bugün

Pamukkale
Kamil koç
Ulusoy
Vs

Metronun sıralamaya bile koyulcak yanı yok vs daha uygun 4. sıraya.
tercih edilmesi gereken kesinlikle pamukkaledir. 3 büyük firma rekabetine kendini en çok kaptırıp her zaman en iyisini yapma çabası içerisinde olan bu firma aynı zamanda yolcularına da konforlu bir yolculuk sunma konusunda da epey uzman bir firmadır. metro turizm ile son yolculuğumda otobüslerindeki mini tvlerin %90ı bozulmuş ve bir çoğunda ne kulaklık vardı ne de içlerinde herhangi bir şey. hizmet desen 10 saatlik bir yolculukta sadece bir kez çay verildi. bu yüzden kesinlikle ziyan etmeyin derim zamanınızı.
3-4 yıl önce kamildi şimdi ise pamukkale.
Fiyat kalite performansında kamil koç sadece kalitede ise ulusoyun önde olduğu siralamadir .
Kamil koç muavinleriyle kaybedecektir. Muavinleri ya çok kaba ya da aşırı laubali. Pamukkale her türlü alır, diğerlerine nal toplatır versusudur.
şöförlerin sapık çıkabildiği metronun kafadan elendiği versus.
Kamil koç.
ulusoy birincidir.
nilüfer. hepsiyle defalarca seyahat ettim, cevap nilüfer.
hepsi ya bir tatil başlangıcını ya da bir tatil sonunu hatırlatan şirketlerdir.
-Kamil Koç günden güne kalitesini kaybetmekte nedense yolculuk süresini minimum 2 saat uzatan bir şirket olmuştur.
Neyse ben zaten tüm yolculuk boyunca uyuyorum banane.
Nilüfer. Tek geçerim...
memleketimin aracı pamukkale der geçerim.
(bkz: kamil koç turizmin metro turizme evrimi)

kamil koç bir diğerine göre verilmektedir. şu an favorim kesinlikle anadolu olmakla birlikte ikinci sırada pamukkale gelir. ki sebebi pamukkalenin de çok matah bir firma olmasında ziyade müşteri profili iyidir.
pamukkale turizm yaklaşık 10 yıldır müşterim olduğu için diğer kara taşımacılığı yapan firmalardan bilet alınca kendimi ihanet etmiş gibi hissediyorum bu sebeple pamukkale....
Son yıllarda özelliklede 2023 de kamil koç diğer firmalarla arayı açtı bence hem kalite hemde hizmet açısından....
Nihai hedef olarak bakıyorsan yani ulaşmak istediğin yere götürebiliyor mu. Bunların hepsinin toplamı bir metro etmez. Şirketin hakkarinin köyüne otobüs seferi var.
bir dönem pamukkale en iyisiydi bunların arasında.
seyahat fiyatı ve konforu açısından kamil koç' un öne çıktığı firmalar versusu. pamukkale de iyi seyahat imkanı sağlıyor. ulusoy hakkında pek bilgi sahibi değilim, metro hakkında olumlu yorumlar duymadım.
kalite olarak önce nilüfer vardı, sonra pamukkale.. sonrasında otobüse binmeyi bıraktım..

metro'ya gelince...

yazıhaneye girersin..
olmadık bir belde adı söylersin, "araç var mı", dersin..
bilet kesen adam iki saniye boşluğa bakıp "var" der.
"ne zaman?"
"yarım saat sonra"..
abi dört yüz tane ara durağı ne ara ezber ettin sen...

bir tam gün sonra istediğin yere varırsın ama biraz maceralı olarak..
araba şahıs arabasıdır, 6 ortaklıdır, ortaklardan biri şofördür..
eve misafir bekleyen anne gibi her şeye karışır, koridor paspaslarının kirletilmemesi talimatı verir, kekleri az dağıttırır..
eziyetli bir yolculuktur ama ilçedeki yazlığa falan gideceksen, bir daha bir daha aktarma yapman gerekmez..
zıtlaşmazsan, dönem sonunda valizler, bilgisayarlar, 5 devasa yük taşımana izin verirler.
bir de, kafana göre bir yerde inebilirsin..
iyi yanı şu: "abi havacılar sitesi'nde insem?"
"inersin"..
kötü yanı şu: uzun saatlerdir yoldasındır ve herkes kapısının önünde inmektedir, boşuna bir saat kaybedersin..
camdan yüzüne, yükselmeye başlayan güneş vurur, sıcaktan çekirdek kadar kalırsın..
kk ve pamukkale iyidir kalitelidir üzmez. kamilkoç firmasının müşteri hizmetlerine ulaşmak zordur çünkü yoğun.
ali osman fena değildir. fiyatı idare eder. metro da illallah nedenidir değişim iade mesele olur.
fakat listeye seç turizmi de ekleyebiliriz. seyahatlerimde hiç pişman etmedi gerek zamanlama gerek konfor yönünden seç turizm iyi. bazı otobüslerinde tuvalet olması da beni cezbetmiştir.