bugün

anenin aldığı çikolatayı hemen yemeyip, o bitirdikten sonra ağzını şapırdata şapırdata "aman da ne güzelmiş "süslemeleriyle yemek.
arkadaşlar gelince onu aşağılamak ve onu odadan kovmak.
kitabın köşesiyle vurmak.

not: bu entrimi emre'ye adıyorum.*
ders çalışıyorken ya da başka herhangi bir şey yapıyorken bakkala göndermek
kardeş sizinle aynı bedeni ya da bir büyük bedeni giyiyorsa kıyafetlerini yürütmek, o yürütünce kafasını kırmak
aynı numara ayakkabıyı giydiği için ayakkabılarını giymek
makyaj malzemelerini parfümlerini bitirmek
kontörlerini yürütmek
sevgiliniz olduğunu öğrenince anneye ispiyonlamakla tehdit edip tüm işkelnleleri yaptırmak
odadan kovmak vs. vs.
ablamın üsstümde uyguladığı şeylerden yalnızca bir kaçı...
bu fikirle yaklaşan bir ablaya/abiye sahip kardeş için daha fazlası yapılamayacak olan kötülüktür.
tüm yalvarmalarına rağmen gideceginiz yere onu götürmemek ve eve dönünce yaptıklarınızı abarta abarta anlatmak.
başaşağı tutarak silkelemek, ayaklardan tutarak yerde süründürmek.
erkek kardeşim üç yada dört yaşındaydı bende 12-13 yaşlarındayım tabi.bizim sıpa evin uzun ince balkonunda 3 tekerlekli bisikletiyle kendi kendine oyun oynarken elimde küçük şaşal şişeyle balkona gittim.su içmek istedi tabi sıpa. olur tabi ama hepsini bi dikişte içmek zorundasın dedim bende.bu salak kabul etti yazık güneşin altında susamış tabi yavrum.
evet içti hepsini ben göt oldum tabi. ama sonra bitirmesiyle aynı anda balkona kusması bir oldu.*
iki gün benimle konuşmamıştı sıpa*
bir keresinde de aynı sıpa benim yatağımın üstünde zıplamaktaydı.bende aldım bunu kendi odalarındaki ranzaya çıkarttım önce hiç birşey yokmuş gibi konuştuk hatta onunla oyun falan oynadım neyse sonra ben indim aşağıya sıpayla oyun oynuyoruz.hadi sıpacık zıpla şimdi en tepeye benim yatağımda yaptığın gibi dedim. o da zıpladı *
kafasının şişliği 1 hafta geçmeyince yaptığımdan pişman oldum ama intikam alma duygusu o pişmanlığı bastırdı.
ha bidaha da zıplamadı yatağımda*
bebekken anne babanın evde olmadıgı bi zaman emzigini agzından alıp her 2 dk da bir bal tabagına batırıp agzına sokarsın,ve hiç bi şekilde su vermek aklına gelmez.kardeşin çoktan içi yanmaya başlamıştır...
(bkz: 22 yasındaki salcali kalca pisman olmadıgını söyledi)
kardeşin burnunu tıkayaraktan nefes alışverişini ağzından almasını sağlayarak, o anda ağzının içine tükürmek.
biz seni çöpten bulduk, sen sakızdan çıktın, sen üveysin gibi şeyler söylemek. çok üzücüdür küçük bir çocuk için.
(bkz: yaşadım gördüm)
etrafta dağınık bıraktığı kozmetik ürünlerini dolabına tıkmak.
başkalarına sinirlenip acısını kardeşten çıkarmak.
-metallica konserine gidip bi de utanmadan en önde izlemek, şehre dönünce kardeşe ballandıra ballandıra anlatmak "körk bana poz verdi ahuahahaha sen de burda otur çay iç anca" demek, kardeşin yiğitliğe bok sürdürmemek için "ben onları sevmiyorum zaten yea körk'e kafam girsin" diye kendi köşesine çekildiğinde içlenmesi, hüzünlenmesi.

-sabahın köründe cartoon network adlı embesil kanalda bol robotlu bi çizgi filmi açıp, sesi köklemek, kardeşin televizyondan gelen "hıaahahahahah seni öldüreceğöm" sesleri arasında uyanması.

-öpülme ve dokunulma fobili abiyi, tam da tuvalete girecekken kapının önünde kıstırıp "öpücem öpmeden bırakmam nihohahağ uğraşma valla bırakmam hatta bi de sarılıym lan dur dayan biraz" demek, o sırada abinin karşı koyma mekanizması başka şeylerle ilgilendiği için sana karşı gelememesi.

ve günlük hayattaki bi sürü detay..
ergenlik yıllarının başında çantasında yakaladığın sigara paketinin üzerine,

" seni yakladım, babama söylicem. bir dost" yazmak. keskin zeka başka bi'şeye benzemiyor.
yapılması pek bir eğlenceli olan işkencelerdir. 4-5 yaşlarındaki kardeşin ellerini ayaklarını tutarak onu gıdıklamak ve onun kıpkırmızı suratıyla dalga geçmek.*
sarılmak bahanesiyle boğazına yapışmak. lann laann nefes alamıyorum diyene kadar sıkmak *
yanaklarını sıkıp uzatmak, kulak memelerini çekiştirmek, saçını başını çekmek, istediği şarkıyı sevsende ona inat olsun diye açmamak vs...
6 yaşındaki erkek kardeşe ayağını uzatıp 'yala yala yala nihahahıhoo' şeklinde baskı yapmak. bunu tüm gün üzerinde uygulayıp, sinirlerini bozup size saldırmasını dolayısıyla dayak yemesini sağlamak.stres atmak...
kardeş kızsa kesikli domatesli salamlı poğaçayı çiğneyip bir harç elde edip ağzı kocaman açıp göstermek. bu görüntüye kusmayacak kızkardeş yoktur.
öncelikle kardeş bir sandelyeye oturtulmalı ve pipisinin önünden şöyle 5 cm kadar yukarsından elektirikli tel geçirilmeli ,ve karşısına çıplak, şöyle hanım hanımcık oturmasını kalkmasını iyi bilen genç bir kız konmalı ve dans ettirilmeli.erkekliğine lanet etmesse birşey bilmiyorum.
kahvaltıya kalkmayan kardeşi halıda sürükleyerek mutfaga götürmek ve sonucunda çocuğun sırtının yara bere olması...

edit:bunu yapan ben degilim, ama böyle davrananlar var galiba.. niye eksiliyorsun kardeşim. işkence degil mi
süt dişlerimin dökülüp, kalıcı dişlerimin çıktığı zamanlardı... ablam dişlerim çıkarken üst damağımın da dişlerle kaplanacağını söylemişti. ne safmışım ki inanıp beklemiştim damağımdaki dişlerin çıkmasını... insanın aklına hiç mi gelmez o zaman senin damağında neden diş yok demek? **
kumandayı getir.
su getir.
al bunu odama götür.

şeklinde emir cümlelerine maruz bırakmak.