bugün

yavaş yavaş veda turlarına çıkmış rahmetli adayı.

allah gecinden versin diyecem ama zaten yaşına bakarsak bayağı gecikmiş yani.

(bkz: töbe töbe) (bkz: allah ın işine karışılmaz)
en kısa süre de sağlığını kazanması umulan eski cumhurbaşkanı.
ölü yatağında siyaset yapanları ortaya çıkartan eski cumhurbaşkanı.
daha ölmeden hızla sırma saçları çıkmaya başlayan emekli bişey.
zamanında hazırladığı anayasaya referandum da % 92 lik evet oyu alarak cumhurbaşkanı olmuş, an itibari ile de türk halkının % 92 sinin beddualarıyla ölümle pençeleşen şahıs.

yaklaşık 28 sene evvel referanduma oy kullanırken daha aklı başında oy kullanılsaydı, bu adam ne cumhurbaşkanı olacaktı ne de şu anda kimse bu adamın hastalığını ipliyor olacaktı, ama bugün o referandumda yanlış oy kullananlar(% 8 lik hayır oyu verenler hariç), bugün bu adamın ölüm haberinin gelmesini dört gözle bekliyorlar.

vay beee...
Türkiye'nin 30 yıldır hevesini kursağında bırakan adam. bu sefer bari hevesimizi kursağımızda bırakma diyeceğim ama öldükten sonra birde devlet töreni yapacaklar yine hevesimiz kursağımızda kalacak. hani cellatlar için isimsiz mezarlarla dolu mezarlıklar vardır ya, kendisinin yeri orasıdır nazarımda.
hastanenin başhekiminin dediğine göre gidici olabilitesi olan ex cumhurbaşkanı.
öfkemizin merkezine oturmuş ve günah keçisi ilan edilmiş dinci-faşist-amerikancı general. halbuki kabul edelim darbe olduğunda halk sokağa çıkma cesaretini gösterememiş, hatta kendisine çoğu kesimler destek olmuştu. kenan evren kötü tamam ama onun zamanında bu denli güçlü ve popüler olmasını düşünürsek bizde halkta hiç mi kabahat yok?
tencereyi ocağa koyduk. irmik,su, şeker, hepsi hazır gözümüz televizyonda. hadi be amca boşa gitmesinler.
12 eylül döneminin tek sorumlusuymuş gibi gösterilen insan. öyle bir kaos ortamında verilen kararların ne kadar doğru olup olmadığı şimdi götümüzü yaydımız yerden tartışmak ne kolay değil mi? gebersin moruk benzeri laflar yazıp nefret saçmak ne kadar rahatlatıcı değil mi? peki bunu yapınca o eleştirip gebermesi dileklerinde bulunduğunuz adamdan sizin farkınız ne?

her ne olursa olsun bu millet için hizmette bulunmuş, cumhurbaşkanlığı makamını yıllarca temsil etmiş biri olarak saygı duyulması gereken insan.
"allah kadınların saçlarının görünmesini istemeseydi onları kel yaratırdı" sözü dışında nefret ettiğim ve esefle kınadığım asker, siyasetçi, darbeci, ressam.
ölmesi beklenen. insan diyemiyorum.
hayır bir de savunuyorlar kıl ederler adamı!
ha sahi eli kanlı katiller bu ülkenin göz bebeği değil mi?
ölünce de ağlayanı çok olur; muhsin yazıcıoğlu bize bunu öğretti.
zaten türk milleti buydu pardon. işine geleni çok çabuk unutur!
ölmeyip felçli kalmasını ve aldığı her nefeste kustuğu öfkenin acı tohumlarını hücrelerinde hissetmesini dilerdim. lakin bizim memleket larçtır. ölüp de ölünün arkasından konuşulmaz tırto lafı ile kahraman ilan edilmesin.

tanım: memleketin babası gibi bi'şey. bu memleketin anasını zikmesinden mütevvelit.
türkiye'yi geri götüren ve demokrasiye balta vuran her darbeci kadar suçlu insandır. hiçbir şekilde yaptıkları mazur gösterilemez ve kendisine saygı beklenemez. Yargılanmadan bu dünyadan göçmesi ihtimaline üzülmekteyim.

He bu arada 1960 darbesine gıkları çıkmayanların kenan evren aleyhine konuşmaları ülke insanımızın ne denli ikiyüzlü olduğunu göstermektedir. işine gelince demokrat gezinip işine gelmeyince darbe taraftarı olmamak, bazı şeyleri görmezden gelmemek lazım. Darbe karşıtıysan 1960 darbecilerine de lafını esirgeme. denizler, erdallar için ağıtlar yakarken bu ülkenin başbakanı idam edildi onu da bir zahmet hatırla.
bir yahudinin hitlere; bir şilinin pinochet'e, bir katalonyalının franco'ya; bir ceylanın aslana duyduğu sevgi kadar çok sevgi duyuyorum bu adama. çok seviyorum lan.. he 1960 darbesi di mi, o darbe bunu meşruluyor. kafa böyle olunca, her darbe meşru oluyor zaten.
öleyazan adam. *

peşin edit: allah rahmet eylesin.

- hacı bu emir cümlesi oldu yahu.
+ nasıl yani?
- allah`a rahmet eyle diyosun.
+ o halde allah bildiği gibi yapsın.
- allah ın işine karışma bilader.
+ tamam ulan uzatma.
imamın "nasıl bilirdiniz?" sorusunun yanıtsız kalacağı.*
bizim memlekete özgü bir beddua vardır, gerçi diğer memleketlerin beddularını bilmem de, çok can yakanlar için, can veremezsin inşallah denir.

işte bu bedduayı hatırlatan isimdir.
(bkz: tanırım kötü çocuktur)
anayasası yaşadığı sürece gebermesinin iyi bir tarafı olmayandır. bu ülke bu adamdan yaptığının hesabını soramazsa, bu adam yaptığının hesabını ödemeden geberirse, hepimize yuh olsundur.
milyonların '' ne olur ölmesin '' şeklinde ciddi anlamda gözyaşı döktüğü adam.

kişisel olarak da temennim budur. ne olur ölme. ne olur . ne . olur .*
ömrü vatana hizmetle geçmiş eskinin kudretli generali. türk milleti kenan evrenini unutmayacak.
(bkz: Erdal bize bakıyor hâlâ)
ece temelkuran ın avaz avaz söylediği benim altına imzamı sonuna kadar attığım sözle umudumu dile getiriyorum. kaç çocuğu katlettiysen o kadar kere, hepsi için öl sen bugün. kenan efendiiii!
eceliyle ölmemesi gereken "kişi"...