bugün

öncelikle
http://www.kirlisozluk.com

sözlükler içerisinde en ezik olanı. klonlar içerisinde en kötü olanı. tek farkı asp ile yazılmış olması.
geçenlerde dolaşyıordum nette. haber siteleri felan derken kıytırık bir haber ilişti gözüme. kirlisozluk falanda filanda. girip bir bakayım dedim. bu kadar boş beleş bir site, bu kadar kolpa bir site olamaz.
küfürlerin havada uçuştuğu, isteyenin istediği gibi yazdığı, seviyenin sıfırın altında +10 seviyelerinde gezdiği bir site.
gençlerin önün açalım diyorumda, açacak bişeyler olsa bari.
misafirlikte millete ufacık pipisini gösteren sarı çocuğun yaptığı etkiyi yapmıyor nazarımda.
netice itibari ile sosyal tespitlerime dayanarak gelecek görmediğim, çok çakma olan kolpa bir site.
(bkz: yarıldım sözlüğü)*
forum formatında sözlük. gerçi bizimkinden farkı yok ama nese..
sözlükten çok forum a benzeyen sözlük.
(bkz: beratulanberat la aynı fikirde olmak)
(bkz: kıyamet alametleri)
'gerçekler kirlidir...' mottosuyla zihnimi açan sözlük.
(bkz: acil susam acil)
uludağ sözlüğün;

"sevilen(!) yazarlarindan beratulanberat'in açtigi baslikta kirli sözlük'ün tanitildigi interaktif sözlük olusumu.

http://www.uludagsozluk.com/k/kirlisozluk/";,

şeklinde tanıtıldığı sözlüktür.
klasik yeni çıkan sözlüğü bilip bilmeden eleştirme furyasına kurban gitmiş yeni, yepyeni sözlüktür. vurmayın hemen durun bakalım yahu.*
her önüne geleni yazar yapan. sözlüge yazar olundugunda kirlenmeye hoş geldiniz şeklinde salakça bir karşılamaları vardır.
uludağ sözlükten başka bir farkı, uludağ sözlük'ten birkaç kat daha hızlı olmasıdır.
uludağ sözlükten farkı, hatun egemen bir kominite olmasına rağmen, ağzından salyalar akıtarak bayan yazarlara sarkılmamasıdır. beyni çükünde yazar sayısı yok denecek kadar az, iyi bir moderasyon ekibi var.

teması kötüdür, çok acemi sözlük yazarı barındırır, ama her sözlük gibi bir süre sonra standarta oturacaktır.
baktım şimdi görüntüsü hoş değil pek ama düşününce anarşinin kol gezdiği, kuralların pek takılmadığı eğlenceli bir yere benziyor. tuttum.

buranın ilk hallerine benzettim ben, forum gibi. süper lan!
kurulalı bir kaç ay olmasına ragmen yazar sayısı yüksek olan fakat okuyucusu yok denenecek kadar az olan bir sözlük sitesidir.
böyle birşey herhalde.

http://www.kirlisozluk.com/
(bkz: kirlisözlük)
sıradışı bir görünüme sahip sözlük. kirli duruyor gerçekten. bu görünüşü ile de oldukça itici. selametle diyor ve hergün bir yenisi eklenen sözlük camiasında başarılar diliyoruz.
ahlak tavrı düşünülesi sözlük.
(bkz: dirt)
lafmacun org ile arası bozuk sözlüktür. 2 sözlükte birbirini pek sevmezler. artık nedenini yazarlardan veya yönetimlerden öğrenmek lazımdır.
sağ köşesinde * beni sinir eden bir böceğin dolaştığı sözlük.*
2 entryle ''dün en çok entry giren yazarlar'' listesine isminizi yazdırabileceğiniz sözlük.

(bkz: hanım koş yeni sözlük açılmış)
(bkz: tutmaz bu)
sol frame tasarımı gayet başarılı olan sözlük. bize ders olsun.
Son zamanların atağı ile hayli çok yazar adayı alan, oluşumunu hızlandıran, rakiplerine diş bileyen tazaciklerdendir kendisi. sürgün vermeye başladı.

'rakibi cılız dahi olsa küçümsemek kimseye yarar getirmez' sözünü doğrular gibi doğrulmakta an be an.

Haydi bakalım, ivme kazanan bir sözlük oluşumu daha kazandı sözlük camiası. Hayırlara vesile...
yazar olma gafletine düştüğüm enteresan bir sözlük türevi.

ne zaman girseniz online maksimum 17 kişi bulabileceğiniz sözlük. 20 kişiyi bulduğu görülmemiştir.
edit:yine sempatik bir arkadaşım kötülemiş. sorun 18 yerine 17 demem mi, bir ara takılmam mı anlayamadım. ne buldun kötüleyecek, bana da yazar mısın?
şekil olarak lafmacun sözlüğe benzeyen site.
kimse kimseye karışmaz. ister yemek tarifi ver, istersen futbol muhabbeti çevir. bu özgürlük mü yoksa laçkalık mı bilemiyorum, ama ortada bir serbestlik olduğu kesin. ha ayrıca, yaş ortalaması diğer küçük sözlüklere göre biraz daha yüksektir. daha doğrusu yüksekti. en azından benim gördüklerim arasında.