bugün

(bkz: bir nitelik olarak orospu çocuğu)
sanırım hayvan demek yersiz. neden annesini düşünmek zorunda olduğunu anlayamadığım için bu da. yani laf atmak büyük bir erdem eksikliği, kültür yoksunluğudur zaten. yolda yürüyen bir kıza laf atan kişi de bu yoksunlukları düşünen biri değildir. yani annesini düşünmesi için de bir sebep yoktur. hatta belki düşünüyordur da, acaba ne yemek yaptı gibi falan.
"senin anana bacına laf atsalar hoşuna gider mi hayvan?" mı demek istiyorsunuz? bu mu etkili olacak yani?
hem bizim millet canı sıkıldıkça anneye söver de sokakta pek annelere laf atmaz, küfür de mecazi zaten, kimsenin sinirlendiği bir insanın annesiyle sevişmek isteyeceğini sanmıyorum. lakin laf atma biraz da beğeni meselesi ya, beğeniyi kültürsüzce belirtme şekli hani, annelerin bu olayla bu açıdan pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
kızlara laf atmakla anneyi düşünmenin saçma olduğu olaydır. şimdi bu lafı söyleyen kişiler sanki kızlara laf atmamıştır.

her kıza laf atmaktan bahsetmiyorum. dosdoğru yolunda ilerleyen bir kıza durduk yere laf atmaktan da bahsetmiyorum. ama dışarı gezmeye çıkmış gençlerin ve erkeklerin bulunduğu bir ortamda gezen bir kızın laf yemesi gayet doğal ve atılabilir durumdur. çünkü o ortamda gezen erkekte kızda o olayın cereyan edeceğini bilir ve ona göre de çıkmıştır zaten. ha bu laf aşırı ve terbiyesizce değil üslubuyla olur. 'lan ne üslubundan bahsediyon, laf atmanın üslubumu var' demeyin. var ulan işte. kaç kişimiz bu şekilde tanışmadı kızlarla, bu şekilde pekişmedi mi ilişki. şimdi olayı farklı yönlere çekmeyelim.

evet, her gördüğü kıza laf atan ve skimsonik laflar söyleyenlerin yanında değiliz tabi ki. bizimde bacımız bizimde anamız var. ki o durumda o laf atanların allah bin türlü belasını versin de olay o değil efendim. lafı hak eden kız vardır, laf atmayı bilmeyen zibidi vardır, laf duymaktan hoşlanan kız vardır, laf atmayı bilen zibidi vardır... gider bu.

olayı direk rspu çocuğuna, anneye bağlamayalım. ayrıyetten şu anda o tiplere laf atan kişiler sanki hiç laf atmadı değil mi? küçükte olsa, ucundan da olsa. laflarımızın nereye gideceğini bilerek konuşmak, ona göre laf atmak gerekir. tabi anlayana.
büyük ihtimalle çevresi tarafından da annesine laf yiyen kişidir.
(bkz: etme bulma dünyası)
hakikaten anlamıyorum sizleri. şimdi laf atmayanları zaten geçiyorum, konuşmaya değmeyecek insanlar. laf atma kültüründen nasibini almamış geek herifler.
laf atarken annelerine aynı şeyin yapılabileceğini düşünenler ise harbi maldır. laf atmanın da bir raconu var. öyle herkese laf atılmaz, laf atılan her kıza aynı muamele yapılmaz. bir öğrenin şunları be! her kıza "hadi bize gidelim , seni sevip okşayayım" denilmez. bunu söyleyen yavşaktır. bir centilmen laf atarken kur yapar, salya akıtıp fakir abazanlar gibi yaklaşmaz olaya.
olayları yaşandığı zamanın şartlarına göre, kahramanları iyi analiz ederek değerlendirmeliyiz. ya sahi okulda öğrenmediniz mi siz bunları?