bugün

orta bilgi birikimi ile en az 15 bin tl alıp gidilen yarışma. ayağa düştü. evet.
Geçen haftalarda bir kız Barış Manço'nun "kol düğmeleri"ni hem de verilen kısımda ismi geçtiği halde bilememiş, ay hiç duymamışım demişti. Sonra da dünyanın en eklektik müzik zevkine sahip olduğunu söyleyip övünmüştü.

Artık yarışma olmaktan çıktı, ülkedeki mal turnusolü halini aldı.
Kim istemez.
Kenan Işık'ı özledim yerini kimse dolduramıyor.
Gördüğüm en gıcık yarışmacılardan biri yarışıyor. Ukala, gözlüklü bir bayan. Düzgün türkçe konuşacağım diye saçma sapan cümleler kuruyor.
bugün yayınlanan bölümünde sarışın çok çıtır bi kızla yarıştılar.
Artık eski tadı kalmayan yarışma. Evet.
Az önce Fidel Castro'yu Che Guevara sanarak elenen tarih öğretmeni yarışmıştır. kendisine Abdülhamit, fatih sultan Mehmet sorsaydınız ya. fidel castro da kimmiş ? peh !
(bkz: ben)
Ben istemem. Çünkü zaten bir kaç saat sonra milyoner olacağım.
gözlüklü müzisyen biri yarışıyor. adam tam kırık. karikatür gibi hareket ediyor.
Gece para lazım derken birden aklıma gelen yarışma. Katılmayı düşünüyorum. Telefon jokerinde kimi arayabileceğime kadar düşündüm uyumadan önce. Hayırlısı.
bugün ne kadar tip yarışmacı varsa hepsini yayınlayan yarışmadır.

ama şu an yarışan müzisyen cidden çok iyi. fakat düşündüklerini bizimle de paylaşsa ne hoş olur.
ışıl adlı güzel kızımıza çok kazık sorular çıkan yarışma.
Gerçekten bu akşam yarışmacılar seçmece.
adam düşüncelerini kürtçeden türkçeye çeviremiyor.
başarılar.

(bkz: işsiz sözlük yazarı bugünki entrylerini burda yazıyor.)
ATV nin bu ülkeye tek faydası..
9 kardeş, 4 çocuğu olan ve en az üç çocuk olması gerektiğini vurgulayan yarışmacı.
Bu gece aynı sorunun ikinci kez sorulduğu yarışma.
milano'da koşmak yasak diye haber yapıp, yarışmadaki cevaba göre somurtmak olarak güncelleyen sabah gazetesinin etiksizliği mi, yoksa yarışmanın hatası mı diye sorgulatan bir program olup, hayal kırıklığı yaşatmıştır.

ayrıca üst üste 3 yarışmacı da izmirliydi.
çekildi ve bu eziyetten kurtardı.
en korktuğu şey kitap kategorisi neden acaba?

bu anılarını antepte dost meclisinde anlatacak kesin ama kesin !
keko ve heyecanlı feminist yarışmacıların gecesi.
Gözlüklü hanımefendiye sorulan ilk iki sorunun garip olduğunu düşünüyorum. Kuruyemişçiler için tamam fındık fıstık ifadesi kullanılır ancak oradaki abur cubur seçeneği de çeldiriciydi, ikinci soruda ise patavatsız ifadesi de düşüncesizdi ancak yarışmacı hemen aceleci seçeneğine yönlendirdi.
şu kızın elenmesine çok sevindim, hem yapmacık tavırları vardı hem de kesin ortamlarda ben the beatles dinliyorum ona göre yanee yapıyordu kesin.

ilgili video linki: http://www.youtube.com/watch?v=R48e_Nn1aBM
Ben olmak isterim ama milyoner olmak için biraz insanların hakkını yemek gerekiyor. Onu da etik olarak kabul etmediğimden fakir olarak öleceğim galiba.
Doların yükselmesiyle artık kim 250 bin ister bile olamayabilir.