bugün

siyahi elemanı diziden nasıl çıkartacağını şaşırıp müthiş bir klişeye imza attığı için artık izlemeyeceğim dizidir.
geçen bölümde siyahi arkadaşı vurdular diye çok üzüldüm cidden.
--spoiler--

kadir: ismail abim evden ayrıldı. bekledin. irfan abim eve kaç gece gelmedi. oğlunu bekledin. sadık eve sarhoş geldi. başını bekledin. sen oğularını hep bekledin be anne. senin analığın beklemekle geçti. bir gecede beni beklemişsin, bir kez de bana analık etmişsin. çok mu geldi? çok mu geldi?

--spoiler--
seni seviyorum.
çünkü bir uyarlama değilsin.
çünkü bizdeki ötekilerdensin sadece belirli bir bölgenin dizisi değilsin. o arada bir hortlayan ağa dizileri, bayık kayık konuşan ege dizileri, insanları şapşal yerine koyan karadeniz dizileri gibi değilsin.
her karakterin çok güzel laf oturttuğu bir dizisin.
içinde sadece bir tane orospu bulunduran o da harbi kadın olan bir dizisin.
-- spoiler --

Bu balonlar uçuyor aysel, aynı benim gibi. Ucunda da yüzük var. istemiyorsan sal gitsin...

-- spoiler --
Bu gece yayınlanan bölümüyle Uçan balonları ve Robin Hood uyla yüreğimi dağlayan alkışladığım dizi filmdir.
Bu diziyi niye bu kadar çok sevdiğimi bir kez daha anladım. Bak üçüncü entry dikkatini çekerim. Şu ciks çocuklar yemek kamyonunu kaçırdılar ya yüzlerini kapatıp. Sonra da mahalleye çekip dağıttılar ya ne var ne yoksa. Bu yüzden işte. Ulan hep yapmak istemişimdir*. Pis duygulandım akşam akşam. Kadın anam da itiraf etti sonunda. Bu itirafın ardından aysel kol kanat gerer yine kadın anama.
şehrin kaybolmuş ruhlarını arayan mutsuz insanlarının filmi. hepsi bizim gibi, eksik, hasarlı biyerleri.
reyting uğruna bozulan dizilerden olmaz dilerim.
kardesligi cok guzel anlatan dizi.
bunalım bir dizi. o ailenin bir ferdi olduğumu düşünüyorum da allah korusun lan her an bir dram bir hüzün böyle hayat mı olur.
jenerik müziği harikulade olan dizidir.
yalan dünya dizisinin pazartesi günleri 8 de yayinlanmaya başlayacak olmasiyla hangi gün yayinlanacağini merak ettiğim dizidir.
irfan>Aysel'e Kadir>Aysel'e Ethem>Aysel'e Ne aysel'miş be dedirten film .
gözümden uyku aka aka takip ettiğim tek dizi.
şarkısı müthiş, dramı müthiş, dedesi müthiş, kadiri müthiş.
gökçe bahadır ın oyunculuğunu ve kadınlığını kanıtladığı kana d dizisi.
Kadir karakterini canlandıran oyuncu (Nik xhelilaj) nasıl rol yapılmazın canlı örneği gibi.. iki ya da üç tane mimiği var bunları sahnelere eşit olarak dağıtarak oynuyo. bunun yanında irfanı oynayan (ilker kaleli) ise harikalar yaratıyo. ikisinin birlikte oldukları sahnede berbat oyunculuğu daha fazla göze batıyo.
karakterleri de öyle Kadir sıkıcı, tek düze, bayıkken irfan sempatik, serseri ve şeytan tüylü bir adet sevimlilik muskası *
an itibari ile kanal d de yayınlanan dizi...
altın ayarlar niteliğinde;

-- spoiler --

+ Aysel be ben o kadar kötü bi adam mıyım? Hiç mi iyi şeyler haketmiyorum?

- iyi şeyler seni haketmiyo ethem.

-- spoiler --
Güzel bir dizi.
Ortalık karışacak sanırım ileri ki bölümlerde.
Otosansür yapmayı reddettiği için radikal gazetesinden istifa eden
Yıldırım Türker, senaryosunu yazmaktadır.
son bölümünde kartla ve start düğmesiyle çalışan megane marka arabayı anahtarla çalıştırmaya çalışan ve buna inanıcağımızı düşündüren dizi.
daha renault megane arabanın nasıl çalıştığını bilmeyen yazarların takip ettiği dizi.
renault megane arabayı renault toros marka arabayla karıştıran yazarların izledği dizi.
an itibari ile yayınlanan dizi, bakalım bu bölümde bizi neler bekliyor...
iki Kardeşin aysel ateşinde yandiği dizi.
Naptiniz siz yau.
Et tirnaktan ateşle ayriliyor demek ki.