bugün

Kötü bir durumdur.Dayak yemek kaçınılmazdır,kaçış yolunuzda yokttur.O yüzden abinizin sizin iyiliğinizi düşündüğünü düşünerek herşeyi göze almalısınız.Dayak,küfür vb.. evreler atlatıldığı zaman birdahakine ders alıp içmemeniz gerekir. (bkz: sigara sağlığa zararlıdır)
"sen ver bakayım o paketi bana" deyip, paketi yiyecek abi' dir
özellikle abi sigara içmiyorsa kardeşin durumu çok zordur. tek seferlik değil ömür boyu abisinden laf - dayak yiyebilir. misal kardeşimde görürsem ne yaparım; döverim, söverim. paketi de alırım, ağzına da tokatı çarparım. abi sigara içse bile kardeşinin zehir almasına göz yumamaz.
kendisi de sigara içiyorsa hele bir de kardeşinin içtiği sigara daha pahalıysa abinin dayağı, tadından yenmez.
- vay hibina biz lark bulamıyoz, herife bak marlboro içiyor.
+ kem, küm.
-püühhff.
-lan, napıyon lan sen?
-hıı, şey abi, şeyy.
-şey ne lan, ver bakıyım paketi. lan salak içiyosan bari paraya kıy, bond ne lan?
-ney? abi sen şimdi, nası yani, kızmadınmı?
-yok olum, niye kızıcam lan, bizim ailede genetik zaten, babam 10 ben 12 yaşında başladım içmeye. ayrıca içersen iç, bana ne abüragoim, banamı zararı?

(bkz: yaşanmıştır)
(bkz: this is my life)
- püfür püfür (sigara içme efekti)
+lağynnnnn o ne mhua goem (küfür efekti)
-sanane yavvvvvvvşaaaaaaammm
+hacı banada bi fırt versene.
+püfür püfür. (sigara içme efekti)

Yaşanmıştır, yaşanacaktır.
Yaşanmamalıdır.
tek yakalama şerefine erişebilecek , onun dışında herkese ' kim beni yakalayacak ulan kime ne! ' diyebileceğim, aslandır. kaplandır. bir tanedir!
Bazı durumlarda iyiliğiniz için kaş göz açılabilir. Bu sadece sizin iyiliğiniz için, ciğerlerinizin ferah nefes almasındadır. bazende dayak yoktur, şantaj vardır ki bu da akıllı bir ağabeyin yapacağı yöntemdir. Tek bir defa değil, defalarca döven bir yöntemdir.
- ne kullanıyon lan!
+ maltepe abi, o da tek aq.
bahse konu abi kardeşinin de karar verme özgürlüğüne sahip bir birey olduğunun farkında olan bir abi ise, ne döver, ne söver. yine seçim şansını kardeşine bırakır. ona sigaranın bilinen zararlarını, kardeşine yakıştıramadığını anlatır. hatta çıkartır para verir, sigarasız kalmasın, kimseden istemek zorunda olmasın diye.* * *
ne kızar ne döver başlmasaydın falan filan bir şeyler geveleyip sigara parası da verir.
ben böyle yaptım.
sonuç:
şerefsiz sigarayı bırakıp sarma tütüne başladı artan parayı da şaraba yatırmakta.
daha öncesinde içmeyeceğine inanmış kişiyse hayal kırıklığına uğrayacak, sonrasında sinirine hakim olamazsa şiddete başvuracak olandır.
Cebine para koy da içiyorsa da iyisinden içsin diye tavsiye verilesi abi.
Benim başıma gelmedi fakat gelseydi döner tekmemi deneme fırsatını elime geçirmiş olabilirdim.
Bi dal versene lan derim bazen. otlakçı diye kızar bana hehe.