bugün

inanmadığım iddia. sürüsüyle yarışmacı katılıyor yarışmaya. para verilmese elbette tepkiler yağardı. kaç yıldır yayınlanan bir yarışma sonuçta.
bankalardan aldığımız kredi karşılığında karınca duasını andıran sayfalarca sözleşmeyi nasıl imzalıyorsak bu da ona benzer bir hikaye bana göre.
işim olmadığı için konu başlığındaki yazıyı baştan sona okudum ve mağdur olan yarışmacıya hak verdim. kazandığı 15 bin lirayı vermemişler ve yarışmaya başlamadan önce bir sürü evrak falan imzalatmışlar. falan fıstık.

bu sadece bu yarışmada değil hayatın her alınında var. örneğin basit bir burun ameliyatı olsanız bile, hastane önce size bir sürü evrak imzalatır. olurda ölürsen yakınların hiç bi hak talep edemez. o şekil bir sürü maddeler vardır. eğer imazalamaz isen ameliyat olamazsın. e mecbur imzalarsın.. tıpkı bu yarışmalar gibi...

kenan ışık bu olayları bilse, bu yarışmayı sunmaz diye düşünüyorum. en azından benim tanıdığım o adam buna karşı çıkar.

mağdur kişilerin yerine olsam, kenan ışık'la irtibata geçerim. tek yol o adamdır.
para uzun vaadede teslim ediliyor, sabredip her gol yediğinde defanstaki arkadaşlarına ona buna yardımcı harekete anlamsız tepkiler veren rüştü reçber gibi davranmasada olurdu. 6 ay gibi uzun bir sürede veriyorlar zaten o parayı. bizzat şahitim memleketten hocamız katılmış adamın 60 bin lirasını paşa paşa yatırmışlardı hesabına, ama ödeme şeklini bilmiyorum.