bugün

Bazen kahkaha attırırlar...

https://media.giphy.com/m...4aUxkqGw2dgAkZG/giphy.gif
Yüzyüzeyken konuşuruz grubunun naif bir şarkısı.
kesinlikle kahkaha atılacak değil de benim gibi duygusal bir erkekseniz üzüleceğiniz kedidir, kedi aşırı şişman olduğu için temizlenemiyor sorun ise obez kedilere aktivite yaptırtmayan yanlış besleyen sahibi de olabilir.

o kedi zayıflamalı.
benim kedilerim de kekleri kardeşimin odasına kadar taşıyıp, parçalamış kek kalıbıyla oynuyorlardı...
bana masum masum bakan kedilere mi güleyim yanlış bir şey mi yaptık der gibi bakmalarına mı bilemedim.
son zamanlarda çomarlara gülüşleri efsane olmuş öpülesi, sevgi dolu yaratıklardır..

https://www.youtube.com/watch?v=17hEcSsv57g
gırlamalarıyla insanın içini huzurla kaplayan canlılardır.

dünyada kedilerden daha güzel bir şey varsa oda yavru kedilerdir.
pire torbalaridir. mutfak tezgahinin uzerine atlayip tereyagini yalarlar. igrenc varliklardir.
dünyada ki en piç hayvanlardır. bi bunlar bi de pandalar.
belki de doğum yapıyorlar kim bilir. her kedi bağırışı kavga alameti değil.
kavga sanmış.

ah canım ya ne kadar temiz yürekli.
kafasına koyduğunu mutlaka yapan yaratık. hele de uyuyacaksa zaman mekan önemi olmayandır.

görsel
Kendilerini sevdirmeyi iyi beceren canlılar.
Onlar olmasa çok daha sinirli bir insan olurdum.
kaan boşnak'ın güzel bir şarkısıdır.

'seni yer kediler kediler kediler.'
Hayvanları eğitilebilmesine göre seven bencil ve egoist insanların sevmediği hayvandır.
Duygusuzmuş, sevgisizmiş tartışılır. Durup dururken kucağınıza gelir türlü şebeklikler yapar, kendini sevdirir, yanınızda gırlayarak uyur.
Üstelik her kedi birbirinden farklıdır. Arkadaşımın kedisi eve gelen misafirlere tıslarken benimki asla rahatsızlık vermiyor hatta bazen sevdiriyor. Biri zeytin sever biri peynir. Bazıları çok usludur bazıları çok yaramaz. Hepsini kendisi yapan bi özellikleri ve hareketleri vardır.
Biz köpekleri de severiz ve asla böyle bi kıyas yapmayız. Fakat illa yapılacaksa ben de köpeklerin o yavşakça itaatkarlığından hoşlanmıyorum. Ne kadar saçma bir kıyas. Köpek bir kere küçük ırk da olsa sahibini koruma içgüdüsü vardır ama kedinin umrunda değilsinizdir çünkü bu onun doğasında yoktur. Kedinize tasma takıp yürüyüşe çıkamazsınız ama köpeğiniz de siz kitap okurken yumuşacık tüyleri ve kocaman gözleriyle size bakıp kucağınıza oturmaz.
Bu arada bir aslanı eğitebilirsiniz ama kediyi eğitemezsiniz. Bunun sebebi sürü davranışı geliştirmemiş bireysel bi hayvan olmasıdır.(detaya inmiyorum, genel sebep bu) Eğitime nasıl baktığınıza göre de değişir. Oturup kalkmayı öğretemeseniz de masanın üstüne çıkmasını istemiyorsanız bunu öğretebilirsiniz.
Saçma sapan kıyaslamalar yapmayın.
görsel
refleksleri muazzam olanlardır.

görsel
kavgaya başladılar hala kavga ediyorlar... korkuyorum amk. acayip sesler çıkarıyorlar.
görsel
görsel
Bende yeri farklı olan bir yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı.
Çok komikler...

görsel
kedi seviyorum diyenlerin büyük kedi yani kaplan, aslan vb. türleri kastediyorum ki bunları görünce korkudan bir şey yapamadıklarını da biliyoruz.
görsel
görsel
sahibinin ilgilendiği her şeyi kıskanıp engellemeye çalışan hırpo.