bugün

çok pahalıdır. itiraf ediyorum öğrenciyim.
en ilk ve son girilen entry'e göre https://www.uludagsozluk.com/e/14411640/ çok pahalı imiş 2012'de yıl 2022 o arkadaşın yeni yorumunu çok merak ediyorum o vakitte öğrenciyken pahalı gelmiş birde bu dönem çalışırken ucuz gelmiş mi çok merak ediyorum gerçekten.
kayak sporu ekipmanları" her zaman için pahaldır. bu nedenle satın almak yerine kirlanır. ancak kayağa çok sık gidiyorsanız iyi bir markaya yatırım yapabilirseniz.

ekipmanlar içinde en kritik olanı ayakkabıdır çünkü kayağa komut bedenle verilir ve bedendeki komut ayaklar üzerinden ayakkabı aracılığıyla kayağa aktarılır.

Kalın kayak çorabı ile giyildiği için ayakkabı satın alırlen deneme de kalın çorap ile yapılmalıdır. dizler bükülerek beden ağırlığı öne verildiğinde kaval kemiği basıncı hissetmeli ancak acımamalıdır.
Ayakkabının dili kaval kemiğini acıtmamalı, ayakkabı gevşetildiğinde gevşeme ayakkabının her tarafında hissedilmelidir. Saatlerce ayakta kalındığı için ayakkabı alırken paraya kıyılmalıdır.

Diğer malzemeler "keyfe keder"dir. ancak kayak bağlantıları (bindings) bu işin ehli profesyonel mağazalarda yaptırılmalıdır. Bağlantıların el kitabı çok dikkatle okunarak ayarları, kayma ustalığınıza göre uyarlanmalıdır. Ayak kırılmasını önleyecek olan bağlantıların doğru ayarlanmasıdır.