bugün

ve murat ilkan.
tanım: "bir tuz tanesiyle esitmis askı bulma sansı" sözlerinin gectiği mükemmel cem köksal sarkısı.
Cem koksal.
gary moore'un one day'inden çalıntıdır.
kiraya verilmesi ya da satılması gereken kalptir. boş kalbin getirisi yoktur.

not: vurmayın bunları hep işletme bölümünde öğrendim.
"o kadar boş ki temmuz güneşinde bile üşüyorum, kendi sesimden ürküyorum" şeklinde sürdürülebilir itirafımsı.
geçer gider sanmıştım
hiç durmadan öylece

kısmı şarkıdaki bütünlüğü bozmakta, zorlama durmaktadır kanımca. virtüöz zannedilen ama sadece iyi bir gitarist olan cem köksal' ın albümünde yer alan hoş bir şarkıdır. yine de murat ilkan yerine başkası söyleseydi keşke.
bir konserde vokal tizlerine çıkılıp yaklaşık bir hafta ses kısıklığı yaşatmış parçadır. murat ilkan isimli türkiyenin belli başlı en iyi vokallerinden birisini tekrar tekrar özlettirir. kendisini tekrardan sahnelerde görmek istiyoruz*.
güzel bir şarkıdır.
(bkz: kalbim bombok)
kalpsizlikten çok uzak, en asil duyguların insanlarına hitap eden bir şarkı.

bir anda biticek bir şeye kızgınken, söverken, ben sana bakmasamda sen bana sarıl diyebileceke kadar aşıktır.

-zaten aşkta onur olur mu?

-aşkı tanımlayamadım ki ne olur ne olmaz biliyim.
ansız ayrılıklara yakısan bir şarkıdır.
"cok uzak degil daha dun seninle,
konusmustum hic hesapsiz..."
cem köksal ın sesine en çok yakışan şarkı.
bu şarkıyı çok sevmemin yanında nedense kalbim bomboş denince aklıma hep ayla dikmenin anlamazdın şarkısı gelir.
kalbim bomboş kaldı sanma
acılar geçer zamanla
aşka tövbe demem ben
görürsün sevince yeniden.
'' kalbim dopdolu '' cümlesinin tam tersi anlamı içerir. a.q.
hiç hesapsız konuşulan bir dün ( daha eski bir zamanda olabilir) den sonra dinlenilmemesi gereken şarkıdır. o an konuşulan dilden, bakılan gözlerden ve tepki belirten ellerden öc alma hissini harekete geçirebilir.
vokalin ve müziğin etkisiyle, eşlik edicem derken insanın ciğerini parçalattıran, içini kanırtan, tüketen mükemmel cem köksal şarkısı.. an itibari ile yine beni benden almış, haykırttırmış..
hayat boyu bana eşlik edecek başucu şarkılarımdandır. cem köksal'ın gerek gitar; gerekse de vokal performansı son derece etkileyicidir. hiç dinlememiş olmak ciddi bir noksanlıktır.
bu şarkıyı murat ilkan'dan gayrı aynı ses tonuyla ve aynı kalitede söyleyebilecek ikinci kişi ancak ve ancak ibrahim tatlıses'tir. yani murat ilkan, o derece mükemmel bir vokaldir. saygılar murat ilkan ve tabii ki saygılar cem köksal*
yağmur var denizlide. yazıcıoğlu parkı'ndaki gölete düşen her damlada daha da anlam kazanıyor bu şarkı.

adıyla ironik bir şarkı bu. kalbinde biri olmayan adam dinlemez bunu. anılar acılarla kardeş; o da benim en büyük sevgilim..
insanın kalbi gerçekten bomboşken, orada kimsecikler yokken bağıra çağıra söylemek isteyeceği cinsten bir şarkı.
Dinlemekten hiç bıkılmayan, dinlerken insanı çok uzaklara götüren harika bir şarkıdır. Bu şarkının anlamı belkide bu sözlerinde saklıdır.
^bir tuz tanesiyle esitmis aski bulma sansi^
eğer ipod veya mp3 playerdan falan dinliyorsanız, bu şarkının ardına sert, metal bir şeyler koyun. yoksa araba çarpma ihtimali yüksektir.
dargın çiftlerin barışması için bir adım teşkil edebilcek olan şarkı.

++bu şarkıyı urfa'da askerlik yapan nişanlıma gönderiyorum
murat ilkan'ın murat ilkanlığını gösterdiği sarkılardan biridir. cem kösal'a helal olsun.
cem köksal in cok güzel sarkilarindan biri* insanin kalbi bosken dinlenmesi sakincali olabilir.
Sevgilim yok anlaminada gelir...