bugün

akıllardaki klasik kar birikintisine makyaj yapıldığı an ortaya çıkan dişi doğa olayıdır.
ateşli olmayan kadındır..
ice man ile ateşli bir aşk yaşarlarsa kendilerine kötülük etmiş olurlar. *
saflığın, duruluğun simgesi kar; tutkunun, aşkın, sevginin imajı olan kadın kavramını biraraya getiren, düşünülmesi hayal kırıklığına dönüşebilen (karların erimesi), soğuk ama ruhu ısıtan simge.
eğer kardan kadın yapmaya karar verirseniz; üzerine yapışan otları beyaz elbisesinin üzerindeki desenler gibi düşünüp mutlu olabilirsiniz. saçlarını da; yapraklarla yapıyorsunuz. yalnız; burun için o havucu kullanmayın bence beyaz tenli kadın estetiğine yakışmıyor. ela göz sevenler için; yeşil zeytin, kara göz sevenler için; siyah zeytin. ağzını da; şu her yerde olan küçük küçük kırmızı meyve ağaçları var ya -ben; çin elması diyorum, doğru mu bilmiyorum.- işte o meyvelerle boyayabiliyorsunuz.

güzel kadın, şuh kadın, şık kadın...

eriyince; zeytinleri afiyetle yiyebilirsiniz. ya da sevdiceğimin gözleri diye saklayın da saklayın.
kardan adama göre daha çok emek isteyen bir uğraşın ürünüdür. herkesin kardan adam yapmaya çalıştığı bir yerde kardan kadın yapmaya niyetlenmiş çocuğa dikkat edilmesi gerekir.
Kardan kadın belki de ummadığımız biridir. Buzlar kraliçesi olabilir, canı sıkıldığı için kardan kadın kılığına girmiştir. Beyaz saflığına inanıp yanına yaklaştığınızda peleriniyle sizi sarmalayıp buza çevirir. Sizi esir alır. Eğer gözyaşlarıyla sizi kurtaracak bir Gerda'nız yoksa hep donmuş ve soğuk kalırsınız.
lapa lapa karın altında uzun süre yürümek zorunda olup eve geldiğinde kardan görünmeyen kadındır, yenilesi.
Genelde kadınlardan uzak olan erkeklerin kış geldiğinde yapmaya özendiği bir kış faaliyeti olarak yapılır. Kardan kadın denince akıllarda kalan bir hababam sınıfı üçbuçuk filmindeki sahnede akıllara gelebilir.
kenan doğulu'nun "aşka türlü şeyler" isimli albümünde yer alan şarkı.

"ister mi senin de canın teslim olmayı çekmez mi
seviyorum seni diye haykırmak
iki kişilik bir dünya kurmak hayal mi
değmez mi
biter mi
bu heves koynunda uyansam da bitmez ki
kalbim diyor ki eminim
ama yok mu senin şu yeminin
bize günah yazık etmez mi"
memeleri ve bikinisi olmazsa olmazdır.
biri de çıkıp demiyo aga bu nedir, adam kıstırıcak, ısıtıcak. ohyes

`http://www.ttnetmuzik.com...arama-kardan%20kad%C4%B1n`
1-Ördeklerin bile tecavüzden nasipsiz kalmadığı bir coğrafyada, erimeden yaşama veda ettirilecektir.
2-Türbanlı-türbansız, laik-anti laik, kürt-türk tartışmalarından nasibini alacaktır.
3-"kardan kadının da adı yok" şeklinde kitap çıkartılacak kadındır.
kenan doğulu insanının yaptığı en iyi şarkılardan.
kenan doğulunun çok ama çok hoş şarkısı.
bi arkadaşım az önce facebook zımbırtısından gönderdi.
çocuğada aşığım amk kanka olduk ama bu böyle gitmez
neyse.sözlerinide gönderdi kankam *
Yeter mi her günüme yazdım seni desem
Yeter mi
Gecem ol sabahım ol desem
Şarkılarımda hep seni söylesem
Yeter mi
Canın ister mi
Sever mi
Kızgın üzgün kalbin yeniden sever mi
Suyum ol toprağım ol desem
Hikayelerimde ismini söylesem yeter mi
ikna eder mi

Kardan kadın gibi soğuk duruyorsun herkese sen
Biliyorum ısıtırım eritirim eğer istesen
Bir tenhada bir özelde yakalarsam inan durmam
Fena mı yaraları öpe öpe aşkla sarsam

ister mi senin de canın teslim olmayı çekmez mi
Seviyorum seni diye haykırmak
iki kişilik bir dünya kurmak hayal mi
Değmez mi
Biter mi bu heves koynunda uyansam da bitmez ki
Kalbim diyor ki eminim ama yok mu senin şu yeminin
Bize günah yazık etmez mi

Kardan kadın gibi soğuk duruyorsun herkese sen
Biliyorum ısıtırım eritirim eğer istesen
Bir tenhada bir özelde yakalarsam inan durmam
Fena mı yaraları öpe öpe aşkla sarsam

Senin olsam
Sarılsam
Isıtsam.
geçen kış yandaki parkta görülmüştür hem de 7-8 aylık gebe.
Kardan adamın karısı kardan kadındır. Beyi yanı kocası kardan adam gibi onunda ömrü günes çıkana kadardır. Kardan kadınlar az bulunur çünkü nesli tükenmiştir. Dolayısıyla 4 kardan adama 1 kardan kadın düşmektedir. Bu kardanların erımeyenleride vardır.
(bkz: erimeyen kardan adam)
görsel
http://galeri.uludagsozlu...tecav%C3%BCz-etmek-19628/
http://galeri.uludagsozlu...tecav%C3%BCz-etmek-19627/

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
kardan adam yerine her zaman tercih edilendir. gerçi ona bile tecavüz ederler amk.
görsel