulduğun amı geri çevirme. Keyfine bak. Vur patlasın çal oynasın.
Kendini dağıtmadan, hayatını yaşa, eğlenmene bak. Hayatının en güzel dönemindesin. Çünkü ileride, sıradan ve rutin meslek hayatında, bugününü çok özleyeceksin.
22 kasım 2012 tarihinde süper lotoda şu numaraları oyna:
5 22 28 38 46 48
içme şu sigarayı günde 2 tane içiyorum bağımlılık yapmaz bana deme..