bugün

Başrollerinde turgay tanülkü, çagatay ulusoy ve selen öztürk'ün olduğu can ulgay tarafindan yonetilen türk dram filmi. Filmde ali karakterini canlandıran miniğin adı ise emir ali doğrul. Ağlayın, ağlatın filmi olmuş tam.

--spoiler--
KAĞITTAN HAYATLAR FiLMiNiN KONUSU

Mehmet geçimini kağıt toplayarak sağlayan genç bir adamdır. Hayatında ona en çok destek olan kişi ise Tahsin Baba'dır. 8 yaşındaki Ali ile tanıştıktan sonra Mehmet'in hayatında bir takım değişiklikler olmaktadır. Ali'yi ailesi ile kavuşturmak isteyen Mehmet, onunla duygusal bir bağ kuracaktır.
--spoiler--

(bkz: çok ağladım)
izlediğim en güzel türk filmlerinden biri. çağatay ulusoy'un oyunculuğu muazzamdı. izlemenizi tavsiye ederim.

filmde kağıt toplayıcı bir gencin, ufak bir çocuğu himayesine alması anlatılıyor.
çok boktan bir film.
Bana kalırsa hiç fena değildi. Çağatay bey rolün hakkını vermiş kabul etmek lazım. Yani benzer hollywood filmlerini çok izledik ama türk uyarlamasına ben daha evvel denk gelmemiştim. Bir noktadan sonra finali ve olayı tahmin etmek zor olmuyor elbette ama senaryoyu iyi bağlamışlar bence.
FENA DEĞiL, HATTA iYiYE YAKIN.

iMDB PUANI DA "6,7" ZATEN.
Ya çok beğeniyorlar ya da hiç beğenmiyorlar bu filmi. Ortası yok.
Oyunculuklar güzel de srnaryoda eksiklikler var sanki. Sinema eleştirmeni değilim ancak adamın şizofren olduğunu çabuk farkettim.
Türk filmlerinde sürekli bir kına gecesi modu olması beni geriyor artık.
Bir damar bulalım, oraya basalım, milleti ağlatalım.
Ağlatan film = iyi film midir acaba?

Popüler filmleri genellikle beklentisiz izlerim.
Ağlarım/gülerim geçerim.
Ama bu film aşırı maksatlı geldi bana, sevemedim.

Ve evet, "annesinin birtanesini hor görmesinler. Uçan da kuşlara malum olsun, ben annemi özledim."
senarist ne yapmak, nereye varmak istemiştir?

koca yaşlı şişko dünya, djelem djelem ve ağlama anne şarkılarının 90 dakikada kullanılması bende travma etkisi bırakmıştır.

ersin arıcı harici olmamış.
Başlarda sıkılıp sonunda gözyaşlarınızın pıt pıt döküleceği film.
Son 15 dakikasında ne böbrek bıraktı ne ciğer. Gurbetteyseniz ve canınız yanıyorsa izlemeyin.
Ama nasıl bir roldür bu kardeşim bravo (bkz: Çağatay Ulusoy).

"Ağlama anneciğim, benim için ağlama. Ben de herkes kadar aldım acılardan."