bugün

(bkz: peki)
(bkz: ok kib bye)
türban; sebze çorbası gibi damak zevkinize göre yapacağınıuz-tanımlayacağınız bir olgu olmuştur.

dini olarak hele ki, insanlık tarihi boyunca siyaset-politika= yalancılık olan bir olguya islam ı yamayan zihniyetin siyasal islam diye saçmalaması ve dinine hakaret etmesi sonucu ortaya çıkan durumda siyasal islam olarak türban; siyasi+dini bir simge haline almıştır ki bu bir inanış ucubesi demektir.

kısacası; demokratik hak olabilir. onlar için din, rahmani bir olgu olmaktan çok dünyadaki makam ve mevki kazanımına yarayan bir araç olup çıkmıştır. dtp nin etnik ırkçılık yaparak yediği tasa sıçmayı demokratik hak-özgürlük olarak görmesi gibi, din açısından islamı olgusu dışında algılayan insanların türbanı demokratik hak olarak görmesi onlara normal.

allah hepsini kahretsin. din ve insanlık ne hale geldi?
Demokrasiyi tersten okuyan zihniyettir. Genelde "Kemalistim ben" derler, derler de benim " Nutuk' u okudun mu ? " soruma "Okumadım" derler. Pardon ama bilgi sahibi olmadan nasıl fikir sahibi oluyorsun. Hem kendisiyle çelişen hem de ironik cevaplar veren saçma sapan insan modelidir.
(bkz: adam haklı)