bugün

sıradan bir his değildir bu. çok ümit bağladığınız bir şeyin sonucunda veya ilerleme aşamasında hayal kırıklığına uğrayıp belki de hayatta tek güvendiğiniz şeyin suya düşmesi gibi bir sebeple tek elinizin avucunuzun içini suratınızı kaplayacak biçimde şap diye yüzünüze vurup dakikalarca yüzünüzü saklamak istersiniz. geçer mi, geçmez mi; geçse de etkisi ne olur bilinmez.
arkadan bir sürü korna gelmesine karşın hızını koruyan şahıslardır. Malum burası türkiye gerizekalılığa giden yol bile tek şeritli. işin ilginç yanı yan şeridin bomboş olup bütün nüfusun peşine takılmasıdır. Bu gerizekalılığa giden trafikte kimsenin U dönüşü yapmaması da entersan bir durumdur.
kendine çok güvenip , aslında kendine bu kadar güvenmemen gerektiği anladığın anlardan bazılarıdır . Durumu idare etmeye çalışırsın bazende kurtarırsın ama içindeki o eziklik ve gerizakalı duygusu bir süre kaybolmaz.
gerizekalı olunmadığını gösteren his.

çünkü gerizekalının önde gideninde böyle bir his yoktur. o yüzden gerizekalılar arasında baya bir öne çıkarlar.
"gerizekalı" yazılı flama yaptırıp, bir grup gerizekalıyı peşinize taktıktan sonra o flamayı gururla taksim meydanında taşıdığınızda oluşması muhtemel hissiyat.*
Bi keresinde samkarta (samsunda akbil) para yükleyecektim. Kartı para koyma bölümüne yerleştirmişim. Kart gitmişti. Benim sayemde başka insanlar da karta para yükleyememişti. O gün bankalar caddesinden geçerken Vidinli otele asılmış şehrin en gerizekalısı posterini görmüş gibi olmuştum.
edit: bu entryden sonra Samsunda benle aynı hatayı yapan 2 kişiden mesaj geldi. Twitterda da arama yaptım ve birçok kişinin bu hataya düştüğünü gördüm. Tamam şimdi yazdıklarım yaptığımızın gerizekalılık olduğu gerçeğini değiitirmez. Ama insan yine de tek olmadığı için bir rahatlıyor.
Yavas yavas kendinizi tanimaya basladiginizi gosteren durumdur.