bugün

Reisin sağ kolu.

görsel
Yeni cumhurbaşkanımız.

(bkz: kudurun)

görsel
Direkt Türkmen alevi tipine sahip siyasetçi.

Kürt veya zaza'ya benzemiyor.

Kürtleri ve zazaları çok severim, o ayrı konu.

(bkz: alevi cumhurbaşkanı istiyorum)

(bkz: kılıçdaroğlu nun Türkmen olduğunu açıklaması)
görsel
Siyasette etnik kökene %15 bile bakılmıyor aq boşuna kavga etmeyin.
Oğuzların beğdili boyundan olduğunu kendi ağzıyla açıklamıştır.

Konu kilit.

Türk'üm diyen birine kürtsün demek de Kürt'üm diyen birine türksün demek gibi faşizmdir.
Kemalist teorisyen çok haklı mesela bende ona Türk demiyorum istediği kadar Türk üm desin.
--spoiler--
Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, “Anadolu’da Aşiretler, Cemaatler, Oymaklar (1453-1650)” adlı çalışmasının 4’üncü cildinde Kureyş Ocağı’nın Oğuzlar’ın Bozok kolunun Beğdili boyundan gelen Türkler olduğunu yazdı.

--spoiler--

Konu kilit.
Ülkücülere, Kürtlere, tarikatlara, kapalı kadınlara kısacası her kesime oynuyor. Tüm tuşlara basıyor hatta geçen de "en ülkücü en milliyetçi benim" mavalları okumuş. işin garibi Kılıçdaroğlu'nu eleştiren herkesi gizli AKP'li ilan edip Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı görmek isteyen, ülkücü ve milliyetçileri sürekli aşağılayan kişiler Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri için ne dedi acaba diye düşünmeden edemiyorum. Bu arada kendisi geçenlerde "Erdoğan adaylığımdan korkuyor" diyerek beni gülme krizine sokmuştu. Asıl Erdoğan'ın kendisi onun aday olmasını istiyor ama gel de Kılıçdaroğlu aday olursa kazanır diyenlere anlat bunu, evet.
Yoo ikinizde yarım kansınız.
Apo'nun annesi sahiden Türk'tü bu arada.
Ermeni bir insana türk ya da Kürt demek biraz komik olmuyor mu? Adamın annesinin adı bile yemuş lan.
kardeşi Celal Kılıçdaroğlu vefat etmiş.
Basın sağolsun.sana o kadar kötülük yaptı kardeşin ama hakkını helal et.
Yarın açıklama yapacak.merakla bekliyorum.
Erdoğan'dan bile daha büyük AKP'li. (bkz: Kemal Erdoğan)
Geçmişte 11 seçim kaybetmiş, bir türlü o koltuktan kalkmak bilmeyen koltuk sevdalısı bir sarı muhalefet.
Aday olmayı bu kadar çok istiyorsa biricik abisi Recep Tayyip Erdoğan'dan izin alıp ak parti'den aday olabilir.
Bugunden itibaren milletin gozunde, ozellikle de kendi secmeninin gozunde bitmis olandir.
(bkz: kıçınızı da yırtsanız kılıçdaroğlu cb olacak)

(bkz: utangaç AKPliler bizi Kemal in yolundan döndüremez)
Aynı Trump gibi senelerdir salak taklidi yapıyor. Merak etme sinsi herif, yeni müteahhit senin de hakkından gelecek.
kendisi iyi ama çevresi kötü.
bugün doğum günü. 75 yaşına girmiş.
Sevgili kardeşlerim, biz cumhurbaşkanı arıyoruz. Şovmen değil, müteahhit değil, belediye başkanı değil, başbakan değil.

Kılıçdaroğlu, konuşulan 4 adaydan biri (diğerleri akşener, yavaş, imamoğlu). Siz de takdir edersiniz ki bu makama en çok yakışacak insan sayın kılıçdaroğlu'dur.

Demokrattır, nezaket sahibidir, dürüst bir insandır. Devlet adamıdır.

Laz müteahhit, meral abla ve yavaş başbakanlık için düşünülebilir. Önce bir cumhurbaşkanını seçelim, gerisini sonra düşünürüz.
hakkını yemeyin. bence chp ye rağmen demokrat birisi.
Aday olma.
Ekrem imamoğlu için oğlumdur demiş kişi. Yani diyor ki , o benden izinsiz adım atamaz,aklını alırım.