bugün

insan öldüren kimse.
a harfinin uzatılarak mı yoksa bi çırpıda mı okunması gerektiğine karar verilememiş olan kelime.
(bkz: seri katil)
(bkz: kiralık katil)
(bkz: 17 mayis 2006 danistay a yapilan saldiri)
bizimkiler dizinde bir karakter.
"a" harfi uzatılmadan soylendiginde "öldurmek", uzatılarak soylendiginde "öldüren" anlamına gelen kelime
bundan dolayı haberlerde spikerler "katil zanlısı" derken "a" harfini uzatmadan soylerler bu da "oldurmeyle yargılanan sanık" anlamına gelir
(bkz: seri katiller)
jean claude van damme' nin bir filmi.
kadıköy anadolu lisesinde beden eğitimi öğretmenliği yapmış bir öğretmenin öğrenciler tarafından kullanılan lakabı
zira ölen muzik ise sozlugun database inin kaldıramayacagı kadar cok olanlardır.
asfalt dunya 'nın ormanlar kralı adlı albumunden bir parça

küçük bir hırsızdım ben
yıldızları gökten çaldım
şimdi bir katil oldum, bak
beni hiç sevmezsin bilirim
pusudaki vahşi bir kediyim
ya da soğuk sinsi bir yılan

kolların bana açılır
hiç istemesen de
tüm sana gelişlerimin hepsi tuzak
gider, gelir, döner, durur
yolunu kendi bulur hayat

yalanların girdabında
büyüdüm ben oyunlarla
zalim aşkın annesi
beni besler kucağında

kötü bir alışkanlıktım
sinsice kanında dolaştım
şimdi sana sahip oldum, bak
benden kurtulmak istersin
umutsuz her kaçışında
ilacın için dönersin yine bana

kolların bana açılır
hiç istemesende
tüm sana gelişlerimin hepsi tuzak
gider, gelir, döner, durur
yolunu kendi bulur hayat

yalanların girdabında
büyüdüm ben oyunlarla
zalim aşkın annesi
beni besler kucağında
killerdır efendim ingilizcesi.
çocuk aldıran bir kadınında içinde bulunduğu ruhsuzlardır.
toplum tarafından dışlanmamış ama bu hissiyatı yaşamayan, aitlik duygusunu barındırmayan suça meyilli insanlardır genellikle.
bizimkiler adlı dizide koltuğunun altında ki horozla bütünleşmiş karakter.
moderasyon.

seovi yi öldürdü.
maktulu katleden.
katleden; kimi zaman bir insanı, kimi zaman duyguları... ve duygu katilleri o kadar acıtır ki keşke gerçek anlamında olsaydı bu kelime dersiniz.

Katil

Kışın son serinlikleri...
Ama başka bir soğukluk var içimde, bir ürperti.
içinde tüm güzelliklerin boğulduğu,
Mutluluktan hüzne akan bir nehrin soğukluğu.

Böyle bir çöküş olmuş olabilir mi?
Gerçekten tüm mutluluklar üzüntüye dönüşebilir mi?
Olmaz, sadece oldurulabilir bu.
Ve ancak bu kadar katil olunabilirdi.

Hala büyüyor bahçemde bir umutsuzun düşleri
Kim bilir yeniden açar mı umudun çiçekleri
Peki şimdi, sulamak mı? Sulamamak mı?
Hayır, durdurmalısın o kızgın katili.

Yara kanıyor...
Kanıyor ve kapatıyor çiçeklerin üzerini.
Belki de bir yaralının acısını dindirmektir şimdi öldürmek...
Bir katil ancak böyle onurlu olabilirdi.

karalayan: birumuzumbileyok
Ömer Lütfi Akad ın yönettiği ayhan ışık ve gulistan guzey oynadıkları 1953 yapımı türk filmi.
--spoiler--
suçsuz olduğunu ispatlamak için hapishaneden kaçıp, kendini temize çıkaran bir delikanlının öyküsü.
--spoiler--
ilişkiyi bitiren kişi içinde söylenebilir.

bu aşkın katili sensin..
Her katil merak eder vurduğu insanın ölüp ölmediğini. Bu yüzden, aylar sonra gelen ' Nasılsın? ' sorusuna umut bağlamayın.
psikolojik sorunları olan, geçmişinde çok büyük bir travma geçirmiş yada aşırı asabiyetten sinir sistemi zarar görmüş dolayısı ile öldürmeye yatkın yada alışkanlık hale getirmiş olan kişi yada kişilerdir. lakin her zaman akli dengesi yerinde olmayan için değil ani bir cinnet durumunda da aynı reaksiyon gösterene de şahit olmak mümkündür.
suçsuz olduğunu ispatlamak için hapishaneden kaçıp, kendini temize çıkaran masum bir delikanlının öyküsünü konu alan, 1953 yapımı siyah beyaz türk filmi. yönetmen ve senaryo ö. lütfi akad , oyuncu kadrosu gülistan güzey , ayhan işık , neriman köksal , nubar terziyan , turan seyfioğlu , muazzez arçay , fadıl garan , hamdi şarlıgil , necla sertel , sadettin erbil , mualla sürer , kemal tözem , rıza tüzün , şevki artun , fikri çöze , zaruhi değirmenci , erkan baydemir bulunmaktadır.
amerika.
(bkz: aşık mahsuni)
(bkz: amerika katil)
hala kaatil diye değilde tüm okunuşu genel eve kitleyip üzerinden 100.000 kişi geçirtme pahasına "katil" diye yapanlar mevcuttur. yobaz proflara kulak asmayınız adam gibi okuyunuz. kaatil. bitti...
"döneceksin elbet
tüm katiller gibi
olay mahalline."
(bkz: uşak)