bugün

dus sokagi sakinleri nin cennet albümünün 4. parçası..
ne halde olduğunuzu anlayamazsınız önce , kavrayamaz zihniniz içinde bulunduğunuz durumu. sonra aynaya bakarken bulursunuz kendinizi. acıyarak kendine bakan bir yüz.. gözyaşları birikmiş içerde akmak için sebep bekler.. fonda kanrevan içindeyim.. " yağmur ıslak mazeretler yükledi büyüyen yangınıma , cehennemden düştüm hep beni hiç görmediler.. "
çoğalarak sesler geri gelir kulağınıza. aranan sebep bulunmuştur. kimse tutamaz artık gözyaşlarınızı içerde. direnmek boşuna.. ne zaman direndiniz de işe yaradı ki zaten? son bir yakarış , şarkının son sözü.. " kurtar ne olur , ne olur.. "
mükemmel bi şarkı olmasına rağmen murat yılmazyıldırım'ın içine ettiği şarkıdır. başka birisi söyleseydi çok daha fazla ünlü olurdu bu şarkı. ama yine de sözleri ayrı koyar, müziği ayrı.
(bkz: kan revani içindeyim)
(bkz: acıkmak)
(bkz: uuserlardan gelen karin gurultulari)
her dinleyisimde tüylerimi diken diken yapan, dinledikce kendini dahada sevdiren dus sokagı sakinleri nin mutlaka dinlenmesi gereken parcası.

bagislayin beni sevdalarim
kendimi parçalara ayiramadim
alin gidin korkularimi
saçlarimi ellerinizle oksayin
hiç bir ayrilik yeniden yeniden yaratmiyor artik beni
alin gidin korkularimi
ve bütün ayriliklar sabah olunca aliyor nefesimi
ask agir yükler bindirdi
küçülen omuzlarima
kalplerinizden kaçtim hep
varip gittim en karanliklara
yagmur islak mazeretler yükledi büyüyen yanginima
cehennemden düstüm hep
beni hiç görmediler
sevistim ve yoruldum
varip gittim en yalnizliklara
kanrevan içindeyim
gönlümün derdindeyim
yerlerin dibindeyim
kurtar ne olur
kanrevan içindeyim
yarimin pesindeyim
cennetin izindeyim
kurtar ne olur..
BağışLayın Beni SevdaLarım,Kendimi ParçaLara Ayıramadım... dizelerinin mükemmel olduğu parça.
kategorisinde* kendisinden daha iyisi şu ana kadar olamamış hatta şu andan sonra da olamayacak bir düş sokağı sakinleri* şarkısıdır.
kendimi bulduğum bir düş sokağı sakinleri parçalrından birisidir.
o türde kanrevan içindeyim in üstüne tanımam.
sözler de müzik de ne kadar güzel olursa olsun, o sese katlanılamayan şarkı.keşke başkaları seslendirseydi...
bir kitapçıdaydım.. hani hep müzik çalınır ya.. kitapları süzüyorum.. bir sürü hayat var şu raflarda diye düşünüp.. hüznün doruklarındayım.. birden bir müzik başladı tarifsiz eşsiz bir müzik.. kaldım öyle şarkı bitene kadar.. beynimde o müzik çalarak geldim eve..

öyle acıtan sözleri vardı ki.. sayıkladım.. dinledim.. dinledim..hiç sıkılmadım.. şimdi kulağımda o var yine..

bütün ayrılıklar sabah olunca alıyor nefesimi..
kanrevan içindeyim.. gönlümünün derdindeyim..
durduran şarkıdır.
insan hüznüne son tekmeyi de vurup takla atmasını sağlayan parça...
piskopat eden bir dss * sarkisi
regl olmuş insan deyişi. * *
(bkz: 28 gün sonra)
(bkz: 28 hafta sonra)
acıyı o kadar hissttiriyor ki bu şarkı artık bir şey hissetmiyorsun.
şarkının güzelliğine sonuna kadar katılmakla beraber, ne zaman bagsurum "cö!" dese, ilk aklıma gelen, mırıldandığım parçadır.
içinde bulunduğum durumu daha iyi açıklayamaz dediğim, düş sokağının muhteşem şarkılarından biri.

Hiç bir ayrılık yeniden yaratmıyor artık beni.

Ve bütün ayrılıklar sabah olunca alıyor nefesimi.
müziği ve sözleriyle insanı bir tuhaf ettiren şarkıdır.

"ve bütün ayrılıklar, sabah olunca alıyor nefesimi"
bir tür regl oldum alternatifi.
insanın kanını donduran, acıyı bütün damarlarında, her zerresinde hissetmesine neden olan bir murat yılmazyıldırım klasiğidir.
"yağmur ıslak mazeretler yükledi büyüyen yangınıma". sözü ve tam o sırada çalan keman melodisi, insanı depresyona sokar.
Düş sokağı sakinlerinin muhteşem şarkısıdır.Hele ki murat yılmaz yıldırımın o eşsiz sesi hiç şüphesiz ki bir başka anlam katmıştır parçaya.

bagislayin beni sevdalarim
kendimi parçalara ayiramadim
alin gidin korkularimi
hiç bir ayrilik yeniden yeniden yaratmiyor artik beni
alin gidin korkularimi
ve bütün ayriliklar sabah olunca aliyor nefesimi
ask agir yükler bindirdi
küçülen omuzlarima
kalplerinizden kaçtim hep
varip gittim en karanliklara
cehennemden düstüm hep
beni hiç görmediler
sevistim ve yoruldum
varip gittim en yalnizliklara
kanrevan içindeyim
gönlümün derdindeyim
yerlerin dibindeyim
kurtar ne olur
kanrevan içindeyim
yarimin pesindeyim
cennetin izindeyim
kurtar ne olur..
lisedeyken resim hocamız çok dinletirdi fakat işte lise salaklığı anlayamadığım bir şarkıdır. şimdi dönüp bakınca ne çok şey kaçırmışım diyorum. ölmeden önce dinlenilesi şarkıdır. öyle ki murat yılmazyıldırım öyle bir seslendiriyor ki şarkıyı kendimi her an pencerenin pervazından sallandırasım geliyor.
her ne kadar düş sokağı sakinleri adı altında çıkan bir albümde yer alan bir şarkı olmuş olsa da , grup dağıldıktan sonra murat yılmazyıldırım'ın düş sokağı sakinleri adını kullanarak cıkardığı solo albümün depresif şarkılarından biridir. güzeldir tabiki.
mükemmel ötesi, insanı yer ile yeksan eden bir düş sokağı sakinleri parçasıdır.
tüyleri diken diken eden olağanüstü bir şarkı. cem adrian sesinden dinlemek gerek.

büdüt*:yukardan düşüyorsunuz, birazdan öleceğinizin farkındasınız sonsuz bir deniz görüyorsunuz önünüzde. denize baktıkça hem şiddetli bir acı hem de tanımlanamaz bir huzur duyuyorsunuz. işte böyle değişik şeyler düşündürüyor bu şarkı.