bugün

bir antep olsun, bir urfa olsun, bir tokat olsun ve dahi konya olsun, buna örnektir.

kişisel tespitimdir.
iskender kebap unutulur mu diye düşünüyor insan bir an.
(bkz: bursa)
izmir isin icine girince bu kaideye istisna dogar. Ancak yinede istisnalar kaideyi bozmaz kanaatindeyim.
izmir'in kebabı mı var amına koyim diye sorgulatan yazar söylemidir.
çöp kebabı da izmir i bu duruma dahil eder.
(bkz: bilmeyen sussun)*
kebab yapabilen kız kadar güzel değildir.

yemek yapmasını bilen kız, dünyanın en güzel kızıdır.
pek katılmadığım genellemedir. ne ege'de ne de trakya'da kebaba rastlamadım ben.
kebap mevzusunun patladığı saatlerde ortaya atılan iddiadır fakat unutulmamalıdır, kebabın hası adanada yapılır. kızın hası da adanalı olanıdır.
(bkz: adana)
bizzat test edip onaylamak. *
(bkz: yedik onu biz)
kız ve kebap arasında nasıl bir bağlantı olabilir ki amk?

hayır kebabı ile ünlü olan illerin hepsinde de kebabı erkekler yapar/satar.

iyice bokunu çıkardınız hakkaten. ozaman bu bağlama göre izmirde dünyanın en güzel kebabının yapılıyor olması lazım.
aşka gelmiş, ne diyeceğini bilememiş, eee her aşık şairruhlu olmuyor, kimiside bu şekilde ifade ediyor kendisini.
kesinlikle öyle kebabı güzel olan şehirlerin kızları'da güzel oluyor. örneğin mersin kebabı kızları harikadır.
O nedir öyle ? çift sarılı yumurta çıkaran tavuğun götü okşanır gibi...
"güzel kebap yeniyorsa, güzel kız neden yenmesin ki" felsefesinden yola çıkarsak son derece doğru bir tespittir.
dunya guzeli secilmis kizlari dusunuyorum da bursa adana urfa vb kebap kulturu olan sehirlerdenmi cikmisti bulamiyorum ya da takip etmiyorum. neyse olsa bi kebap yesek sorunsal kalmasa dedigim durumdur.
hiç urfa'ya gitmemiş hiç kürt kızı görmemiş kişi söylemi.
adanada çok sık duyduğum adanalı atasözüdür ve doğrudur.

bunu gibi sözler ;

adana da öğrenci olmak bakkaldan kontör aldıktan sonra sana burgu makarna hediye edilmesidir.
hiç vizdan azabı çekmeden, halk otobüslerindeki mavinin galatasaraylı değilsen yer yok diyebilmesidir.
hergün okula gitmek için kullandığın halk otobüsü şoförü kavga ederken tezahürat yapmandır.
kırmızıya 10 saniye kala 5. vitese geçmesi için manevi destek olmaktır.
kedilerinin bile dayı olduğu memlekettir, korkutmaya çalışırsın sallamaz seni.

bilinen tek gerçektir ki dünyanın en iyi kebapları adana ve adıyamanda yapılır.
adana için doğru olan önerme. adanalı kızların çoğu güzel oluyor.
amsterdam' da, tel aviv' de, moskova' da, kopenhag' da, balıkesir' de, izmir' de, samsun' da kebabcıya girmeye sebep olacak önermedir.
patlıcan kebabını düşününce, hele birde domatesli kebap hayal edince cidden olması gereken hededir.
kokoreç, inşallah kebap sınıfına girmez.
houston kızlarının çirkinliğini açıklıyor.
teşekkür ettiğim önerme.